Gdje ima kupiti low noise adapter?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bojler, Feb 8, 2016.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Gdje u BiH ima kupiti low noise adapter molex, trebaju mi 2 komada za fanove na kućištu?
     
  2. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Zašto jednostavno ne spojiš te ventilatore direktno na moleks konektor koristeći 5 ili 7V za napajanje. To bi ih trebalo sasvim da utiša a i relativno je jednostavno za napraviti i ne košta ništa osim malo vremena.
     
  3. bojler

    bojler Aktivista

    Da to mi je Neo Bahamut isto rekao, ja pitam nekog trećeg lika na jednom forumu kaže to nemoguće, a fol frajer zna sve o hardweru. Ček jel se one igle mogu izvaditi nekim lakšim putem ili se mora odlomiti? Sad kako to funkcionira, imaju na onom molexu 2 žice jedna na žutoj druga na crnoj? stvarno pojma nemam, aj ako imaš volje pomozi mi da napravim 5v
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. bojler

    bojler Aktivista


    Ako sam te skonto dobro, dovoljno je da samo izvučem žutu i crnu tj. 1. i 3. ?
     
  6. Waha102

    Waha102 Aktivista

    treća žica na ventilatoru ( obično žuta ) je rpm sense ventilatora. Nju možeš ostaviti u slučaju da želiš da očitaš broj obrtaja ventilatora. Kada izvučeš te žice iz konektora ( a možeš ih jednostavno i odsjeći ) onda izdvoji crnu i crvenu žicu sa oba ventilatora. Potom od ta dva para crnih i crvenih žica napravi jedan par ( spoji sa istobojne žice sa oba ventilatora u jedan par ). Potom taj par spajaš na moleks konektor na sljedeći način.
    Ako želiš da ventilatore napajaš sa 5V onda crni par žica sa ventilatora spajaš na crnu žicu sa moleksa a crveni par žica sa ventilatora na crvenu žicu sa moleks konektora.

    Ako želiš da ventilatore napajaš sa 7V onda crni par žica sa ventilatora spajaš na crvenu žicu sa moleksa a crvenui par žica sa ventilatora na žutu žicu sa moleks konektora.

    Biće dovoljno da ove parove žica samo uguraš u moleks konektor sa zadnje strane i izoliraš izolir trakom. Nikakvo dodatno lemljenje nije potrebno i to otprilike za 10 minuta možeš napraviti sve sam sljedeći ove upute.
    Pozz
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Žuta i crvena su 12V, crvena i crna du mislim 7V a žuta i crna su 5V ili kontra. A tog "majstora" sa drugog foruma pozdravi i reci mu da ide kupati ribice...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Žuta i crvena su 7V (razlika potencijala), žuta i crna 12V, i na kraju crvena i crna daju 5V.
     
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Ma najjednostavnije je ovo, sa konektora izvuć žutu i jednu crnu i onda spojit, al ga waha sad nabroja jarane izgubio sam se u tome sveme. Nadam se ako nesto uradim pogrešno da neće sve izgoriti?

    [​IMG]
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ventilator će raditi na maksimumu ako tako napraviš jer je to 12V. Tebi treba crvena i jedna crna (5V). Ako se ventilator ne pokreće, onda ti treba 7V (žuta i crvena).
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    koja zbunjoza, a jos ja stavio sliku sta i kako spojiti, ima cak i ventilator :D
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    aj da ste mi bliže što bi volio da mi napravite, a sad odustajem i od pokušaja, ništa neka stoje ugašena valjda neće da se kuća prigrije.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sigurno ima barem jedan youtube video kako se radi ovaj (jednostavni) mod.
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Bolan kupi fino onu malu rednu stezaljku, presjeces zice i igras se pomenutim kombinacijama :)
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. bojler

    bojler Aktivista

    Evo ljudi izvršio sam zahvat!

    Namjestio sam 2 fana na 7v i sad je ko beba tiho. Jbo majku da ste mi bliže zvao bi vas na pivu, jer kad god imam problem jedino ovde ljudi pomognu i to sa pravim rješenjima, dok na jednom drugom forumu da ne spominjem koji, čovjek veliki hardwer "profesionalac" kaže da kupim low noise adapter jer je ovo što sam uradio nemoguće, a vidi ne treba l.n.a. Živili vi meni :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajd stavi link sa tog foruma da ga malo kajlamo :)
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Hwb gdje nemoguce postaje moguce ! Radite ljudi na promociji foruma a i kad dodju novi clanovi lakse ih "prihvatite"
     
  20. bojler

    bojler Aktivista

    A nećemo to da radimo, ajmo biti drugačiji. Njega će više ubiti u pojam kad sam mu ja fino reko drug evo ga ja napravi 7v bez LNA. Sad nek pizdi xD