Gdje kod nas kupiti PVA,MVA,IPS 24", 26" monitor?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, Dec 26, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima li kod nas gdje kupiti monitor sa pomenutim matricama a da je 24" ili 26" i gdje? Mogo bi i 30" ali da je prihvatljive cijene :). Znam da je ovo kod nas jos uvjek egzotika ali eto rekoh mozda negdje ima!?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dell ili apple cinema. Nema nista po normalnim cijenama. Barem ja nisam upratio. Mozda se moze neka narudzba urediti.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Obrati paznju i na drugi "monitor" thread sa iskustvima prilikom kupovine 24" modela u izvjesnoj firmi.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Upravo saznadoh u jednom od ovih nasih komp. shopova da mogu nabaviti ovaj HP za 1500KM :). Je li to puno s obzirom dje zivimo? :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste puno za 24".
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Apple 23" je oko 2000KM u macline-u kod akademije :S
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da, sta onda ima povoljnije kod nas?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno neki LG i AOC, s tim sto kvalitet ne bio na nekoj razini.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LG i AOC ne idu u isti kos, ali Belinea i AOC vec idu.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Ne idu u isti koš a silaze sa istih proizvodnih linija ;)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Silaze i Audi i Skoda, pa koga briga. :D
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Svakako. Koliko para toliko muzike :D
    AOC ima dobrih modela ali ti modeli i koštaju :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koji to imaju modeli LG-a ili AOC a da su IPS ili PVA 24" a da su ispod 1500KM?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma kod nas nema nikakvih. Ganjaj L245WP-BN. Trebao bi biti oko 1300-1400KM. Doduse ovaj ima MVA panel. Ako nije bas o glavu da bude min 24", baci oko i na lenovo.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. Moncho

    Moncho Komšija

    nije Moncho imo problem sa Dell-om, nego sa smecem iz Kodeska..., samo toliko da ispravim.

    Inace dell monitori su extra, barem po meni, ali eto ta lutrija sa revizijama mnoge korisnike u pocetku prilicno uplasi pa odustanu od kupovine. Inace kupit ce Moncho opet onaj monitor ali cekam A04 reviziju ili dok nestane inputlaga, pratim redovno zbivanja na tom frontu, i sada naravno idem u normalnu radnju i odmah postavljam uslove...
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma izvini ako si se tu negdje naso ali svuda se prica da taj monitor ima ogroman input lag pa zato ga ne uzeh u obzir :). Koliko si ga ti ono platio oko 1300KM?
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    Da, da trenutno verzija firmware-a je takva.

    No, ako se vratimo unazad dell 2407WFP je isto imao sve te probleme, i tek negdje ova zadnja A04 verzija firmware-a sve ispravila, i pitaj Enisa kako se ponasa monitori, isto tako hurma ga ima x2 i monitori rade ko doxa, input lag negdje oko 30ms, sto je sasvim OK i nema problema, ali trenutni A01 Verzija Dell 2408WFP ima input lag ~ 60 ms i to nije OK...., kao sto rekoh vec cekamo A02 pa cemo vidjeti da li je sta popravljeno.

    Mah nisam se tu ja nasao, nema ljutnje, btw Enisov nacin kako da me naljuti samo spomene kodeks i monitore... :)
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, i dali su mu E248WFP po cijeni od 2408WFP. Kodeks :lol: