Gdje kupiti dobre sluske za SE w seriju

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bINARY cODE sOUND, Jul 29, 2008.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma koristim ja njih ba vec pola godine skoro, samo mi ne pashu bas kako ib trebale. Male su mi nekako premale, mada mi otprilike one odgovaraju. Srednje mi nakon nekoliko minuta jednostavno izlete, a o velikim da ne govorim.

    A naviko sam se na onaj "pritisak" pocetni. Prvi put kad sam iz ubacio nekako ko da suze krenushe, neki pritisak se stvori. Al sam se odavno na to naviko
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    aha,, ako koristis vec pola godine i znas da ne pasu onda ok. Male gumice su nekako .."male" ..srednje su mi tamam,.,. al velke su lose jer imaju tanju gumu a ne deblju kao srednje i male..

    I to st ose javi nije pritisak vec vakum :) ..kad sam ih i ja prvi put stavio nisam se mogao nikako navic. Sad us ok.ž

    I da.. kada nabavis Creative EP 630 ako nije prob javi po kojoj je cijeni i gdjesi ih nasao. Kontam uizet neke bolje "bubice" ..hpm-70 mi pukle.. kupim neke fol hpm70 al kopija. Los zvuk.
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ne mogu se sjetiti kako se zove prodavnica u tz ali sam kupio ove HPM-70 za 15km... blizu "geneleca"
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ako ne mislis na Ingel, onda je Multiline, cini mi se da se tako zove. Sto je genelec pod navodnicima? :)
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja iz tri razloga ne bih da ponovo idem na HPM 70. Prvo to neodgovaranje gumica, a drugo je sto se brzo kvare cak i kada je orginal. Ova duza, desna, se uprkos velikoj paznji pri rukovanju jednostavno smanjila i ne radi skoro nikako. A treci je to sto je i potesko nac orginal.

    A dabogda da nadjem ove EP630. Mada mi tetka ide vani naredne sedmice pa cu vidit onda tako nekako da nabavim.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mene nervira sto kada u dzepu stoje, "ukovrdzaju" se i onda se vazda okrecu, nikad ih ispraviti :lol:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Inace mi se svidja dizaj ovaj njihov, tako da nema potrebe za dzepom.

    Ono se lijepo moze zakacit za potkosulju ili kakvu majicu iznad (zavisi od dob godisnjeg) i po potrebi se moze iskljucivat i ukljucivat onaj dio sa slusalicama. A i ne smeta kad je oko vrata.

    Samo sto jedna ne radi pa mi dzaba visi :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    jesul upakovane u ono narandjastu kutoju "vokmen". Sve su crne. Ako je tp to onda su fake. Slusalice su katastrofa.. jako dobra kopija na izgled. Imaju cak i onu malo zelenkasti tiketu.. deklaraciju. Jedino kako se moze skuzit jeste sto su gornji dio slusalica.. ono kablovi samih slusalica ne i konektora, dosta grubi, kao čelična žica. Dosta su nekvalitetne i bude malo jaca jedna slusalica.

    Na pijaci su 10KM. Ja se zaletio pa kupio. Malo su mi posluzile dok nisam zbavio hmp-64. I onaj konektor ajde reko neka on posluzi ak onista al kakvi.. i on pukao dole na djeku. Inace sam imao npm-70 original dosle uz w800 mislim ..samo su bile sive. Ja ih pokidao ali "preko njih" sam skuzio razliku.

    A i konektor od tih sivih koristim jako dugo.. stalno je po djepovima i jos uvjek se nije izlomio.

    Najsigurnije je hpm70 uzet da ti neko izvadi iz kutije nekog SE telefona W serije kao sto meni lik na pijaci.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Haman da niko nije vidio ove EP 630.

    Pif
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu iste aliii.. jesu slicne HPM modelima. Zasto mislis da bi ti one pasale odnosno.. zasto ne pogledas neke druge.. neki drugi vid "bubica".
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Radnja kod "geneleca" koji je pod navodnicima je TechnoMag. Sto se slusalica tice, moje HPM-62 su jos zive i dao sam jaranu. Nikad nisam s njima imao problema. A najbolje je uzeti slusalice s pijace za 5 KM, i potom ih moddati i napraviti izlaz na 3.5 mm prikljucak, ali ostaviti i mikrofon + tipku za javljanje, i onda stekajte sta hocete unutra. Nails ako jos nisi nicim oblozio one zice, jedino da odsjeces onaj visak i uzmes crne izolir trake i tanko zalijepis. U slucaju da nadjes neko staro kuciste od unistenih slusalica koje je sadrzalo u sebi mikrofon i tipku za javljanje, iskoristi to, i poslije dodatno osiguraj tecnom gumom, koju ces polako nanijeti tako da se sto manje primjete tragovi "majstorisanja".
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ico, ..hvala ali nema vise n80 tak oda nemam ni potrebe :)
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Al opet mozda nekad ubuduce posluzi. Sretno :D
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja ev trazim kakve fine, a jeftine na netu da kupim.

    Na play.com su najjeftinije a da su orginalne, samo ne dostavljaju ovamo. Na ebayu ih ima milion, al su vecinom fake iz Kine.


    Dell prodaje za 12 dolara, samo ne dostavljaju nama. Eh sad daje nac koga da ih fino prodaje, sto su dosle sa nekim od XPS laptopa al nista.


    A znal ko slucajno imajul Sennheiser Cx-300 kod nas? :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nista to preko neta,.. kako bit siguran da nije fake dok ih ne probas.

    ..nego najbolji predlog jeste:

    Odes fino po svim radnjama.. pogledas sve slusalice koje imaju da su malo "boljeg" standarda. Probas i opet proveris na netu koji review.. skontas sta je best baj i kupis na zalost sta ima kupit.

    Traganje za nekim X Y modelima je nemoguca misija. Mislim nije X Y dihtung spuzvica za k750 pa mi opet jaran kupio u Beogradu jer nisam nasao ovde.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo upravo postar bio, donio Creative EP-630 :D Dosle su u XPS Audio vrecici, znaci slusalice su dodle bundled sa nekim od XPS laptopa.

    Slusalice su orginalne, postoji 1% sansa da nisu, al zasad nema laznih da dolaze u ovim platnenim vrecicama, a i sve one "cake" koja razlikuju fake od orginalnih nisu tu, znaci nema ni jednog znaka da su lazne.

    Slusalice same su premocne, ne toliko bolje od orginalnih HPM-70, ali su bolje. Ove srednje gumice mi odgovaraju uhu, jest da lijeva ko malko klizi al se zaustavi ubrz i stoji tu. Dosla su i ova dva para gumica.