Gdje kupiti DSLR?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Shenron, Jan 23, 2008.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Kupujem novi fotic i odlucio sam se za Canon EOS 400D. Ne morate mi predlagati nijedan drugi. Samo me zanima gdje kupiti.
    Malo sam gledao po web-u, trazio, googlao, al nista dobrog nisam nasao. Ako i nadjem cijene su u nebesima, preko 2000KM za EOS 400D sa 18-55 objektivom.
    Trenutno nemam bas 5000kn u keshu da u HR kupim, pa sam mislio kupiti u BiH na kredit ili na rate preko kartice.
    Ali nemam pojma gdje da odem pogledati takve stvari. Kao sto sam vec rekao, na webu nema bas previse tih shopova sa SLR fotoaparatima.
    Pa ako netko zna gdje bih mogao otic pogledati, ali samo na relaciji Mostar-Sarajevo... :oops:
     
  2. azzaro

    azzaro Aktivista

    grazcamera.com

    Canon EOS 400D + EF-S 18-55mm Euro 549,00
    Nazovi ove iz DHLa sve ce ti objasnit, osim ako nemas nekog da ide u Austriju.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    samo da kazem.. dobar izbor.. vidjeo sam jako dosta slika s tim aparatom i mogu reci da se vecina slika jako dobro prodaje ;)

    meni je u planu olympus E1 ili sony R1 ..nisam ni dobio kes a vec sam poceo razbijati glavu gdje u opste kod nas uzeti tako "nesto".. sve sto sam cuo jeste da je naj bolje da ti neko donese uz USA.. a posto niko skoro ne dolazi tako da.. ni sam ne znam

    pa sam mozganje ostavio kada pare stignu a ako sta vidis, nacujes gdje sta kako ima.. javi
     
  4. drdamir

    drdamir Aktivista

    Canon traži u Biringu, oni su 1. ruka u BiH.

    @ Nails: Ako tražiš kvalitet onda samo Canon, Fuji i Nikon.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Canon i Nikon za DSLR - nema druge. Olympus ima odlicne objektive, ali je zato procesor i kolicina suma u fotografijama ispodprosjecna. Sony isto nije ni blizu.
    Shenron - dobar izbor, ali nemoj da te vrag natjera da uzimas kit objektiv, vec samo aparat + neki bolji, jer za razliku od Nikonovog 18-55, Canonov je bukvalno samo poklopac za senzor.
    Kako rece drdamir, popricaj s ovim iz Biringa.

    Sad me ovaj topic podsjeti na novi Nikon D300, ahhhh. :evil:
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    ma naravno da je canon vrh.. u to ne sumnjam.. i sam imam eos 3000 filmas koji mi je fenomenalno pravio slike... i meni je bila u planu masina 40D ali stvarno ne znam koliko kosta (a mislim da je masno pravo)

    ali kada kada sam vidjeo slike koje pravim e1.. rekao sam samo njega da kupujem

    nego gdje se nalazi taj Biring.. jeli to neka prodavnica, generalni zastupnik ili sta
     
  7. drdamir

    drdamir Aktivista

    Biring (Canon) 033 712220
    Superia (Fuji) 033 718500
    Nikon tek treba da krene oficijelno.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ako imas koga u Srbiji, cijene su nize nego kod nas, pa pokusaj. Imam par online stranica tamo koje dilaju pa posalji pm ako hoces da ti dam linkove.

    Objektivi: Nikon samo
     
  9. sharaku

    sharaku Novi član

    Može li mi neko pomoći. Dvoumim se oko
    Sony A200,
    Nikon D80 i
    Fujifilm FinePix S9600.

    Koje su prednosti i mene ovih fotoaparata?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nikon D80 definitivno. Jest' da je stariji model, ali jos uvijek jako dobar. Sony pati od shuma generalno i ne bih ga preporucio.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Buduci da si naveo 3 modela i to od 3 proizvodjaca, mozes li mi samo reci postoji li neki poseban razlog zbog kojeg tu nije Canon?
    Ja da sada kupujem DSLR pokusao bih naci negdje Canon 400D na akciji (sigurno 30-40%% jeftiniji nego 450D) te za razliku cijene novac ulozio u objektiv(e).
     
  12. drdamir

    drdamir Aktivista


    Imaš i novi Fuji model S100fs, dobio TIPA nagradu za najzum 2008.
     
  13. sharaku

    sharaku Novi član

    Koji je bolji model D80 ili D40?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    D40. Jeftiniji, a ne zaostaje puno za D80-tkom (osim ako ne patis za puno fokus tacaka). Cak sta vise, ima nekoliko boljih stavki.
    Ovaj Fuji je prelazni ultra zoom aparat koji su po meni neisplativi, nit' je kompaktni, nit' je SLR.
    Ako planiras uzimati aparat sa kit objektivom koji ce ti itekako posluziti (za razliku od Canonovih jeftinih "poklopaca"), tu je D40 neprikosnoven. A i na Nikona mozes nakaciti i 30 godina star objektiv bez vecih problema.
     
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nikad mi nece biti jasno kako ljudi mogu pomijesati kruske, auspuhe i tampone....
     
  16. sharaku

    sharaku Novi član

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad uzmes ovaj popust u obzir, jako dobra cijena. Ja sam isti tek nesto manje platio, a nisam dobio ovaj drugi objektiv. Ako imas love uzmi slobodno, odlican aparat.
     
  18. sharaku

    sharaku Novi član

    Naručio sam Nikon D40 preko rođaka iz Amerike. Uzeo mi je ovu ponudu http://www.amazon.com/Nikon-D40-Digital ... 821&sr=1-3
    Imamo mali problem. Pošto je razlika u USA sa strujom da li negdje mogu naći
    a) punjac za bateriju "Nikon Lithium Ion Battery Pack EN-EL9 7.4V 1000mAh"
    ili
    b) "pretvarač" za struju sa američke na evropsku

    U USA je 120 V pa mi je zato problem.

    Moželi mi pomoći
    Hvala
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Posto je u paketu vec bio 18-55mm objektiv, ovaj 55-200mm ti bas i nije bio potreban, al nema veze. MH-23 punjac ces dobiti u kutiji, i on radi na svim naponim od 100 do 240V (50/60Hz). Samo ces trebati nabaviti obicni "radio" kabl i to je sve.
     
  20. sharaku

    sharaku Novi član

    Konačno mi je stogao fotoaparat. Sve radi super. Učim da slikam sada :D Hvala na savjetima :)