Gdje kupiti nov Nokia telefon a da nije Mobis

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, Jul 8, 2009.

  1. dejson

    dejson Aktivista

    E ovako, zelim da kupim N95 8GB, ali nov novcat. Gledao sam na ebayu i dodje me ipak preskupo oko 650 KM.
    A vjerujem da se kod nas moze naci bar malo jeftinije + ne bih morao cekati 20 dana da dodje i onda nakon svega bh postama placati sto su primili telefon itd...

    Znaci interesuje me zaista potpuno nov telefon, lifetimer 0:00:00, gdje se i baterija mora formirati kada se kupi ( ako je to slucaj sa novim telefonima ).

    Ima li neko neku preporuku a da nije Mobis electronic gdje je ovaj telefon 1248 KM :(

    SKeptican sam malo sto se tice Pacomoby-ja i Mobymese sa marketa jer im rating opada iz dana u dan ( mozda ih ubija konkurencija jer su dobri ), ne znam ni to.

    Mozda oni i jesu najbolje rjesenje. Te sta vi mislite za koliko se ovaj telefon kod nas moze naci potpuno nov.

    I naravno vase preporuke za prodavca.

    Unaprijed zahvalan

    Ako nekoga interesuje imam i njihov cjenovnik

    Ali kad sam ih pitao da mi zbave nokiu koja nije balkan product code, hladno su odgovorili da su svi telefoni za nase podrucje.
    Istina ako zelite kupiti jeftiniji telefon a da ste sigurni da je original i da njemu nece pisati made in romania onda ih zaista toplo preporucujem ali sto se tice kupovine skupljih telefona, opet ih preporucujem jer imate osiguran servis i sve ostalo ali uz mnogo vecu cijenu. Pogotovo ako nesto zeznete sa NSU jer je u garantnom roku reinstalacija firmware-a besplatna. Cak mislim tamo i kupiti za suprugu jedan telefoncici jeftiniji ali ipak mi je previse platiti tolike pare zta N95 8GB.
     
  2. Talnay

    Talnay Aktivista

    Mozda da uzmes na rate od BHTelecoma ili Eroneta... Jest opet skupo, al ne placas cijelu cijenu odmah... Tesko ces naci nov novcat na crno a da si 100% siguran...
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo ti glavni preprodavac od kojeg kupuje 80% firmi u BiH i prodaju dalje. Dok sam radio u FedEx-u dostavljao sam za ovu firmu i nisam mogao koliko "velike" BiH kompanije, uzimaju od ovih ljudi a o malim preprodavcima i servisima mobitela necu ni govoriti, uglavnom novi telefoni ali sa mreza je 50% njih skinuto. To ti je samo orjentaciono za cijene da vidis koliko na tebi zaradjuju.

    http://www.handy-co.com/dnevna.php
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    NEma u telekomu n95 8g.

    Kod nas sam u Ze vidio dva .. jedan je vec otisao a drugi stoji. Milsim da su oko 500Km ali stvarno nisam siguran. Sad.. ti si iz Sa.. ne znam.

    EDIT: KAkve su ovo cijene :lol:

    ..a inace sam oje par modela skoinuto s mreze.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Gore na ovom linku pise cijene bez pdv-a, tako da i to uracunate :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    selvin, ama cijene su smijesne sa dva PDV-a
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Ovaj handy mi se pravo svidja plus nije skup. A imao sam nedavno telefon sa TIM mreze ( E51 ) i promjenio product code i u njega ubacio zadnji firmware. Interesuje me da li to mogu i sa N95 8GB ( Mijenjati product code ).

    Uzeo sam jednom od eroneta + nema ih vise na ponudi nigdje ali ne bih opet uzeo preko ugovora nikada u zivotu, ali nikada, imam losa iskustva sa tim (Eronet).

    Sad cu nazvati Handy da vidim kako i sta. Evo kazu da ne radi sa privatnim licima.

    Sta sad
     
  8. dejson

    dejson Aktivista

    Ma nije problem radi ovog ljepotana otici i u Zenicu na izlet.

    Ali ja ga mislim uzimati za 7 dana a do tada ... ko zna
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ak one zaboravim vidim ti cijenu.. i ako se nije prodao
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Polovna je ova.. 450KM
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja zabravio sam vam reci da ne rade sa privatnim licima ali ima sema u Tz da se uzme po nabavnim cijenama plus 2-3 cenera na kafu, samo sto se licno ne bih vise zafrkavao sa time. A cijene nisu smjesne, to su realne cijene po kojima kupuju skoro svi u BiH i onda vama zaracunaju debelu marzu.
     
  12. dejson

    dejson Aktivista

    Ma haj vidjet cu nesto, a u Sarajevu gdje zivim se ne bih zezao s tim a ne tamo gdje ne znam nikoga.

    Hvala u svakom slucaju.