Gdje nabaviti/kupiti u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by apdejt, Feb 3, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    u obi-u prelazi garant :) cinjenica je da ljudi imaju skoro sve, ali to i naplate
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak mi vjerujes meni dodje da sjednem u kola i puknem za obi i ostavim 90% plate dole, toliko toga sam cuo da imaju, a nisam imao prilike otici. Ovaj multifunkcijski workbench se na netu moze naci od 15$ do 40$ (kinezi naravno), dok brendirani idu do 150$, buduci da meni treba za kucne potrebe i da se moze spakovati u ormar meni bi i ova kineska varijanta odgovarala, ak ne bude u Lukavcu molio bih nekoga ukoliko ima 100% informaciju da ima dole da posta u temu da ne bih djaba pukao za dole.
     
  3. tigarmag

    tigarmag Novi član

    Stampac HP C5280
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Da ne zna neko slucajno gdje bih mogao naci napojnu za compaq deskpro en sff seriju, ovako nesto:

    [​IMG]

    Imaju li mozda one firme sto prodaju reparirane racunare, da li prodaju i dijelove?
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Obrati se clanu k3m0 na forumu. U njega je bilo.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Je li moze netko ak mu bude usput u obiu vidjeti je li ima ovo pls.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ako se na varam navedeni workbench ima i u penny-u. Danas idem do njih pa provjerim usput.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Daj ziv bio ak ti nebude mrsko da zapises broj tel. i cijenu, maxuzija bi dosao da ga uzmem.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ja u pennyju vise ne bi ni saraf kupio. Prije godinu renovilali kupatilo i sve smo tamo uzeli (kada, ormarice, solju itd itd.). Ne da je to sve smece, to je UBER smece. Kod kade falilo pola sarafa, na ormaricu se izvalila vrata nakon 15 dana itd itd. ganjaj OBI, bar znas za sta si dao pare.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Itko za workbench ??? igdje u BiH. Povuko bih ga ja sa eBay ali su mi 50/50% sanse da cu imati komplikacije na carini radi drveta, tak da mi se nesto ne narucuje iz vana.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li provjeravao OBI?
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa nisam, sve cekam potvrdu da mi netko ovdje kaze vidio sam :) . Zvao sam ih ali mi gospodin odgovori da imaju raznih radnih stolova i stega, a meni treba bas ovako nesto jer ga mogu sklopiti i ostaviti u ormar da nitkome ne smeta, jer ipak zivim u stanu, a tesko preko tel. objasniti bas koji je model u pitanju.
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ajd provjerit cu ti iduci put kada budem isao ovdje u Mostaru. Ako budu imali ovdje imat ce i u Sarajevu...
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kupio sam workbench u Zivinicama, u DzekChipu za 20 KM, izbljedio od stojanja i fali nesto cepova i sarafa na njemu ali je zato prodat za 1/3 cijene. Prakticno nabavio sam ga dodjaba, jos uz par izmjena sa moje strane moci cu raditi sve na njemu.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Izvinjavam se sto dizem staru temu ali ako neko ima ostataka da proda ove karbon folije, treba mi jedno 20x20 cm bio bih veoma zahvalan da me kontaktira.

    treba mi za poklopac za bateriju telefona, kupio zeni telefon PINK boje pa ga uzeo sebi ali mi smeta ovo ( PINK ).

    Unaprijed hvala.

    Lokacija Sarajevo
     
  16. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Imam jedan laptop sa 2x512MB DDR2 rama, htio bih to zamjeniti sa 2x1GB.
    Posto mi se neda po piku prvo kupovati ram pa ovaj stari prodavati, jeli ima kakav servis ili mozda neka radnja koja prodaje reparirane racunare koje rade tako nesto, da dam svoj ram u kompenzaciju + doplatim za 2x1GB
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Da opet ja pokušam na ovoj temi :)

    Gdje kupiti IDE/SATA adapter za disk, ili eventualno PCI IDE karticu?
    Na jednoj ploči ima jedan IDE priključak koji više ne radi, a imaju slobodna 2 SATA priključka, pa sam mislio iskoristiti jedno od ova dva riješenja, da se ne mora mijenjati disk i DVD-ROM.
    Da li ima neka radnja ili moram ganjati preko pika možda? Da li ove stvari inače rade kako treba, nisam se prije susretao baš s ovim.
     
  18. GV

    GV Komšija

  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Eh to mi treba, hvala.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    treba mi jednom prijatelju jedna stvar, a to je znate kad ulazite u velike sop markete ili bilo sta slicno pa onaj senzor iznad pokretnih vrata koji sluzi da detektuje kad raja prolazi, e taj senzor mi treba ili kako se vec zove, gdje se to moze nabaviti u ovoj lijepoj nasoj?