Gdje ste folderi?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ReNNo, Sep 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    zanima me kakva je u foldanju 4850 i da li je bolja od 9800 GT
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne. 9800 ima dosta bolji PPD. ATI nije dobar u foldanju. cak i najjaci modeli ATI grafickih, ne mogu pera odbiti Nvidia modelima iz srednje klase.
     
  3. _amar

    _amar Aktivista

    Kakva je 8500gt za foldanja? Isplati li se foldati sa njom?
     
  4. GV

    GV Komšija

    Šta misliš što sam ja odustao?
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

    Nije mi bitna potrosnja el. energije, neg kakva je za flodanja? Da je neslusam bezze ako je slaba posto je jako bucna kad je opterecena.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma losa do bola,kako nisi upalio sta GV hoce da kaze!?

    Bolje folda vesmasina od nje :mrgreen:
     
  7. _amar

    _amar Aktivista

    Hahah :smt003

    Ima li iko tut. kako na vesmasinu instalirat FAH klijent?? :smt005 :smt005
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to bi mogo Stryker imati :lol: :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    ma ja bih foldon cijeli dan mogo bih za mjesec dana nabit 42000 za jedan mjesec ali jednostostavno puno toplote 92c grafa mozda se za vikedn ukljucim
    a tale svaka cast i samo tako nastavi
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    duh ja prelazim na ATi 5xxx seriju..Foldam i dalje ali sad sa ATI-ja jbg..
    edit na Atiju sam
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze li jedno "noob" pitanje, a kako se gasi ovaj CPU klijent?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Ctrl+C.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    MA to sam i ja nasao. Al ovaj klijent je konfigurisan tako da se sam pokrece. Kad idem na Task menager i end proces, on se sam ponovo pokrene za minutu. Gdje da pritisnem to ctrl+C, onako u windosu ne fercera?
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Onda odes u services.msc i tamo ga zaustavis.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eh, ovo radi. Hvala DonKing :wink:
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja jucer malo navio folding, da vidim kako ide na procesoru, a kako na grafickoj... na procesoru dobijem PPD oko 5000 (100 gore-dole) i temp procesora je oko 60-61°C. Upalio na grafickoj, i ubrzo ga uduno ccccc vent na grafi ode na 50+%, temp skocise na 90+ stepeni, a ppd oko 3600. sramota, da ne moze biti veca!
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sa grafickom i ne pokusavam da foldam. A nesto mi malo daje taj tvoj procesor, mora da si dobio neki zafrkan WU. Kod mene je slabija verzija a evo sta dobijem i temperatura ide do 54 C.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moguce je da je neki zafrkan WU. Inace, takt procesora je 3,7GHz, sto je za pola GHz vise od tvog-a, pa bi trebalo bar da je 500 poena veci PPD od tvoga.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Bas cu probati natjerati procesor na 3.7 kad dodjem kuci da vidim koliko cu imati PPD.
     
  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze kolinsb,
    Ti bar znas da folding klijent zestoko opterecuje komponente. Medjutim, temperature su ti (blago receno) ocajne - cime hladis CPU? Moj 965 folda 24/7 na 3.6 sa samo 1.35 V, a temp ne prelazi 55 i to u omanjem HTPC kucistu.
    Foldanje na ATI GPU klijentu necu ni komentarisati, to je vec dugo vremana jedna tuzna prica...

    Inace, lijepo je vidjeti vise foldera za hwb tim, poceli smo opasno zaostajati