GeForce 8800GTX/GT/GTS

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by starac, Sep 20, 2006.

  1. Tekla

    Tekla Novi član

    ali mislim da sa 128 bit sabirnicom i nece davat neke perfomanse u dx10 igrama a da ne govorim u današnjim igrama jedna x1950gt/pro ih pojede.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A pazi, jos uvijek postoje sanse da poneki DX10 naslov bude igriv na 8600.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma hoce, dx 10 igre ponajvise ce koristiti pixelshadere, a tu je 8600GT predobra, pogledaj sam njen FPS u Oblivionu koji je takoder "pixel-preintezivan" :smt002
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Sve na minimum i furaj :roll:
    Neche se tu imati maximalni ugodjaj ali che one gurati DX10 naslove ;)
     
  5. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Mah ko je sad kupio 8600, svakako će za manje od godinu dana raditi ponovo upgrade :|
     
  6. 3125

    3125 Komšija

  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma da mi je naci kakvu Quadro, bubreg bi dao za nju :mrgreen:
     
  8. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    :D Poslusaj ti iskusnog, time ces ustediti bubreg za SSD :)
     
  9. Tekla

    Tekla Novi član

    koliko 8600 serije ima cjeviovoda.mislim da danas ispod 8800gts nista ne vrijedi.
    8800gts je best buy.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne postoje vise cjevovodi, tj. standardni pixel pipelines, sad su to Unified shaderi, tj. stream procesori (koliko sam ja shvatio) :roll:
     
  11. Tekla

    Tekla Novi član

    znaci ima 32 stream procesora
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    "Few hours ago we've received press release from Nvidia announcing availability of Lost Planet, the first DirectX 10 game demo, which relies on advanced DirectX 10 technologies. Nvidia has worked closely with Capcom to bring this Xbox 360 game to PC market, while making Lost Planet part of its popular "The Way Its Meant To Be Played" program.

    Our colleagues from German hardware e-zine PCGamesHardware managed to do some testing with Lost Planet benchmark which proved that GeForce 8800 cards have great performance advantage over AMD's latest R600 card. Good news is that AMD promised to improve performance of its cards trough software update by the launch of full version."

    http://www.insidehw.com/content/view/66/1/

    Download demo-a:
    http://www.nzone.com/object/nzone_lostp ... loads.html
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo mog favorita nakon sto je ATI podbacio Leadtek WinFast PX8800GTS 640MB 319€. Mislim da ova kartica s 320MB za vece rezolucije igranja nije bas najsretnije rijesenje. Npr. u Ghost Recon Advanced Warfighter gadno padne fps na malo vecim rezolucijama :( Buducnost video igara je u vecim rezolucijama, velikim mapama, kvalitetnijim teksturama... za sta treba sve vise graficke memorije :)

     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    E moj Ridiche, nije to pitanje samo "Just In Time" poslovanja, neke radnje placaju svom distributeru (u nekim slucajevima i samom proizvodacu) cijenu tek kada se taj hardver proda, tako da kad proizvodac snizi cijenu i prodavac je moze proporcionalno takoder smanjiti jer kad proda taj proizvod on mora vratiti samo trenutacnu cijenu, ali nasa je politika - BIT CU GLADAN PARA ;)
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    "Malo veće reze" na kojima pada framerate na 320 mb verziji je uglavnom od 1920x1200 i više. Ako se držiš 1600x1200 (1680x1050) ili 1280x1024 (1440x900) sa manjim količinama AA sve će ti biti ok ;) . Za veće reze, mape, texture istina treba više video memorije, al' na rezolucijama 1600x1200 i ispod će biti ok za 320mb gs-icu čak i za novije igre. Novu kartu ćeš vjerovatno kupovati za 1 i po' godinu, a za to vrijeme ta karta će biti poslušna :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @iskusni, nije bas. Zna se desit da vec na 1280x1024 uz povisok AA dodje do velikog pada performansi. Pada mi CoH na pamet :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    E pa onda malo smanjiti AA na 2x :)
     
  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo ti pa se uvjeri Ghost Recon: Advanced Warfighter, jos je kartica tvornicki ubrzana!
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta trazite iglu u sjenu, 8800 gts 320mb je trenutni best buy i za tu lovu kartica sve zivo prozdera. Hebo ti gamera koji nece da igra igru jer mu ne ide 60+ fpsa na 1600x1200 8AA 16AF :evil:
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija


    probal neko ovaj demo , nikako da ga pokrenem stalno mi trazi neke dx9 i dx10 .dll ove. Koji shit bote....., gdje se tacno stavljaju ove dx.dll stvarcice kada ih skinem sa neta...., govorim za Vistu..:)