Gigabyte ATI HD 4890 OC zalman

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MAJESTIC^^, Sep 19, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Pitanje za sve, isplatil se prodat eVGA 8800gtx za 200Km i onda dodati jos 220KM i kupit u plus computersu ATI HD 4890 OC tj. vise o toj grafickoj http://www.newegg.com/Product/Product.a ... -_-Product
    koliko je ona jaca od ove moje eVGa 8800gtx, i da li zaista ima velike razlike medju razlikama da se isplati dodati jos 220KM... ja mislim da je ova cak i dosta bolja od ATI H 4870... i jos me zanima da li ovaj Hladnjak na grafickoj "Zalman" sa 4 heatpipa je stvarno dobar i bolji od stock coolera nekog?
    Hvala, pozz

    Ako neko ima bolji prijedlog za drugu graficku ili nesto slichno neka napise! HVALA!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    5870 ti je pred vratima a ti hoces da uzimas 48xx seriju. Ne isplati se trenutno, ta GTX vrti sve zivo sa bar 2xAA, tako da nemas potrebe.Sackekaj jos koju heftu ATI Dx11 karte pa bujrum.
     
  3. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Znam gledao sam. Ali ne znam koliko ce love biti i da li moja napojna OCZ STEalthXstream moze gurat tu ATI HD 58xx :))
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sacekaj jos malo sto se tice kupovine ali sto se tie prodaje, odmah prodaj ako mozes izvuci te pare. Graficka ne vrijedi preko 130KM.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    moze. a nece ti nista biti da sacekas dok karte ne stignu i kod nas.
     
  6. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    ja bi mogao najdalje cekat do 5 Novembra sta mislite bil do tada sta bilo i znatel priblizne cijene, imao bi oko 550Km u kesu na raspolaganju ni 1km vise a ova 8800GTX se prodaje pocetkom novembra 100% za 200KM
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    tesko ces 200 dobit za tu grafu, al okusaj svoju srecu u SuperOglasima i market.ba
     
  8. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Ma vec sam dobio 200KM ;) Znas li cijenu ATI HD 5870 oko prilike?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kad nas ce biti nekih 650-700KM (po nekim najavama) tako da ti izbor pada na 5850 koja bi trebala biti nesto brza od gtx285.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Kupi si monitor prije svega.
     
  11. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Hvala kako god, sacekat cu aBd i vidjet da uzmem tu ATI HD 5850 ako budu cijene pasale ;) Samo me strah ako napojna ne bude mogla gurat ne aju mi se pare za novu naponjnu...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    aaa tipa ,vec ti napisah - MOZE gurat
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozz
    ja imam samo jedno pitanje za vas koji dajete tolike pare za graficke
    da li vi njih kupujete (najnovije graficke,i najskuplje) samo radi prestiza da mozete pisati da imate tu i tu grafu,ili radi igrica da igrate na velikim rezolucijama sve na high,ili sta vec
    nikako ne mogu razumjeti da neko na danasnjem vaktu dadne 600 KM za graficku koju ce koristiti 6 mjeseci i opet ce tu prodati za 400 i kupiti novu,na koju ce opet namiriti 200 KM

    mozel mi neko malo pojasniti ovaj paradoks ?????
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Veci je paradoks sto se neko ovdje javi i pita "sto ljudi kupuju hardver".
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije stvar u hardveru ili u grafickoj a nije ni u cijeni
    nego mene zanima ta potreba odredjenih ljudi da imaju sve naj naj od hardvera,radi cega je to ??
    ti si skroz pogresno razumio moje pitanje al nema veze,mozda se javi neko ko je shvatio pitanje
    pozz
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Neko kupuje novije graficke, neko mobitele, neko auta... recimo imas skodu octaviu, sa full opremom, koja je duplo jeftinija od pasata, koji je opet jeftiniji od mercedesa... pa sto ljudi onda to kupuju?... uglavnom radi prestiza, skuplje auto= zaradujem vise, bolji sam od ostalih, ima se moze se... Neko se isto tako igra na medium detaljima, neko na high, a opet neki hoce ultra high. A drugima je ipak vazno da budu glavni u mahali sa sli ili cf grafama :smt006
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Rasprava je neozbiljna za ovaj forum i milion puta prezvakana, tema zakljucana.
     
Thread Status:
Not open for further replies.