Gigabyte ili Asus

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by shift, Jun 19, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Ante

    Ante Aktivista

  4. shift

    shift Aktivista

    Ma daj te prijedlog za memoriju,ja da imam iskustva kao vi ne bi vas pitao.
    Latencije su lose sto znaci da odustanem od 1066MHz na 5-5-5-15 , 2.2V.
    Evo sledece :KHX6400D2LL/2x1G 1GB 800MHz DDR2 Non-ECC
    Low-Latency CL4 4-4-4-12-1 2.0V

    Ili jos bolje :OCZ Titanium Alpha PC2-6400 CL3 3-4-3-9
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niposto vise od CL3...i niposto manje od 800MHz...a zapravo i ne postoji mema koja radi na 800MHz pri CL3. Zato ti savjetujam da skroz odustanes od tog AM2. Recimo, ja imam CL2 memu na 400MHz i s939 i imao bi bolje performanse nego ti sa memom na 800MHz i CL4...AMD jednostavno vise voli niske latencije neko visok takt...zato kazem da je AM2(zasad, dok ne rijese djecije bolesti sa plocama i ne naprave CL3 memu koja ide na 800MHz) DREK.
     
  6. Ante

    Ante Aktivista

    osim toga, trebo bi uzimat 4 sticka za 2 gige? kolko sam shvatio...
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa on kupuje s775 ako se ne varam :roll:

    stari latencije ti neće ništa pomoći na intelu... male pomake možeš dobiti, ali generalno neisplativo.

    samo ti natjeraj nju asinhrono sa što bržim ramom i okani se ćoravog posla (latencija).
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOOOL ja budala pobrko ovaj thread sa onim "939 ili AM2". U pravu je Syss, latencije kod Intela ne znace puno...
     
  9. shift

    shift Aktivista

    Hvala ljudi ,znaci da tjeram sa sto brzom memorijom (dobar je onda Kingston na 1066 MHz kojeg sam prvog pomenuo).
    Uzimat cu 2x1GB/2GB

    Ma sta kazete nema DDR2 CL3 na 800MHz,evo je :http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_pc2_6400_titanium_alpha_dual_channel
     
  10. shift

    shift Aktivista

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obavezno uzmi 2X1GB jer je 4X512MB lose...
     
  12. shift

    shift Aktivista

    Znam to cu i uradit 2x1GB pa ako zatreba za izvjesno vrijeme da ima prostora za jos koju gigu.

    Nisam jos dovoljno siguran dali da ostanem na Kingstonu PC2-8500 na 1066MHz CL5 2.2V ili OCZ PC2-6400 na 800 MHz CL3 2.2V (ima gore njen topic,mema je extra),ili nesto izmedju PC2-7200 na 900MHz CL5 2.0V , PC2-8000 na 1000MHZ CL5 2.2V
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma mema koja ide na 800MHz i radi na CL4 ti je sasvim dovoljna...800MHz ima velik bandwith koji Intelu godi, CL4 mu ne smeta...IMHO 1066MHz s jedne strane ili CL3(800MHz) sa druge je bacanje para...
     
  14. shift

    shift Aktivista

    I jos nesto,planiram posle duzeg vremena Sli sa dvije graficke 9500 GT.Napajanje 600-650W bi trebalo biti dovoljnjo ili je i to bacanje para.
    Molim preporuku za napajanje,tu sam bas lajik.Daj te mi par naziva koja su poznaata po kvalitetu i koja su kod nas dobavljiva,pa cu ih ja potrazit na netu,ili mi ovakvo treba : http://www.3dgameman.com/forums/showthread.php?t=42130
     
  15. Ante

    Ante Aktivista

    9500GT?

    mislis valjda 7900GT?

    nemoj uzimat SLi, posto GTX nije puno slabija od tog SLi-a, a mozes i nabavit 7950GX2 ako zelis maksimum performance

    sto se tice napajanja, uzmi: Antec, PC Power & Cooling, OCZ il Silverstone. Ima jos dobrih brandova, al mi ne padaju na pamet upravo....

    taj 1kW PC P&C koji si naveo ti je nepotreban(a i prevelik), kao sto si reko, nesto u rangu 600-650W je sasvim dovoljno
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ante zaboravio si na Tagan :wink:
     
  17. Ante

    Ante Aktivista

    ma zaboravio sam ja dosta njih, nije vazno sad, Antec ti je najbolja opcija
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    otkud ti to? :D
     
  19. Ante

    Ante Aktivista

    ma eto kad god sam po stranim forumima, u kojem je tema hardware, Antec preporucuju nadaleko i nasiroko, hvaljen i slavljen, pa reko mora da je nesto extra, a ja sam ti seljak, neznam nista samo kopiram sta cujem....
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    to ti nije pametno, treba prvo probati pa onda savjetovati druge :wink: