Gigabyte ili Asus

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by shift, Jun 19, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    Uzmi i975X crossfire chipset, nesluzeno podrzava SLI, al treba neku djidju dodatno nabavit.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam zasto komplicirat s tim...
    bolje ti odustani od SLI-ja jer uzimas Intela, ili uzmi neku nF4 SLI plocu i X2...
     
  3. shift

    shift Aktivista

  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koliko ja vidim cijene verzija sa ap-om ti je 120 km skuplja.
    da li ces stvarno koristiti ap?
    ako ne 120km preusmjeri u dodatni disk ili nesto sl.
     
  5. shift

    shift Aktivista

    AP vec imam,netreba mi drugi.Pri kupovini cu predlagat deluxe bez ap-ea.
    Ova sli nema sa sobom ap-ea
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    uzmi 6300 con ,asus p5b deluxe brzu memoriju i dva diska za raid i vozdra ...za graficku cu ti uvjek predloziti 7900gt

    ploca ima novi bios tako da ces moci i fenomenalno oc-at mashinu.
    ako mozes nabaviti intel 975 xbx nije ni ona losha
     
  7. shift

    shift Aktivista

    Pa za ostale konponente sam se vec opredjelio sta da uzmem.Samo me cima koju plocu.U zadnje vrijeme se pocele testirat ploce za conroe,pa sam u dilemi(ova ovo ova ono,rijesit ce to novi bios i sl.) i hocu to s vama da prokomentarisem.
    Ljudi 3.5do4.0 milje dajem za comp,pa hocu to sve da ubodem u najbolju plocu(najbolju za OC).
    P5B Dx.i P5W DH Dx su vrh vrhova,pa od njih dvije moram jednu.
    A za p5b dx.navodno novi bios je poboljsao mogucnosti clocka,moze da otkljuca mnoz....od svakog proc..conroea,neznam dal je to moguce ako ne dozvoljava proc...
    http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2822&p=1
    Njeno stanje sam dosad najvise i pratio a za ovu drugu pitam vas,ili neki drugi vas prijedlog.
    A ovo me najvise fasciniralo kad sam vidio http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=112085
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako uzmes i965 plocu, nemas SLI...
    Puno ti je isplativije uzet non-deluxe plocu nego deluxe. Ploce su iste osim par dzidza-midza...:D
     
  9. shift

    shift Aktivista

    Neka je deluxe,od viska glava ne boli.
    Sve mi se cini da bi Atijev CrossFire sluzbeno trebao doci sa novijim biosom.Pa kojeg su vraga stavili drugi PCIex na P5B dx.
    Ako je ko pronasao testove nove Abitove ploce AW9D-MAX neka nakaci link,da vidimo kako se ponasa u clocku.
    Abit ili dvije asusice,moram jednu sto prije.Conroe samo sto nije stigao.
     
  10. Nani

    Nani Komšija

  11. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ta ploca ima 2 PCIE slota, samo je veci razmak izmedju njih nego na starijim modelima, zbog mrcina koje postaju sve kabastije .... Vidi se sasvim jasno na fotografijama
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    PCI - PCI-E


    ring'a'bell
     
  13. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    1 PCI, 2PCIE .... sasvim ok, gomila PCI kartica mogu samo da budu prepreka na maximum koji bi mogao da se izvuce iz nje
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja a sta ako neko hoce TV tuner... pa SkyStar pa jos nekih zezancija... gdje ce sa njima....
     
  15. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Pa pretpostavljam da ce traziti neko adekvatno USB resenje, ili se odluciti za neku drugu plocu ... Sve vise se pravi razlika izmedju Office, Multimedia, Gamer i pro masina, a samim tim i hardver se dizajnira shodno tim potrebama
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    svejedno... priznaj da je malo bezveze samo jedan PCI slot... :roll:
     
  17. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne bih uzeo plocu sa samo jednim PCI utorom cak ni da je najbolja na svijetu.
    Odmah je prekrizis...a primjetio sam da je sve vise ploca sa samo jednim IDE konentorom, hajd to i nije neka velika mana, opet se mogu imat dva optikanera, SATA diskovi su danas normalna stvar, ali zaboga samo jedan PCI?
    IMHO vrlo glup potez prozvodjaca.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    glupo je i jedan IDE... ja sad kad kupim SATA disk stavljam dva opticka uredjaja na dva kabla... bolje ce raditi... a o jednom PCI sam vec rekao..
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    To je ploca za frikove koji imaju samo dvije grafike u kompu.