GIGABYTE ILI MSI:::CRNO ILI BIJELO

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pentium4-athlonxp, Feb 5, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E sad da vas pitam imam pitanje broj 1 ja mislim sad za vas sve:

    Planiram uzeti grafu ako ne mozda i ove nedjelje ali sad slijedi:

    MSI GE force FX5900SP(XT Ustvari)
    LINK do opisa ove grafe da se nebi mucili je ovdje:

    http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=534

    ili

    GIGABYTE GE FORCE FX5900XT
    LINK JE OVDJE:

    http://tw.giga-byte.com/VGA/Products/Pr ... X128D.htm#

    E sad slijede cijene

    MSI je 410KM na crno a
    GIGABYTe je 463 na bijelo(radnja)

    Neznam dali cu dobiti sav Bundle od MSi ako budem uzimao na crno.
    In jos nesto po meni vaznije zbog toga sto grafe rade a istom taktu i sve je ok ova Gigabyte ima hladnjak preko cijelog GPU + MEMORY dok ova MSI nema sto joj vjerovatno omogucava bolje klokanje.

    Eto sta vi mislite sta je bolje i sta mi preporucate
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    A sta ce ti bundle?
    Uzmi jeftiniju :D. Ako ju uspijes modati u Fx5950Ultra na konju si.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pa ako je ta msi 5900xt retail, onda bi i trebao dobit bundle uz nju, osim ako se neko ne "posluzi" ranije: )

    inace, performanse navedenih kartica su gotovo identicne, a vjerujem da i sam mozes staviti neki bolji cooler ako ti je frka i opet proci jeftinije.
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa dobro zar nebi bolje bilo modati ovu gigabyte ima kulere i po memoriji
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Sumnjam da ce ti ti cooleri pomoci. Ja bi uzeo MSI. A sve ovisi koliko imas para.
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma pare mi nisu vazne samo mi dajte preporuku
     
  7. Esh

    Esh HWB

    pa niko ti ne moze garantovati da ce modanje proci uspjesno.. cak sta vise, vece su sanse da dodje do neke greske, nego da to uspjesno zavrsis, no buduci da se (ipak) radi o identicnom gpu, it is up 2 u: )
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

  9. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Sad mi pricaju da su nVidia karte izuzetno spore u pixelima i shaderima 2.0 pa mi sad nije jasno sta je isplativije uzimati ili se sad uvaliti 400KM ili malo sacekati jer ce uskoro novi Gpu-ovi na trziste
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    I jos me interesuje kako se ova ponasa u igrama
     
  11. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    nV30 je bio spor u pixel i vertex shaderima2, a opet na ovoj kartici je nV35 čip koji se znatno bolje nalazi sa dx9 (odnosno CineFX 2) funkcijama.

    Istina Radeoni 9800Pro/XT su idalje brže karte ali su i mnogo skuplje.
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Joj BeastMaster mocna ti ova graficka pravo a score 18k no coment.

    majstorska !
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E momci samo jos jedno pitanje isplatili se sad dati 400KM za ovu grafu ili ne pozdrav

    I jos nesto jeli bolje uzeti 120GB HDD 2MB cache ATA 133 ili 80GB HDD 8MB CACHE ATA 133 ista cijena HAAAAAAAAAA
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ako si voljan dat 400km onda samo naprijed... a disk (pretpostavljam da je maxtor) uzmi ti seagate 7200.7 i pusti veličinu cachea na miru... nema ti tu neke razlike.
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    Uzmi taj 120 GB i gotovo.
     
  16. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    MA jebo pare no me interesuje dali se isplati ili je bolje sacekati da izadje nv40PU da vidimo sta to donosi novo i oceli ponovo ovako nesto izborno proizvesti
     
  17. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Vedo uzimas tu karticu i gotovo :p .. sta ces cekati da izadje, hmm neces valjda sebi rec a vidi ovo sada 600 km ma da malo skupim jos i da kupim ovo , ccc nisi lud.. Kazem ti extra karta za 400 km .. uzimaj GOTOVA STVAR .. a sto se toga harda tice 120GB ja sam se uvjerio za taj cache nije nis posebno..naravno kolko sam upoznat ti imas tih 20Gb koji ce vjerovatno biti za OS itd.. a taj od 120Gb bi trebao biti kao Data tako da nece biti primjetan izostatak tih nekoliko Mb cache-a ..

    Pozdrav

    p.s.Vedo nema dvoumljenja .. sve je regggaa :D
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako ces uzimat uzmi, jer ovako ces cekati NV40 pa ces cekati da malo padne cijena NV40 pa ce utom doc Nv13450 pa ces cekat da tome padne cijena... kuzis?
     
  19. Esh

    Esh HWB

    upravo tako.