Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da li postoji app za android slican Beatmaker-u sa iOS?
     
  2. rijads

    rijads Aktivista

  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ne napomenuh da trazim freeware :)
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi evo par dana sam cito razna uputstva i tutoriale, samo mi nije bas jasnije oko CID numbera i gold kartice, kako mogu provjeriti da li cu naletiti na problem ili se to u samom procesu sazna?
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    djeste ljudovi
    evo dosadio mi je moj stari ROM i htio bi ga opet flashovati ali sam malo zaboravio
    telefon je routh-an i je li sada dovoljno samo da ubacim novi ROM na karticu,udjem u onaj cyjano... mod nesto i flashujem ga samo i to bi bilo to ?

    ili

    moram sve ispocetka,kao prvi put

    vidio sam neke ISC ROMove pa konto malo promijeniti

    i ima li neki nacin da aplikacije koje imam intalirane snimim i da ih onda samo import-ujem na novi ROM
    je li to moze kada uradim backup aplikacija sa ovog ROMa ??

    mobitel je ZTE BLADE/SAN FRANCISCO i vidio sam na YT kako radi a vidio sam da se moze i clockati procesor
     
  6. rijads

    rijads Aktivista

    @Shibby
    Imas lite verzije svake aplikacije, isprobaj i ako ti se aplikacija svidja, KUPI JE.
    Ako ti je zao dati 2$ za aplikaciju koju ces koristiti, skini aptoide i pusti tu aplikaciju neka ti nadje sve aplikacije besplatno :).
    @zippoo
    Ako ti je rootovan mobitel, i imas stari rom, onda nemoras nista vise rootati, i najvjerovatnije imas instaliran clockworkmod recovery (Staru verziju).
    Treba ti: CWM, 200mb slobodnog prostora za sistem, GEN2, ako neznas sta je to, i neznas kako particionisati, pogledaj ovaj link:
    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1258855

    Da ja sad negubim vrijeme i objasnjavam ti sve, imas ovdje sve:
    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1429539
    Samo prati upute, svako sa osnovni znanjem ce znati ovo odraditi.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi imam problem, ko sto sam ranije pisao HTC Desire HD mi je uzasno usporio i odlucio sam ga rootati. Evo sta sam radio :

    1. Skinuo sam Ace Advanced Hack Kit
    2. Pokrenuo Hack koji mi je izbacio da moram uraditi downgrade
    3. AAHK mi je ponudio download i skinuo sam stariju verziju, usao u menu sa "shut down i volume +" medjutim evo vec 10 minuta mi stoji na HBOOT SD Checking... Loading...(PD98diag.ZIP)

    Sta mi je ciniti, nije valjda da sam brickovo tel.?

    EDIT : Izvadih bateriju, telefon najnormalnije startovo sa 2.3.5 verzijom ali corupted SD card kojeg sam moro formatirati. Sad nit znam da li sam uspjesno root-ovo phone ili nisam...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Skini recimo Screenshot aplikaciju koja zahtjeva root mada mislim da ti prvo treba super user.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U descriptionu Screenshot aplikacije pise da radi samo sa rooted telefonima, evo kod mene radi najnormalnije. hmmm
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Onda je rootan nego imas li super user ? Kako dajes dozvolu aplikaciji ? Probaj i Battery calibration..
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Konacno :

    [​IMG]
    [​IMG]

    Mislio sam da pretjerujete o performansama kada se rootuje tel.ali ovo je strasno kao da nije to taj mobitel. Hvala svima na pomoci.

    Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nesto si se zeznuo ali root ne ubrzava fon.. to je samo administracijska dozvola da odredjene aplikacije mogu mogu cackati systemske fajlove, bilo da sama aplikacija edituje bilo da ti rucno editujes. Vjerovatno ti je promjena roma donijela boost, bolju optimizaciju.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam fakat, prvi put se susrecem sa ovim ali jednostavno laga vise nema nikakvog. Puno brze se aplikacije pokrecu, igre, muzika...Cak sam primjetio da mi je i zvucnik jaci nego sto je bio na stock rom-u kao i ringtone.
     
  14. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Ovo je rom, nije oficijalni.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ja sam to davno rekao: Android na stock-u ne vrijedi pola koliko kroz custom romove! Oni ga i čine vrijednim i moćnim, barem za nas koji se razmijemo u isto! :smt002
     
  16. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista


    potpisujem iz sve snage. da ne pricamo o postavkama koje omogucuje.
     
  17. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Kad ostanes bez podrske od proizvodjaca. O kakvim to opcijama govorimo?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa bas to...ostanes bez podrske proizvodjaca i zapnes na tom nekom androidu dok kroz nezavisne develepere i kuhane romove dobijes zadnji android. Takodjer kuhani romovi nose više funkcija nego defaultni rom dok je tu na kraju cyanogenmod.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo i buraz uzeo ovaj S3 (bijeli), i mogu reći da je itekako opravdano ulaganje i nadogradnja sa SGSII kojeg je imao! Pa samo ekran je, po meni, vrijedan razlike u cijeni, ne možeš ga se nagledati, stvarno za svaku pohvalu kako su uspjeli čak i onaj sa S2 nadmašiti za klasu! :smt007
     
  20. ibisevic19

    ibisevic19 Novi član

    eh,mozda je neko imao problem, pa zna rjesenje :)
    dakle, kada ubacim slusalice od nokie orginalne na svoj x1 slabobse cuje, a kad uzmem kod kineza rade bez problema, i jos nesto, kada izvadim te nokijime sluske za oko 0.5-0.8 cm, rade normalno, a kad ih dolje do kraja gurnem ne radi

    Sent from my X1 using Tapatalk 2.