Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zna li neko kako uraditi oficijelni update za Galaxy S Advance na JB, vidim na gsmareni "upgradable to v4.1 (Jelly Bean)"? Pri manuelnom pretrazivanju softwera nenadje novi update?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da JB nije izasao za Advance. To sto stoji na gsmareni je zato sto je Samsung samo najavio nadogradnju.
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  4. Minx

    Minx Aktivista

    Radi i na xperia p.

    Sent from my Kindle Fire using Tapatalk 2
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Xperia T dobila JB a bio najavljen za februar. Izgleda Sony malo ubrzao zbog kritika.

    Sent from my LT22i using Tapatalk 2
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko ja vidim nadogradnje ipak imaju veze sa operaterom. Da li je iko dobio za S3 na bh telecomu?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam jedno pitanje
    sada slucajno naleti na particionisanje SD kartice i kreiranje nekih particija na njoj da se prosiri memorija telefona
    root-an mi je telefon ali se ne sjecam da sam pravio particiju a bas mi nedostatak prostora pravi probleme
    nasao sam neke tutorijale ali su pravljeni 2010-2011 pa kontam da se sta nije promijenilo u medjuvremenu

    moze li mi neko reci provjeren i noviji tutorijal kako da to obavim
    mobite je ZTE Blade/san francisco,android 2.2 na njemu

    i da napomenem,kada koristim app2sd,neke mi programe moze prebaciti a neke ne,recimo facbook ne moze na karticu,google play isto ne moze i jos puno programa...kada particionisem,hoce li mi oni moci na karticu da idu ?
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    Moci ce, sa programom Link2SD. Samo napravi particiju i moci ces prebaciti svaku aplikaciju. Google (Bing :D) i dobit ces tutorijal za sve, od particionisanja pa do instalacije i prebacivanja

    Sent from Xperia Arc S using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo nesto sam caprkao, ne znam je li to to
    Instalirao sam ROM Manager i preko njega isao na particionisanje kartice i odradilo je, vidio sam da kartica prikazuje gigu manje ali ne znam kako sada nastimati da mi tamo prebacuje aplikacije?
    Je li moze preko programa app2sd ili mora neka druga?
    Aj pomozite, utra me ovo upozorenje kako nemam vise prostora
    Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pa napisao sam ti gore ^^
    Aplikacija se zove Link2SD. Instaliraj je i ona ce koristiti tu particiju za prebacivanje aplikacija. Imas je na Google Play

    Sent from Xperia Arc S using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala,evo fercera
     
  12. F16HT3R

    F16HT3R Novi član

    Evo jedna domaca BH stranica za Android telefone, pa ko je zainteresovan neka baci pogled.

    www.droid.ba
     
  13. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    N4 baterija pri laganoj upotrebi preko preko praznika. Sve sync opcije on, nekoliko sms poruka, gmail i Google Now stalno u pozadini:

    [​IMG]
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sa galaxy nexusom evo koristim ga 5 dana nisam zadovoljan s baterijom bas pretjerano.
    [​IMG]
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovisi koliko ga koristis. Ekran najvise trosi, moses sve popalit, ali sve ovisi koliki ti je on screen time. Obicno je 3 - 4 sata.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poznato je da je baterija najveci hendikep ovom telefonu. Ja sam stavio brightness na "auto", i poboljsala se autonomija pofino.

    Imas i ovu varijantu, sto namjeravam ubrzo uzeti:
    http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung ... 1c222d0cea
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gdje se moze uzeti ovo kuciste/dodatna baterija za S2 u Sa? Ako ima naravno..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema za S2 oficijelna "extended" baterija i poklopac, samo za Galaxy Nexus.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    A ima li neoficijelna ?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma