Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Root-ao sam mob i obrisao wpa_suplicant.conf
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Malo sam se ispatio sa Lenovom, naime dodje sa 4.4 androidom, i nakon sto sam sve podesio prebacim na google ui. Nakon toga sam naletio na par bugova ( ne mozes custimizirati tabs settings nema pola opcija u settingsu, ne mozes vibracije na touch ugasiti i sl. nema dodatnih prozora samo 1 screen. Uradim instal google now launchera i dobijem 3 dodatna prozora al nije to to.

    Kontam da uradim update, neće iz menija sa i bez dev moda. Instaliram lenovo smart assistant, prebacim na usb dev mode i instaliram update, nakon toga se telefon upalio ali se na sljedećem resetu zakucao.
    Uradio sam factory reset, upalio ga i sada radim ota update za 5.0 verziju... stari dobri android, ne može jednostavno da si pita.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna li ko hoce li uskoro dolazit povoljniji Samsung Androidi u BH Telecom? Trenutno imaju samo S6 Edge.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ovo za dodatni screen, ako se dobro sjecam da bi imao vise komada screen dodajes po jednu ikonicu udesno i otvori ti novi screen. Ako nema nijedne ikonice brise taj screen, a mozes dodavati koliko hoces screens. Probaj...
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    :smt023 jest to je to. Na Note2 nisam omao 5.0 android.
    Uglavnom uradio sam update na 5.0.2 android i sve radi bez frke.

    Telefon je ok, non stop radi download, i sve baterija je nakon 6h spala na 65%.
    Jedine slabe tačke telefona su, relativno jače grijanje ( od decembra je to plus) i lošija kamera kada su aktivne scene u pitanju.
    Poslje note 4 jedan od najboljih telefona u klasi.

    Aproved by Dželo Hadžiselimović :mrgreen:

    btw: Doslovno mjesec dana od kako je Microsoft izbacio sasvim solidnu aplikaciju za mail Outlook, Google omogućio free exchange sync-anje na još solidnijem gmail klijentu.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nko nista :/

    Kazu dostupan 6.0 za nexus 6, al ja ga jos nisam dobio.
    Kolko moramo cekat da ga puste za BIH :D
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Malu vjecnost :smt003

    Ali s obzirom da je u pitanju Nexus ne bih ja ni cekao da ga puste redovnim putem, nego pravac XDA developers :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema ti to veze sa BIH kod Nexusa. Prosli put na sedmici meni stigao prije nego drugu na petici, dok je on sad vec dobio update, a ja cekam. Google to salje u valovima, jednom sam vise od mjesec cekao, zavisi kako te zakaci.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma hajd necu zurit, :D nek dodje, samo eto nista vidio nista pametno osim "smart battery consuming while u are not using "
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa imas skini image fajlove i nabaci, nije da nemas izbora.
    a svakako je pozeljno kako god da bude friska instalacija ;)
     
  11. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Lg bello kupljen u telecomu.
    Napravim update na 5.0.2
    Telefon fakat osjetno brzi, fluidniji, trajanje baterije produzeno. Ali....
    Poždera sistemski prostor. Malo malo pa mi prijavi manjak prostora.
    Uglavnom morao se vratiti na stari 4.4.2.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni 5.0.2 na Galaxy Core Prime odlicno radi, jedino sto ima onaj karakteristicni stuttering koji je uostalom prisutan na svakom Androidu na zemaljskoj kugli.

    Koji je najbolji browser za android, a da ima adblock? Vidim ima Adblock browser, te Firefox za android ima adblock plugin.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Firefox je meni odlicno radio posao.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo da sumiram moje mišljenje o z2 pro lenovo.
    Odličan telefon. Baterija fakat traje, android 5.0.2 leti. Vrhunski smartphone, čak sam se i na veličinu naviknuo. Grijanje uopšte nije izraženo kako hejtaju ljudi po forumima.

    Jedini nedostatak ako ga možemo navesti je kamera. I to isključivo dynamic scene. Znači video klip, ili neka hd+ slika u pokretu na ovom telefonu su uglavnom mutne. Close up slike sa blicom dobre kao i svaki telefon u klasi.
    Par puta Google Cam app javlja da kamera nije avalible, a Lenovo Cam+ app radi bez problema.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Setupovao Adblock+Ghostery, plus je i sto ima sucelje na nasem jeziku. Zasad dobro izgleda.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ev dodje 6.0 skida se :)))
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kolega ima veliki problem. Resetirao je telefon na fabricke postavke a sinkronizacija nije bila upaljena i kontakte je spašavao na memoriju mobitela pa mu sad google ne povlači kontakte. Ima li neki fazon da se uradi restore kontakata? Z3 je u pitanju ako to šta znači.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda ako bi mogao ulogovat se na nekom drugom uredjaju, pa onda export-import na svoj telefon.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da su slabe šanse za to jer su kontakti sa telefona nepovratno izbrisani, a nisu ni update-ovani ni na "oblaku".
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fuck, nije valjda radio bez sinkronizacije, ikad? Nisam dobro procitao i stoji ovo sto je Neo napisao, nista od kontakata. Da je makar nekad prije imao upaljenu sinkronizaciju, povuklo bi barem te kontakte koji su bili u to vrijeme.