Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Nešto ti drain-a bateriju u pozadini, jer tako brzo pražnjenje mi se nikako ne čini normalnim! :?

    Da nisi radio update na novu verziju OS-a? Ako jesi, onda odradi factory reset koji bi trebao riješiti taj problem!
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je pebble time najbolji, ne znam da li sve ima navedene funkcije, ali meni su pored samog sata, jos osnovne notifikacije bitne, ostalo manje više

    ne znam koliko sad on košta, ali mi je u planu kad budem bolji s parama, nabaviti
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemam nista narocito instalirano, a uradio sam ja factory reset i prije i poslije Lollipop update-a. Update uradio preko PC-a koristeci LG-jev software. Evo sinoc palo isto oko 6% ali sa ukljucenim WiFi.

    Veci mi je problem previse tiha slusalica tokom razgovora. Bivsi vlasnik kaze da nije imao problema, a ja znam da moram nosit u servis. Valjda nije Lollipop to uzrokovao, Kitkat koji je prije bio nisam ni sekunde koristio.

    Al' ima glupih stvari na ovom Androidu, Battery Saver se moze upalit na 5% i na 15% i previse je agresivan. Na suncu nema teorije ista vidjet (mada je i ovako losa vidljivost na suncu). L920 je imala bolji ekran od G3 sto se kvalitete tice. Kamo srece da su ostali na 1080p a napravili neke druge stvari boljim. Mada je meni ovo i dalje bolje od AMOLED-a na Galaxy S5 npr.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na LG G2 imao sam problem da su oba zvučnika bili ekstra tihi, jedan od glavnih razloga što sam ga se riješio. Onda sam na 640xl morao smanjivati zvučnik da ne smetam drugima i da ne slušaju razgovor :D Nosi ti to u servis ako je pod garancijom, a i ako nije.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Boost za bateriju ćeš tek osjetiti na 6.0.1. Ne znam šta su mu uradili ali ja imam preko 1h bolji on screen time nego sa 6.0, a da o lizalu i ne govorimo. Sa svakim updateom kenjju kako će duže držati, ali ovo je prvi put da stvcarno vidim razliku.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Stevie, pricekaj ljeto pa kad ti se telefon pocne zagrijavati i sam telefon ogranici vidljivost tek ces onda spoznati muke
    A sto se tice boja, ja sam pisao vec, cak galaxy s3 ima bolje boje nego g3.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, znam da ima ljudi kojima je prezasiceni amoled bolji od lcd-a. Meni nije, tek Galaxy S6/Note 5 imaju pristojne boje. I to sa Natural color profilom.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    sta mi predlazete za tv dongle :D preferiram nesto jeftinije za 1080p taman :D
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koja je najbolja navigacija nešto kao here drive? Ima here maps ali nemam here drive na playstoru.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Koja je razlika izmedju here maps i here drive? Ja koristim here maps i odlična je
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Here maps i jeste ta navigacija, kod mene nema here drive.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Može i to:

    http://www.phonearena.com/news/We-chang ... es_id65982

    :mrgreen:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tad je slika sigurno uzas, kao i na svakom lcd-u koji nije na nativnoj rezoluciji.

    Kako god bit ce to dobro kad se i ja malo skontam i podesim bolje telefon.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Stivi sta je tebi sa ocima kad ti je onaj bljedunjavi LCD u G3 bolji od AMOLED-a ? :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čovjek vazda im'o averziju prema (AM)OLED ekranima. :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mrzim amoled, prvo zato sto pentile umanji ppi (popravljeno otkako ima diamond pentile ali i to je manje od rgb) i ludjacke boje. Galaxy S5 ima uzasne boje po defaultu, ali je sa S6 to konacno rijeseno.

    A ako vec spominjemo G3, i on ima malo zasicene boje. Ali je ok, manje-vise prirodan prikaz.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Na Lumiji 532 po defaultu oboje
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko ima problema sa viberom.. Drzao sam telefone u rukama i doslovno se nista ne desava na telefonu koji zovem sve dok ne prekinem.. nakon cega izadje obavjest da je propusten poziv. Ovo se desava svaki drugi put. Viber mi postao beskoristan za pozive. Probao sa vise telefona na vise Wifi mreza i isti klinac. Ovako se ponasa zadnjih nekoliko mjeseci.

    Isto i kod sebe nalazim propustene pozive za koje znam da nisu zvonili.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može bit' i da je do Amazona jer Viber koristi njihove cloud servise i servere.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako su serveri isti za WP i Android onda nije do toga, evo upravo sam primio poziv na Viber, i inace uredno dolaze i pozivi i poruke. Cak i dok razgovaram na mobilnu mrezu izbaci mi poziv od Vibera ako neko u tom trenutku poziva.