Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Probaj firefox browser + adblock plus add-on! Ja ga koristim otkad sam na CM ROM-u i super fercera, blokira sve što mi inače iskače na chrome-u ili operi. ;)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam ga probao ali se pokazao dosta kilav. Dok Chrome bas fluidno radi, ovaj trza kod najobicnijeg scroll-a.

    Najgora aplikacija koju sam vidio je Google Calendar. Letio je s telefona istog trena. Letio je i Gmail koji mi nije davao notifikacije za mail. I obje te aplikacije sam zamijenio sa Microsoftovim Outlookom.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Isti slucaj i kod mene,nije da sam imao problema s Gmailom al Outlook kida,bas mi je po ćejfu mail aplikacija.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kol'ki vam je uptime? Nagurah na 480h :D
    Nemam trzanja laga niti šta mada i nemam nešto zahtjevnih aplikacija. Jedva čekam 6.0 valjda će biti boosta na bateriji.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Heh, to je vec strasno, koliki je SOT onda? Kod mene je to u prosjeku dva dana, stalno upaljeno sve, Doze pomogne dosta pa preko noci padne 2-3%. Inace ekran je najveci potrosac.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma bolan uptime bez reseta telefona to je 20 dana, na to sam mislio kakva crna baterija xD
    Baterija je ajmo reći ok može dan izdurati kako god to je najbitnije.

    Usput, mnogo mi fali automatski uploadovanje slika ko na WP. Da li se google drive može naštimati kad se nakačim na wifi da automatski uploaduje fotografije?
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš to uraditi sa OneDrive i na Androidu, samo instaliraj OneDrive aplikaciju te omogući tu opciju u aplikaciji.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ forza
    Ima ona opcija u settingsima "auto add", sad neznam kako fercera, probaj. Mora ti drive biti stalno uključen, znači da ga ne briše iz memorije.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U one driveu ima cak opcija kad je wifi i kad spojen punjac,znaci da uploaduje dok ti pajkis.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, OneDrive jednako to radi kao na WP. Ja sam Googleove aplikacije Drive i Photos potpuno uklonio jer to OneDrive sve radi. I sa Outlookom zamijenio Gmail i Google Calendar. LG-jev mail i kalendar takodjer letjeli.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bravo momci to je to, hvala.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    pa na Google photos imaš tu opciju i neograničeno prostora, aplikacija melje kakav onedrive :)
    možeš slike pretraživati po sadržaju slike, npr nogometno igralište, plaže, roštilj itd nadje ti te slike, jako lako praviš albume i dalje ih djelis, praviš zajedničke albume jednom klikom, a sve to jako fluidno.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, Ondrive je nekako spartansk izgleda.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ali mnogi vec imamo gigabajte slika na OneDrive-u. A kao sto rekoh OneDrive objedinjuje dvije Googleove aplikacije.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  16. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Pa imaš Google Photo app ! isto kao DropBox i One drive uploduje photo/video.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    I radi 100 puta bolje, radi i kategorizaciju, pravi ti events, predlaze editing slika itd. Ali o tom po tom, neko je vise google type of guy, neko vise microsoft, svakome svacije. Sta ce mi slike na dropbox ili one drive kad koristim gmail/drive/keepnotes/youtube/docs/inbox/reminder/maps/translate/googleplus sve od googlea i sve koristim i na web i na mobile. A ovako da se logujem na 14 accounta i kontam gdje mi je sta, taman posla.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma vec sam skinuo one drive. Pase mi jer ga koristim godinu i pol pa se naviknuo. A i ova funkcija uploada dok je na punjacu mi je genijalna jer necu ometati net jer punim dok spavam.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ne računamo YouTube, mislim da trenutno ne koristim nista od googla :D Svakom svačije, ali ne vjerujem googlu nimalo kad su u pitanju bilo kakvi podaci :)
     
  20. black

    black Komšija

    Evo savjet za one koji imaju noviji Huawei a zele ga otkljucat. DC Unlocker za 4€ , USB na telefonu stavite u factory mode preko jednog skrivenog menija i to je to. Program automatski sve izcita i otkljuca za nekoliko sekundi. Prije toga sam kod tri prodavaca na eBayu pokusao. Prva dva su odmah poslali refund a treci mi je kao poslao neke kodove koji nisu radili. Evo pokusavam i to refundirat.
    Model je Ascend G7 iz BHT.
    BTW super je kamera po danu , boje su odlicne i ostrima pristojna. Telefon generalno fluidan bez primjetnog trzanja. Display je odlican , moze se poredit sa iPhone 6 displayom.