Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma to znam, stvar je sto se ovaj koristi i trebalo bi to vise. BTW bat je nova org.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene Google Play Services ponekad i nije na listi potrosaca. :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Pa kakav ti je setup sto se tice google opcija. Google now, ok google, lokacija i sl?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni kod mene na tabletu.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Google Now sam uklonio, lokacija iskljucena. Background data za Play Store je disabled u slucaju mobile data (sto je dobar dio dana), pa mozda i to ima veze.

    Kad se malo vise pozabavim telefonom, ima da sve Googleove servise svedem na minimum. Ono sto mi treba je samo sync kontakata i update aplikacija, mada mislim da sa Aptoide store-om moze posve bez Google servisa. A i Sync je upaljen samo kad je telefon spojen na punjac (svaki treci ili cetvrti dan), cesce od toga mi ne treba.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    p8 ili g3 ? :D
    da cujem
    za i protiv :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P8 je elegantniji, mnogo bolja izrada i dizajn
    G3 ima nesto veci display, jacu bateriju, nesto jaci CPU, mnogo jaci GPU (iako se to zbog Quad HD rezolucije malo istopi), snima 4K video

    Oba imaju Marshmallow, dobre kamere.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    p8 u telecomu skuplji za 6 km mjesecno + pdv
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja još čekam mrshm.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    kakav je tebi taj :D
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    P8 sem dizajna/kvaliteta izrade i upotrebe materijala, nema niti jednu prednost u odnosu na g3. Za danasnji vakat SoC je krs posebno GPU dio. Kamera mu je super na dobrom svijetlu sto se slika tice, sve ostalo cisti prosjek.
    Idi na G3, bolji soc, bolja kamera, 4k snimanje, podrska na nivou uz custom romove.

    Ja sam bio izvalio milju za Mate 7 kad je tek dosao u telecom, i toliko me razocarao taj kirin 925 SoC da sam ga prodao za 3 mjeseca. U p8 nije nista bolje rjesenje dok P9 i Mate 8 su druga prica, SoC u tim telefonima je na nivou ostalih flagship telefona iaoko su i tu mogli ubaciti jaci gpu :)

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    ou tnx :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Rale dobar je telefon nemam zamjerke. Pakovanje šminka kad ti stigne ono bas premium osjećaj. Slušalice odlične i zvuk mu je dobar i jak. Kamera odlična po noći je dobra ako Blic hvata blizu. Brzo radi nema stajanja ni lagova. Probao sam neke igrice ok rade al ne igram se na novu ionako. Telefon je dual sim al nano sim i da koristia drugi sim slot moras izbaciti micro sd. A sjeti se ja sam se isto dvoumio ovaj ili g3 ali je bio 2gb ramn model da je bio 3gb RAM uzeo bih lg sigurno al na pretplati sam uzimao i ta dva telefona su bila najbolja u mom paketu. Pod rukom, kvalitet izrade i izgled bolji nego s6 edge po mom mišljenju i od tog lg. Al i ja bi na tvome mjestu uzeo g3 ako je 32 Gb model.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Evo danasnje situacije.
    Ugasio sam lokaciju i google now, zabranio pristup mobilnom netu svim aplikacijama koje nisu nuzne i disableovao ona dva servisa sto mi je Piroman predlozio i evo danas uopste nemam google play services u potrosacima. Sad je android sistem medju jacim al opet je situacija dosta bolja. Battery management kaze da ce mi baterija trajat 4 dana.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja nemam te servise nigdje ni sa ovom aplikacijom disable service a i da imam dzaba nemam root a rootat necu. Iskljucio sam i ja sad gps odnosno lokaciju, sinkronizaciju kao i mobile data koji je uvijek upaljen. Upravo taj mobile data pojede bateriju. Ali cudno nekad dodjem s posla nista ne cackam baterija navecer vec kriticna a nisam cackao po telefonu 5min a ima dana kada ga handrim dodjem s posla baterija 50% ne kontam to nikako. Isto tako skonto sam da kad telefon ostavim u metalnom ormaricu u svlacionici gdje je signal jako los a upaljeno sve za 2h svuce fino baterije 15% mozda. Valjda trazi mrezu i 3g non stop pa to pojede.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas LG G Flex, u autobusu ugasio wifi i mobile data, pregledao deadpool, 10% baterije samo potrošio...
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    SD800 izuzetno efikasan kad je video reprodukcija u pitanju.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije mozda,nego sigurno :D
    bateriju najvise trosi kada je signal los,onda treba vise energije da trazi jaci signal i to svuce bateriju,narocito kada je mobile data upaljen a signal slab,tada svuce bateriju za par sati i to je tako na svakom telefonu
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Dino moj ti je savjet na stock da se vratis 10 15% bržeg rada nije vrijedno mucenja

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Meni je tako sa ovim telefonom od prvog dana sto se tice baterije i problema sa google play servisima. Od stock 4.4.2 pa preko 5.0 pa i na ovim kuhanim 5.1.1 i 6.0.1. Nije fazon u romovima nego u meni. Nacin na koji ja postavim telefon je rezultat toga. Evo sad kako sam prestelovao setup bez problema 2 dana aktivnog koristenja.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk