Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    šta reći
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da k750 ima bolju optiku od vecine današnjih telefona. Taj segment naprosto stagnira zbog dizajnerskih odluka jer je bitnija debljina telefona nego funkcionalnost. Taj isti k750 je skoro 2x deblji od mog trenutnog teelfona ali ono sto im ne mogu oprostiti jeste nedostatak ksenon fleša kod tanašnjih modela.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ovo gore je k850 :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali ja kazem za K750.. mislim da je to prvi SE teelfon u koji su ulozili ozbiljnije na dijelu kamere. Evo gledma svoj Grand 2 i ubij me ako optika nije znatno manja od k750. 6220c je zadnji telefon koji me je odusevio sa kamerom dok je ovo sve ostalo sterilno. Nokia je imala par dobrih serija sa kamerama dok su opet sa sistemom bili out to date.

    Telefoni su jednostavno pretanki za vece senzore i bolju optiko tako da se to znacajno nece nikada promjeniti sve dok ne zažive moduli.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jbt k750 izasao 2005., fkt je za ono vrijeme imao odlicnu kameru. Mislim da se zvao Clara tokom developmenta jer sam bio zaljubljen u taj telefon :D
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nikad ne prezalih 6220c kameru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moj K710i i danas radi, stara ga koristi i slika sa njim unučad, neće ove smart :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam koristio K750 do prije 2god dok se nisu izlizali kontakti za punjac. Sve radilo osim dugmeta za kameru. Cak i joystick.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam do nedavno imao N82 :) sad imam 860 Luna, dvije N9 i 808PV :)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Neki dan narucih prijtelju S7 Edge u Univerzalno. I posto je isti tip kupovao od njih S6 Edge, dali mu root-ovan, pa otkljucan (pa mu nisu radili software update-i). Vratio ga je i dadose mu fabricki otkljucan S6Edge. Zbog toga im ovaj put naglasim 3x da zelim fabricki otkljucan, nov. Danas preuzme telefon, i vidi cuda, ne mozes vjerovat koji bezobrazluk..

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moj jaram uzeo nekad pocetkom prosle godine ip6, otkljucan naravno. I nedavno odlucio da pukne restore, i desi se da mu nakon toga telefon ne prepoznaje sim karticu, kontaktirao apple, kazu da je cist imei, ali opet telefon ne prihvata ni jednu sim karticu, pokusavao i na drugom pc.u restore i nista.

    Bila neka stranica da čekiraš imei da vidis ako je telefon zakljucan telefon, za kojeg operatera je vezan, i izbacilo mu da je u pitanju mađarski tmobile.

    Odnese u univerzalno rekli mu da ce to rijesiti u roku par dana, ako to ne rijese u roku par dana da ce dobiti novi telefon, i nisu popravili, cekao je nekih 10ak dana i dobio je novi iphone 6, kaze otvorili su kutiju ispred njega i uzeli slusalice i punjac, jer nije vratio staro.

    Uglavnom ima sad novi ip6 i novu garanciju od univerzalnog i apple care od 6 mjeseci.

    Srecom problem je bio softverske prirode, da je kojim slucajem otisao utor za sim karticu, ispusio bi ga posteno.

    Al eto, ovde je ispao univerzakno posten, i fakat pomijesana su iskustva sa univerzalnim.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Napravit će oni njega i prodati ga nekome kao novog, tako da će ispusiti neko drugi :)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Jutros im vratio ovaj mobitel, kazu da ce mi zbavit fabricki otkljucan. Pa hajd nadat se..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa jesu ti se bar ispričali, s obzirom da si naglašavao toliko puta da želiš simfree telefon?
    Koji likovi.

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    Vedo, uzeli te ko levata. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Nisu mene, necu valjda ja zlatni telefon nosati xD

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ispadose korektni na kraju, uspjeli su zbavit fabricki otkljucan s7 edge duos koji je skuplji, al dadose ga za istu cijenu kao s7 edge.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uzeh danas nov galaxy s6 i vidim da mi u meniju ima neke telenorove ikonice a ko fol fabricki otkljucan. A u opcijama pod device status pise custom.

    Kad hocu da ga poguram da uradi ota update na 6.0.1 kaze mi na je modifikovan na neautorizovan nacin i da radim update preko kompa.

    Da se nece zakljucat poslije updatea ili sta slicno? Nemam iskustva s ovim.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nece se zakljucati, moras preko odina fleshati noviji software, ili kies. Rom, root nemaju veze sa sim unlock. Ocigledno je neko rootao telefon, provjeri knox counter i sve ce ti biti jasno.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo skinuo sam smart switch i s njim cu ga flashat na zadnji software,kad sam usao u recovery pod current binary i system status puse da su custom,reactivation lock je na off a Knox warranty void je "1" .To znaci da je diran? ja sam skinuo celofan s telefona,nov je u to nema sumnje samo sto je skinut s neke mreze u madjarskoj. Evo skida se novi firmware pa cu vidt sta je ce bit.