Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    au ovaj je i moj pik...
    drzao sam u ruci i lg q6...u ruci izgleda tako elegantan i mali,prelijep osjecaj ...on je negdje oko 400 KM ja mislim
    btw.sada poredim duzinu,sirinu,debljinu ovog xiaomia i cak je kompaktniji od lumie 640 :D a ima inc veci display :D
    znaci da mi odgovara njegova velicina,mogao bi mi stati u dzep bez problema,iako je display 6 inca
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo ovaj njihov rom je odron. Kakva je podrška za njih na xda da se čisti android nabaci.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne q6 nikako, generalno moje misljenje i iskustvo kako sam vidio kod ostalih, izbjegavati low end telefone od LG.a

    Kod njih valjaju samo high end telefoni.

    Obrati paznju na nokiu 6 2018.

    Sad ce na mwc biti predstavljena, jedino sto se ne zna jeste kad ce kod nas biti dostupan.
    Sd630 cpu, 4GB ram memorije, 5.5 incha full hd display, tenkovsko kuciste, ozo audio, kamera vjerovatno najbolja u svom segmentu i sve to za 200€.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Govoris za MIUI rom?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da. Ne volim nijedan rom, ali on mi je najgori.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja gulim Moto Z i definitvno je sa aspekta software-a next best thing after Nexus-a. Clean android, mobitel brz, baterija ok, cover dodaci bezobrazno preskupi.
    Qi charging ne dolazi u stock coveru, mora se doplatiti 40ak dolara, bez punjača. Retardirana Nokia 920 je imala Qi po defualtu.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ocito su ukusi razliciti, meni je MIUI broj jedan pa vanilla Android.
     
    NaLe! likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nokia 920 nije bila retardirana :D nemoj tako :D a ja jos imam dva Qi punjaca od tog perioda. Onu 950-ku punim uredno.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vanilla Android je meni preružan, ne znam kako se to može nekome sviđati. Custom skinovi donesu poboljšanja koja stignu na vanilla tek nakon dvije tri verzije.
     
  10. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Potpisujem. MIUI fan od prvog dana
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zavisi ko šta smatra "poboljšanjima"
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa s obzirom da je mnoge stvari Google kopirao 1 za 1 iz raznih skinova onda ih očito Google smatra poboljšanjima koja nameće svim korisnicima.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam šta je kopirao. Ako misliš na multi tasking I dva prozora, možda još neke dzidze, te stvari nisu radile kako treba na Samsungu konkretno. Prije telefoni jednostavno nisu jaki bili za to, Google ubaci stvar kada će 100% raditi.

    Šta novi romovi imaju ili mogu što ja ne ne znam stvarno.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam šta je kopirao. Ako misliš na multi tasking I dva prozora, možda još neke dzidze, te stvari nisu radile kako treba na Samsungu konkretno. Prije telefoni jednostavno nisu jaki bili za to, Google ubaci stvar kada će 100% raditi.

    Šta novi romovi imaju ili mogu što ja ne ne znam stvarno.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ja, upravu si.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno :)
     
    zoi likes this.
  17. igor.g

    igor.g Komšija

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slab je to CPU. Nista bez barem dvije jace jezgre, i to minimalno A57, a pozeljno A7x.

    Al' ako zbilja okvir bude tako mali...wow.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da priupitam nesto,iako i nije bas za ove teme,ali se tice telefona
    zanima me da li je jedini nacin kod obicnih telefona (glupih),da se doda recimo neki od nasih jezika,bos,hrv,srp, da se telefon flashuje sa firmwareom koji ima nas jezik ili se samostalno jezik moze i dodati ?
    kako to rade u servisu,flashovanjem ili ?
    i ako neko slucajno zna neki program koji to radi
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa vjerovatno se flesuje firmware za nasu regiju. Sjecam se to sam nekad davno radio za neki stari sony ericsson.
    Mozda mozes pronaci kakav info na xda?