Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je A8, mislim da su ih kinezi natjerali da prave bolje telefone srednje klase. Bit ce ova godina zanimljiva dok ostatak konkurencije izbaci nove modele.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Veceras se igrao sa Huawei P10 Plus, jeste orgraman al brate kamera mu je vrh, onaj DOF efekat je bas mocan, kao da slikas sa DSLRom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, kamera meni nije neka sreća... Jedino taj portrait mode na dobrom svjetlu...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije P10 plus ogroman, to je 5,5", mozda si mislio na Mate 10, on je mrcina.
    Edit sad vidim da P10 plus ima ogromne bezele, dimenzija je kao i Mate 10, jos je Mate i manji u visini, a 5,9".
     
    Last edited: Mar 19, 2018
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobar jeste ali cijena zara, u telekomu 1000km

    Nokia 7 plus ce biti bombona.

    Sent from my 6037K using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sumnjam da ce ta Nokia kod nas biti puno jeftinija, mozda 100KM. Na Gsm areni je A8 skuplji 30€.
    Mada ja licno nebih A8 ni gledao, 1000km za mid range telefon je previse.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja moram za familiju kupiti jedan telefon ali nema teorije da prodje prijedlog za Xiaomi Note 5 ("kinezi", "smece") :(
    Izbor se sveo na A5 2017 (260 eura), A8 2018 (360 eura) ili S8 (520 eura).
    Bit ce izgleda A8 na kraju, jer je bezveze kesirati za S8 u ovom slucaju.
    A i od tih 360 je 160 bacanje para pored jednako dobrog Note-a 5 ali sta ces.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam ima li sta teze objasnit ljudima nego da xiaomi i huawei nisu isto smece kao doogee, umi, oukitel i slicna kineska sranja.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod nas ljudi nisu haman upuceni toliko ili vrijedi ono pravilo kao kod kupovine auta samo nek je Švabo :D

    Jedva cekam da se riješim Galaxy Notea 4 pa da uzmem Redmi 5 plus. Da vidim sta Xiaomi nudi :D


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mislim da Redmi 5 Plus nema smisla pored Note-a 5, za 20 eura vise se dobije osjetno jaci Snapdragon 636 i bolje kamere.

    Inace izgubio sam pravo glasa jer se prijasnji best-buy prijedlog (Moto G3) pokazao kao govno :D
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne može se čovjek snaći kako su ih označili. Znači note 5 Best buy?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, Note 5 je zadnji, za kinesko trziste. Dolazi sa Oreo i boljim procesorom. Samo ne znam jel se ima kupiti, tek je najavljen ovaj mjesec.
    A mogli su vala i usb C konektor staviti.
     
    Last edited: Mar 19, 2018
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Slazem se za Note 5 koji ima 2x kamere, iako se pojavila prica da Note 5 za kinesko trziste nije isti kao Note 5 Pro za indijsko trziste.

    Jest bolji al me zanima najvise koliko ce Note 5 izvlaciti SOT.

    Ovamo na Redmi 5 plus izvlaci po 10 sati SOT sto je odlicno.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima ovih vec po piku...je li to znaci da ovo nisu global verzije...hoce li to normalno raditi na nasim mrezama ?
    https://www.olx.ba/artikal/28875657/xiaomi-redmi-5-plus-note-5-4gb-ram-64gb/
    jbte zvijer od telefona...350 KM...definitivno ovaj sebi kupujem :D
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije ovo Note 5, ovo sa jednom kamerom je Redmi 5 plus model.

    Note 5 Pro imaju 2x kamere.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Note 5 za kinesko bi trebao imati malo bolje kamere od Note-a 5 Pro za indijsko, ostalo je isto.

    A Redmi 5 Plus vs. Note 5, obzirom da su ekran i baterija isti, a SoC barem jednako stedljiv, ne bi trebalo biti osjetne razlike.

    @zippoo to treba pitati prodavaca, globalna verzija treba imati PlayStore vec instaliran out-of-the-box.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Prednost Global verzije je i svakako LTE/4G mreža, nek me ispravi neko ako griješim.

    Treba paziti samo da ne bude custom Rom Global na mobitelu a radi se o tipicnon Kineskom modelu.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za LTE je jedino problem indijska verzija, dok je kineska OK.
    Ali opet zbog OTA update-a, preinstaliranog PlayStore-a i EU charger-a je sve osim global verzije za evropske kupce bezveze.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar se ne moze staviti global rom u najgorem slucaju i tako se postediti muka ?



    tako je kako je, sad su ti midrangeri do 1000KM, barem ova glavna imena, imas Sony Xperia XA2 Ultra sa 636 SD koji kosta oko 400€

    Ili na kraju ostane alternativa u vidu Xiaomija, koji i nema neku konkurenciju