Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne znam ja imam s9 imao sam dosad xiaomi note 4 i mnogo bolji je na Samsung Display a ne razumijem se u tehnikalije.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jebote ovdje se piše o ekranu na telefonu da treba biti kalibriran kao profi monitor za obradu fotografije. Na kojim drogama ste vi? Svako će reći da boje na amoledu bolje izgledaju u poređenju sa lcd-om. A burn in je druga tema.
     
    Pelikan likes this.
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    ja neću, meni LCD više odgovara, vazda na AMOLED ekranima palim onu opciju gdje boje isprano djeluju, jes ružnije, al meni umara oko kad su žarke onako. Iphone X je druga priča :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je krenulo od toga kad je neko rekao da je AMOLED u svemu superioran LCD-u.

    Stvarnost je da svaka tehnologija ima svoje pluseve i minuse. To je sve.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd yebo ekran. Jaran uzeo neki dan J6 2018 i kada slikas blicem, blic dva puta bljesne pa slike budu spaljene. Bas ovako: http://i.imgur.com/Jj0z8b5.jpg

    Nekada jednom blicne i bude ok ali rijetko. Probao sam open camera ali isto. Na netu nisam nista nasao. Je li moguce da je defektan primjerak da se proba reklamirati ?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ako su u recenzijama fotke normalne, a nakon reseta OS-a mu se dešava isto, onda svakako..
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Telefon nije nesto popularan pa ima slabo sadrzaja na netu ali ono sto sam pogledao recenzija, sve ok. Jedini nacin slikanja sa blicem da bljesne jednom je ako pokusas stimati exposure value slajder. Cak i ako ga ostavis kakva je bio, on ce bljesnuti jednom sto znaci da je do softvera. Ali ako slikas samo klikom na dugme, svaki put 2x bljesne.

    Recu mu neka odnese ali je proslo vec desetak dana tako da bi isao na servis a ne bi dobio zamjenski pa je to jebada. Probat cu mu instalirati neku stariju kameru, sa lollipopa mozda.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prevelika sve tri modela, bice zongliranja.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ta "Lite" verzija ce biti 850$, dakle milja i po kod nas... Svidja mi se sto su senzor otiska prsta stavili sa strane. Sad se ceka da kinezi na Huawei i Xiaomi mobitelima to odrade :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa bio je taj fol i prije..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima par modebitel sa side fingerprintom. Od samsunga mi pada na pamet A7 i J6+, kinezi: Honor 7i, Meizu m6s itd.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moja xperia z5 je prva bila sa senzorom na strani, najbolja lokacija :D

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam to upratio
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    A S10 ce imati naprijed?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otkljucajes kaziprstom lijeve ruke?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Inace da. Otkljucavam, ne otkljucajem.

    Medjutim, dugme je previsoko i prst nece ic preko citavog senzora, kao sto bi to bilo u slucaju palca desne ruke.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izvini profesore, hoce li prst ic ili ici? ;)

    Mozda naprave model za ljevake.