Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nova tehnologija kosta ali kako cijene telefona rastu, to u buducnosti uopste nece mnogo pojeftiniti. Oni maksimalno fold stare generacije mogu spustiti na 1000€ jer za razliku od flat telefona, imaju vise kamera, 2-3 ekrana i kompleksnije kućište. Super ako imate para da dajete dvije prosjecne plate na polovan fold ali su današnji telefoni postali statusni simbol. Nesto sto je iPhone od pocetka. Nece se oni vise nikada spustiti na zemlju.

    Note 9 je i dalje 2000KM, iPhone xs 3000KM itd.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    lijepi redmi :D
     
    NaLe! likes this.
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje je Note 2.000,00KM? U Telekomu na rate? :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    I ti ga bukvalno ali se cijene krecu izmedju 1700-1900 sa garancijom ovlaštenog.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni se svidja galaxy fold, ali ne svidja mi se kad se sklopi telefon, onaj mali display

    volio bih da normalan ekran kad je skopljen da je normalan ekran, ali bice sigurno i to s buducim modelima


    bice i konkurencije sa preklopivim telefonima, trebali bi pomoci i oni u spustanju cijena.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bojim se samo sa Xiaomi ne pocne lupati cijene :D

    Kad mogu drugi podici sumnjam da ce oni drzati cijene dole, kako se sire tako ce i cijene rasti al daj Boze da grijesim




    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj fold baš mocno izgleda. I logicno da sad košta bogatstvo i tako će biti dok ne bude mainstream ili bar dok braća kinezi ne iskopiraju. Samo se bojim da Apple opet ne patentira kao svoje haha.
    Samo jeste zabrinjavajuće jer flagship svaka nova generacija skuplja ali danas je telefon kod većine najmanje smartphone više kao nakit.

    Meni neki dan opet neki update na Samsung i sad ove home buttons neke linije moram ih natezati prema dole nisam se još naviknuo sa ovim svojim cevapima...
     
  8. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Uvijek će im flagship telefoni, oni najbolji, biti skuplji, a ostali će biti dostupniji svima. Kod njih je dobro što su im i telefoni od 400KM jako dobri i kvalitetni.
     
    Eldorado likes this.
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa baš za to nema bojazni, pošto će uvijek biti kinezera kao dobre alternative, a nekada je to bio čak i samsung (dok je Iphone dominirao), pa su počeli kinezi sa oneplus (do trojke), pa se pojavi Huawei (mislim postojali su oni u kini odavno, ali mislim na naše tržište i EU), potom kada su oni poskupili onda honor (isto njihova "jeftina" verzija), pa evo sada i Xiaomi. Inače, i ova Redmi linija proizvoda je sada zaseban "brend" koliko sam pročitao negdje, isto kao što je Honor za Huawei...tako da bojazni nema, dok god je kineza i feudalizma, pardon komunizma u njih, bit' će i jeftinih best-buy uređaja. :D
     
    Eldorado likes this.
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odavno ne mogu pratiti top modele doduse granica je do 1000km maksimalno koju bi mogao platiti, vise ne dam.

    Al kad sam uzeo Note 5 Al model Xiaomia za 380km prije nekoliko mjeseci shvatio sam da nema potrebe ganjati lude cijene flagship mobitela.

    Ovaj me odlicno sluzi cak sta vise tip top.

    Galaxy modeli od edge ekrana me totalno odbijaju kao i notch ekrani.

    Meni licno dobar mobitel iz srednje klase je dovoljan, jedino zavidim kamerama vece klase kod jakih modela ostalo taman imam na srednjoj klasi.

    Dugo sam razmisljao usuditi se kupiti Xiaomi al kad vas je nekoliko sa foruma rekli da koristi Xiaomi onda dileme vise nije bilo :D


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    novi flagship od Xiaomija,MI 9 ovih dana ide u prodaju u Kini,cijena oko 400 eura
    cijena najjeftinijeg Galaxy S10e ce biti skoro pa duplo veca...potpuno neopravdane cijene ali dok ima ljudi kojima je bitno sta pise na komadu stakla,i cijene ce biti ovakve
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Esh likes this.
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovaj huawei mi i ljepsi i bolji koncept od samsungovog
    kod samsunga kada se sklopi,previse mali ekran

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad ce krenuti navala ovih uredjaja. Pitanje je funkcionalnosti, ergonomije, kako napraviti zastitu za ekran i kuciste? Ako padne na ivicu gdje se presavija ekran moze odmah u kantu za smece. Jedino ako i tu tehnologija ne napravi neko cudo.
    I jel bolje imati dobar 6" mob + tablet ili laptop?

    Btw Huawei Mate X je 2600$...
     
    Last edited: Feb 24, 2019
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Me znam sto se zamarate, ja nisam ni otvorio niti jednu vijest u vezi tih uredjaja. Za mene kao da ne postoje.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A da je apple uredjaj? ;)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakve to veze ima? Svejedno.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    I sada ces manje-više ostati bez telefona ako ti ispadne jer su svi stakleni. A popravke poprilicno kostaju. Taj gore koncept je bolji od samsunga jer koristi jedan ekran.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odlican Huawei X bolji od Folda svakako.

    Cijena paprena, bas me zanima koliko ce biti izdrzljiv mehanizam preklapanja.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko izvali 2000 dolara na ove savitljive gluposti, nije dobre glave.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk