Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Mislim da za 365KM ne mogu bolji uzeti!? :mrgreen:
    Sto se tice root-a, tu je uglavnom sve jasno i testko se moze pogrijesiti, ali zato oprez sa tim coocked rom-ovima, jaran je jedva vratio X10 u zivot nakon sto se igrao sa spomenutim "coocked/custom/tweaking" stvarima :smt002
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Google Android


    E to me zanimalo. Vidjela je negdje neku app gledas zvijezde i on ti govori sta gledas... zna li ko ima li to, i da li je free?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Google Android

    To je pretpostavljam google sky map.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    ..apliaikacija je free i ne treba root. Moze se naci na marketu.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Google Android

    Hvala na info. Nisam koristio android nikada, ne racunajuci cackanje po par minuta, pa sam jos uvijek tu tanak. Valjda cu se lako snaci, da se ne obrukam :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Nemas tu mnogo komplikovanja. Napravis gmail acc prije marketa, skidas aplikacije sa marketa i istovremeno, nakon downloada se instaliraju. Ostale aplikacije, koje ne mozes naci na marketu, stavis na karticu i instaliras sa nekim explorerom. Nemogucnost instaliranja prouzrokuje ili stara verzija androida ili sto nemas root. Vecinom ti javi program u cemu je problem. Dodatno olaksanje jesu i bar kodovi. Kada skines barkod citac, skeniras barkod sa stranice pomocu kamere i sma ti pronadje download link. Takodjer postoji mogucnost ne-pronalazenja doticnog linka (valjda) zbog regiona.

    Oslato je manje-vise klasika samo drugo okruženje.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Ne zamaraj se glupostima. Android je jednostavan za koristit, nije to komplokovani symbian :) Mislim koji će ti đavo curi rut i kuhani romovi, ne tzreba se s tim zamarat, a za ostalo će skontat za pet min.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Probao sam Cgen, ali sam se navikao na sense, pa koristim leedroid :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    "Prema izvješću američke tvrtke NPD Android je najpopularniji smartphone OS na tlu Amerike"
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Polako ali sigurno, svi prelaze na novije verzije androida.

    [​IMG]
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    'ocu i ja 2.2! 100MB int.mem. sucks! :mrgreen:
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Google Android

    Treba mi hint za mojatv mobile ha hu, probao sam 3-4 video stream aplikacije probam otvoriti nece... server connection problem...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Google Android

    Na iOS ide preko VLC-a, no tek treba da izadje za Android :)
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Jah, i kada izadje za android, neche biti povucen jer android ne krsi prava GPL-a, kao sto to radi na iphone / appstore ;)

    Do tada, android korisnici imaju rockplayer.
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Jesil' probao preko internog browser-a!? Meni tako svaki kanal radi, dok preko vlc-a 2-3 max. u isto vrijeme!
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    iDECT iHomePhone 2000 .."kućni" na androidu:

    [​IMG]
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Google Android

    eto, veceras sam hajrovao mladoj HTC Legend :)

    sto sam ja cackao, telefon je odlican :) Vidjet cemo ovih dana sta sve moze, a i uskoro bi trebala i N8 doci, pa cemo porediti :)

    edit:

    Zaboravih napisati, tel je sa Vodafon-a skinuti, zna li neko ovdje da odradi debranding? Gledao sam nesto po netu, ima milion nekih koraka, pa reko ako je neko vec stela da mi pomogne :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kao sto je i najavljeno, izašla je Opera 10.1 beta. Ima je na marketu.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    ZTE Blade konacno u prodaji pingvinima :) Cijena sitnica, 165€ :)