Google chrome

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ultra, Aug 2, 2013.

  1. ultra

    ultra Aktivista

    Pozdrav, prije 2 dana mi se javio problem na Chromu, nemogu nikako da stavim da mi Google bude trazilica, namjestim u postavkama i bude sve uredu dok ne izadem iz Chroma, kad izadem i opet udem, opet mi se vrati Yahoo, sve sam pokusao i reinstalaciju Chroma.
    Molim Vas za pomoc...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj da nisi instalirao kakav yahoo toolbar i sl. Ako nista onda Settings-Search-Manage search engines-stavi google kao defaultni a ostale brisi.
     
  3. ultra

    ultra Aktivista

    pregledo, nema nista, stavim a kao defaultni, ostale obrisem, i bude dobro dok ne izadem iz Croma, cim izadem i udem ponovo se vrati na isto, tj prebaci na Yahoo
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Reinstall chrome! Najbolje riješenje a ne gubiš ionako ništa jer su bookmarks-i povezani sa gmail acc-om i bivaju restore-ani čim se uloguješ nakon reinstalacije. ;)
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Piromane, procitaj prvi post :) Nadji u programima da ti nije instalirano to smece, pa ga remove.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

  7. ultra

    ultra Aktivista

  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nakon ovoga updejta ne mogu naći gdje je opcija restore recently closed tabs?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ctrl + shift + t je za vracanje zatvorenih tabova ako to nisi znao. Ne znam koliki je max broj.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Može i tako, thnx.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Desno gore, odma prvi vrhu je recent tabs, u ovom meniju sto otvara sve.

    Moze li se kako vratiti ovo na staro, ili da se barem povecaju one slicice? Iritantno mi je pravo ovo, jedva potrefim dole jer sam navikao na velike screenshotove stranica na vrhu, a Google Doogle me ne zanima ni najmanje, ionako trazim iz address bara i ovo mi je totalno nepotrebno.
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    pročitao sam nedavno na forumu nemogu sada nikako naći, kako u chrome-u tražiti ima neki prečac + desni klik miša da traži sliku koju sam kliknuo npr. na fb, da je traži po čitavom internetu.

    žena hoće neku haljinu sa fb, da vidim ima li je na ebayu :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu se sjetiti koja je prečica ali baci link slike u pretrgu fotografija kroz google.. kikli na taj mali fotoaparat kada trazis slike.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ne treba ti precica, otvori sliku na fb ono da je poveca (ako je obicna slika u pitanju) i onda desni klik -> Search Google for this image
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    desni klik na sliku i onda samo stisnes S


    desni klik + s
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ne moras vise ni to, ima sad ovo 'Search Google for this image' u novim verzijama:

    [​IMG]
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    očito su neke extenzije pošandrcale nešto, pa mi neće s+desni klik, jer znam da sam probao i prije, mislio sam da je taj al nije htjelo.

    a ovaj desni klik na sliku u najnovijoj verziji 35.0...... nema mi uopće ta opcija.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene ima:

    [​IMG]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema meni toga niti radi ovo sa S:

    [​IMG]

    Ista verzija.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Počelo mi se dešavati: viewtopic.php?f=86&t=26164&start=6275#p431504 , mislio sam zbog tek instalirane BF3 , ali sam instalirao i Chromium i 64bit Chrome , već dugo ih ne koristim ,naime process chrome.exe se pojavi i "zatrpa" mi memoriju grafe za 600-700MB i grafa se grije kao u igrici , nidje veze. Chrome je dobio nogu sa mog sistema do daljnjeg. Ionako sam na FF i Operi. Uopšte nisam otvorio Chrome , ali chrome.exe sam nešto vrzma , noga definitivno.... dok nisam skonto chrome.exe bavio sam se mišlju clean instalacije winsa 7! :roll:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018