Google Maps BIH

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Apr 4, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam na OSM dosta mostara odradio, a nisam znao da i za google mape može da se edituje.
    Može neke smjernice?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Odes samo na maps, i u donjem desnom uglu na edit maps.Ostalo je na tebi,znaci sve mozes editovati.
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Ja sam aktivan otkako su nam dopustili da svrljamo. Odradio sam 1000+ promjena, najvise ulice po Centru i Starom gradu. Pored mene ima jos par ljudi u Sarajevu koji su iole aktivni, pa ih pokusavam uganjati da napravimo g+ grupu ili slicno. Do sada imam kontakte od dvojice... :)
    Ako neko ima nekih pitanja, rado cu pomoci.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Čuj G+, zar to iko koristi? :D

    Ja sam sinoć probao par stvari dodati, nekako nije baš najlakše i izmučio sam se dok sam dodao naziv svoje ulice, a i malo se ulica "račva" pa nije sve uračunato kao ista ulica, elem jedva nekako uradih, valjda se uhodam. Ali ima sad poprilično objekata dosta.

    Da li ima kakvih novosti vezanim sa ovom Waze kupovinom, tamo su fino napravili bili način za dodavanje novih ruta, samo upališ aplikaciju i eventualno se to ucrta tamo ako nema. A pošto ih je Google kupio, red bi bio da tako nešto i tu naprave. Mada su poprilično detaljni što se ulica tiče, ja ne vidim da fali nešto puno, jedino ta imena.
     
  5. burner

    burner Aktivista

    Naravno, obavezna šala vezana za G+. :)

    Dobrodošao si, kao i svi zainteresovani, da se pridružiš zajednici (to be) mapera BiH - https://plus.google.com/communities/101 ... 5319665618. Tu ćeš moći dobiti pomoć i smjernice. U biti je vrlo jednostavno uređivati mape, ali računaj i na bug-ove tipa fuck-this-shit. :D

    Što se Waze-a tiče, ne bih znao, ali ne podržavam ideju automatskog dodavanja bilo čega. Uvijek možeš importovati rutu u .kml-u da ti bude smjernica za crtanje.