Graf. do 150 KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by abasi, Oct 4, 2003.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da kartica za 30€ podržava neke funkcije dx9 :D a ne može ocrtati ni prašinu na pragovima i refleksije na šajbi forda u colinu3 (mislim da je to bump mapping... dx8) :D

    a di je M$ nestao s onom pričom da će za "optimalan" rad longhorna biti potrebna dx9 kartica... kao za uživanju u svim blagodatima napredne grafike GUI-ja
     
  2. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ok...

    Pentium , donekle si u pravu za ovaj moj score u 3D mark 2001 SE dobijek svega 10000.ali ipak gledaj.ti imaš jaču karticu od moje.ipak je to titanium 4 i brži core i memorija.a i vea propusnost a i veći broj ...bla bla.

    Ja ipak mislim da moja mašina može više ali kad bih imao tvoju karticu nebi bilo ispod 13000 .hehe.

    Neznam upravo namjeravam prodati ovu moju karticu i kupiti Ati Radeon 9200 Pro (ponavljam 'Pro') jer kažu da je ta veoma dobra a i na internetu sam vidio da je 275/555 što je dosta pofino za jednu graficku karticu za danas.da se podignut na 300/600 i to je već pofino.

    samo treba naći da je pro vezija i da je pravi proizviđač.ona kako sam vidio košta oko 300 KM.Pa možda i vrijedi ljudi.ko zna.

    A ima i Saphire radeon 9200 sa 250/500.ona je valjda jeftinija ali i ona se može podići na 275/550.ipak je tu 128 MB DDR.

    Šta mislite o tome.i usput imal se gdje nabaviti ovo.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    idi na kvalitetniji gf4200, ak možeš onda gainward gs. za 9200pro nisam ni čuo (lagao bi kad bi reko da sam se pretrgo od traženja), al mislim da je gf3 brža dok je clockana... neisplativa zamjena po meni.
     
  4. Xan

    Xan Aktivista

    koja to kartica???
    ova moja ima, pa pretpostavljam da ima i 9200...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je bila šala za ovih 30€... za tu lovu se već može nać gf4mx koja NEMA dx9 podršku, ali može pokretat dx8 i dx9 aplikacije (u upitnoj brzini) ali bez prikazivanja naprednijih funkcija dx8 i dx9. znam da ima 9000pro, samo kažem da za 9200pro nisam čuo.
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    GF4MX ti je serija kartica sa podrškom za DX7a, čak nema podršku (nv17 i nv18) ni za dx8. Što se tiče igara urađenih u dx8 ili dx9 one se na tim kartama pokreću u dx7 režimu i dotičnu emulaciju uglavnom na sebe preuzima CPU.
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Stani malo sta sam ja htio da kazem molim te beast ili vec. Fino si mogao procitati nisam rekao da dx 7 ima a b c d e funkcije kao i dx 9 to sam uzeo kao primjer jer dx 9 je i dx 8 i dx7 sa nekim ubrzanjima na tom dijelu i naravno novim instrukcijama.
    Ono sto sam naveo a b c d e pa valjda sam to naveo da nebih sve navodio koje su podrske jer vjerovatno vise od polovine ih neznam.

    A i sam si rekao to u svom zadnjem postu Ge force 4 mx ce raditi u dx 7 rezimu tj kartica ima a b c podrsku i nemoze izvrsavati i one preostale d e funkcije. (tj procesor ce preuzeti odredjene al ponovo ne sve)

    Pa mislim da nisi glup da nemozes ovo skontati sta je pisac htio da kaze.

    Neznam kako da ti objasnim ja mislim da je svatko shvatio poentu posta al se uvjek nadje neki bosanac.

    Usput ko je na forumu iz mostara ili iz hercegovine?

    I za injzinera malo mi je velika razlika izmedju ove moje i tvoje al ok.

    Tu 9200 nemoj uzmati ma skoro da neces dobiti unapredenje u performasama. Neka sacekaj i sam vidis da se cekanje isplatilo. I za 2-3 mjeseca kad izadju ove nove kartice nv 40 ili ati 9xxx onda ce cijena radeona 9500 pro opasti ali i 9700 pa onda za pare koje ces sad izdvojiti za 9200 moci ces kupiti 9500 a za pare 9500 ces moci kupiti 9700. tako ti je to u informatici.


    Pozdrav Beastmasteru
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ma razumeo sam ja šta si ti hteo da kažeš, ali si se pogrešno izrazio :p pa sam te malo ispravio :)
    NHF...
     
  9. Xan

    Xan Aktivista

    Radeon 9200PRO radi na frekvencijama 275/275, za razliku od SE i vulgaris verzije koje rade na 250/250, a SE verzija još ima nedostatak 64 bitnog memorijskog sučelja...
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    E sta mislite do cega he majku mu!

    Probao sam svasta vjerujte od Chipset drajvera, Intel ovih drajvera za ubrzavanje nako, AGP drajvera,isao sam format c: 5 puta, instalirao 98se, al nece isto jebem ga, probao sa svim drajverima od 40...45..., postavljo pitanje na GURU3D forumu al nista :(
    U mene jaran sa MX ima isto oko 6000 dko ja sa jacom konfiguracijom imam samo 3200 i nekada malo vise ,

    Sta da probam.

    P.S.
    Probao sam je Klokati al daje 500 3D marks vise .... :cry: :oops:

    pomagajte ljudi ! :cry:
     
  11. Spider

    Spider Aktivista

    E moj tepsija jarane slomi te taj komp .
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    a koliki je skor bio sa 9200?

    oprobaj da ukljucis fast writes and sideband adresing

    ili malo pogledaj na kojem ti radi grafa 1x,2x,4x,8x.

    Ko je proizvodjac graficke pa odes na njihovu stranicu i skines direktno za mx 440 i moras imati dobar skor.

    Pa ja znam sa 850Mhz p3 i ge force mx 400 skor je bio 2800 to ti nesto ne stima ocigledno.
    Pozdrav
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    provjeri sve postavke u biosu vezane uz agp, instaliraj detonatore 44.03, najnovije chipste drivere (vjerovatno nešto unificirano sa intel sajta, kao nforce driveri)... i ak nakon tog ne radi uzmi nforce i bartona :D

    jel to ddr memorija na graf i ziher 440 chip?
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    za sta sluzi ovo gore fast writes i sideband adresing.

    A ATI 9200 nisam testirao na 2001se al jesam na 2003 i daje 525 3Dmarks

    :)
     
  15. abasi

    abasi Aktivista


    Ajde mi napisi sve to oko AGP ovdje ako ti nije tesko !
    tj. napise :

    blablabla : Enable
    blablabla: Disable
    blablabla: 44.26226.2664. kontas ... :)
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    e stari moj zadnja intel ploča koju sam imao je bila sa celeronom 466, tak da neam pojma koje ti sve opcije imaš u biosu.
     
  17. Xan

    Xan Aktivista

    moja zadnja intel ploča je bila Pentium 100MHz, kojeg sam overclockao preko jumpera na 120MHz :D :D :D 8)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma bez dobrog clocka nema ništa...
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    Ma nece nista probao sam i KOLKATI, ono sa sideband... nista

    :?

    ma boli me !! :D sada igram GT 2 na komp.u :D :D

    Skino emulator i napravio ga i sve STIMA OK :D

    P.S. presao sam 48% za 4 dana igranja !!! :D