Graficka sa podrskom za 3/4 monitora

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ElectricSound, May 3, 2012.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Novi sam ovdje, i treba mi savjet. Sastavljam masinu za audio-produkciju, napajanje 700W Thermaltake, procesor i7 2700K, maticna jedna od asusovih 1155 socket, ram 1600 Mhz, patriot, 8 GB ili vise. Potreban mi je video interfejs koji moze dati simultanu sliku na tri ili cetiri monitora, bez klon-varijanti, znaci iskljucivo postavka 1-2-3 ili 1-2-3-4. U pitanju su lcd-ovi 17-ke. Naravno da ne kosta 1000 maraka, jer me malo vise od toga kosta kompletna konfiguracija. Dakle, ili jedna graficka, ili dvije, sa SLI-jem, Cross-fire-om ili bez, predlazite. :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzmi neku Sapphire FLEX karticu. Imaju po 4 izlaza za monitor. Naravno da bi to koristio moras imati Windows 7.

    Kad ukljucis SLI/CF, odmah je maksimalni broj konektora kao na jednoj kartici.
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Windows 7 se podrazumijeva, 64-bitni.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ako imas 2 pcie slota mogu bilo koje 2 kartice u njih i da imas izlaz na 4 monitora. Ja cak imam ati+nvidiu i mogu izbaciti sliku na 5 monitora. Doduse vjerovatno ne bi radio sa 2 razlicite karice od atia ili nvidie zbog drivera ali ako stavis ati+nvidia mogu bilo koje :)
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Radilo bi. Samo stavi dvije kartice i gotovo. Pošto je mašina za obradu zvuka, ne trebaju ti uopšte skupe kartice.
     
  6. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    [​IMG]

    Ova ploca je u pitanju. Treba mi ostati bar jedan slobodan pcie, a koliko vidim na ovoj ploci ima:
    1 x PCIe 2.0 x16 (blue) *1
    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) *1
    2 x PCIe 2.0 x1
    3 x PCI
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na kraju krajeva, mogao bi proci i sa izlazima sa integrirane graficke + dva ili tri od diskretne. To bi bila najjeftinija opcija.
     
  8. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Da, samo kolika je mogucnost da u isto vrijeme rade dva izlaza od integrisane i dva sa diskretne graficke :!:
     
  9. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Zna li neko nesto o ovoj grafickoj, ATi AMD HD 6770 Powercolor VORTEX II, ima dva DVI + Display port, ostanu mi slobodna tri pcie za kartice i module. treba samo da nadjem Active display port adapter, za treci monitor. Tako mozda sta i zaigram kad ne radim. :D