grafičke karte sa 1,2,3,4,6,8 i 12 gb vrama

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jakuza, Dec 14, 2014.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. jakuza

    jakuza Aktivista

    Re: grafičke karte sa 1,2,3,4,6 i 8gb vrama

    :)
    doomovi,quakeovi,alieni,vietnami,tomb raideri itd....
    da to su bila vremena,pravog gaminga
    ovo danas ,nema veze sa mozgom više

    1000 ljudi developuje nešto 2-3 god. i na kraju kupim igru,pokrenem i izađem za 5 minuta.

    da stalker,pravi naslov zbog njega sam tada nabavio radeon x1800xt da bi je ugodno igrao,jer sam imao hp trinitorn koji je podrzavao sve do 2048x1536
    tako da bi ga igrao ugodno na 1600x1200 tada,nisi mogao osim na ovkavim kartama

    meni battlefield 4 baš nije nikakav grafički i vizuelno vrijedan naslov,što se tiče multiplayera,tu nema šta,čak sam i ja došao do 52 levela,a sačuvao sam većinu battle pakova,i boostera
    grafički zadnje šta me baš impresioniralo je novi thief,i zvuk u igri je toliko dobro urađen brutalno dobro,a vizuelno na jako visokom nivou,procesuiranja efekata,sjena,osvjetljenja itd...
     
  3. jakuza

    jakuza Aktivista

    Evo dosptupno je i govno od 12gb TITAN X,opet katastrofa, kartica od 2000-2500 km,u našim radnjama cca 2500-3000 km.
    Sa stock hladnjakom i performansama za nijansu vecim od gtx 980,a vec se jasno vidi da ce gtx 980 ti sa svojim nabrzim primjercima biti daleko ispred.
    I da opet ponovim dzabe 12 gb kada je karta spora za ono cemu je namjenja a to je 4k rezolucija "sto se tice pc gaminga"
    ista stvar i sa gtx 700 i 900 serijom dzabe imati najbrzu kad naslovi jedu vram sve vise,a za sli ili multi gpu setup treba iskeshirati vise hiljada km-ova(s tim sta kakve sve probleme pravi multi gpu rjesenje od hladenja do potrosnje,overkloka,crashovanja i,skaliranja itd...)
    Sto opet govori da nvidia pravi ljude budalama,,,od kada se samo koristi full hd,a i trenutno treba da se kupi chip od cca 2000 km da bi se igralo na navedenoj rezoluciji
    evo jedan link ,gdje se jasno vidi da za trenutni high end u pc gamingu nije dovoljno 6gb vrama,niti je moguce da se uopce moze ugodno igrati na single gpu rjesenju,ako
    uzmemo u obzir kao sto sam rekao "high end segment"

    https://www.youtube.com/watch?v=xdpR6VroI04
     
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Slazem se sa svime navedenim sto si spomenuo u zadnjem post-u, konacno neko realan, a KingT se meni smijao kad sam spomenuo nedavno kako GTX980 ima premalo Vrama.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kome je 4GB malo ni 12GB mu nece biti dosta.

    Ja se naigrao sa GTX 780 3GB nikad problema, evo hvala Bogu isto i sa GTX 980 4GB, ma 1920 x 1200 sve sto igram leti.

    I kolega sa foruma kojem sam prodao GTX 780 j prezadovoljan.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    770 gtx 2GB, 1920x1200 reza i nikad nisam osjetio trzuckanje rad nedostatka VRama (Witcher 3, pCars itd).
     
  7. jakuza

    jakuza Aktivista

    Witcher je jedna od najbolje optimiziranih naslova za pc u zadnjih par godina
    i zahtjeva jako malo vrama,i jeste najbitnije od svega da je naslov optimiziran ali nema ih puno.
    Sve ih je vise neoptimiziranih,a 4k je korak ispred rezolucije koju vi vedo koristite 19x12
    a cjene 4k (bar tn svakim danom postaju sve pristupacnije obicnom korisniku) i onda
    karte sa malo vrama vise ne sluze nicemu.
    Ja sam prijetio da je 3-4 gb na full hd i 1920x1200 savim ok
    6-8 gb za 2560x1600 i 2560x1440
    i 8-12 gb za 3840x2160,ali nije bit toga bit je ta da je full hd vec jako dugi niz godina rezolucija koja se najvise koristi
    i toliko dugo godina jos nisu uspjeli da naprave hardware pristupacan obicnom korsniku koji ne treba da potrosi vise hiljada km-ova
    da bih sve radilo kako treba na desetak godina starom standardu bar za rezoluciju.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije Witcher 3 optimiziran, narocito ne kad se koristi GameWorks. Plus igra je znacajno downgradeovana.

    Jedino je optimiziran da ne trosi puno VRAM-a. Ko zna, mozda bi igra bolje radila da guta sav VRAM.
     
  9. jakuza

    jakuza Aktivista

     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znači 1080p više nije high-end bez obzira na komponente? Koje proseravanje...
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta ti je ba Neo ja sam se vec odavno pomirio da gejmam na mainstream masini. :D
     
  12. jakuza

    jakuza Aktivista

    je li znas neo bahamut 0 kad je proizveden prvi monitor za pc sa podrskom za full hd ili ti 1080p
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sony i SGI su imali 16:9 1080p monitor još 1995. godine. Ja sam igrao u 1900x1200 još 2001. također na Sony monitoru.
    Ako imaš za cilj pričati gluposti kako je samo 4K "high-end" a sve ispod toga smetljarski low-end onda bolje bježi s foruma i ne vraćaj se.
     
  14. jakuza

    jakuza Aktivista

    koliko to godina prode,u kojoj smo mi sada pitam ja tebe,da mi das odgovor sta je onda 1080p rezolucija jeli mozda high end
    ili treba imati pc od 5000 km da ugodno igras zadnje naslove na toj rezoluciji u 2015
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, 1080p sa ultra detaljima i 60fps-a je high end, i to kakav.
     
  16. jakuza

    jakuza Aktivista

    auuuu,vidi ti to,jeste to je to ,kraj dalje ne postoji,osovjili smo univerzum gotovo je


    https://www.youtube.com/watch?v=QSxI0OOjR0Y
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pfft, ja bih se ubio onog momenta kada bih shvatio da je 4K/60 naučna fantastika za moj komp, život više ne bi imao smisla...
     
  18. jakuza

    jakuza Aktivista


    https://www.youtube.com/watch?v=unKzVED9FTQ
     
  19. jakuza

    jakuza Aktivista

    i molim te ako nemas nista pametno da napises da ne ostavljas glupe komentare,kvaris temu
    totalno si out
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne možemo svi biti nepismeni i neduhoviti k'o ti, al' jebiga trudim se. Mora da si glavni u svojoj metropoli sa svojim širokoumnim razmišljanjem i opsežnim znanjem o hardveru.