grafičke karte sa 1,2,3,4,6,8 i 12 gb vrama

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jakuza, Dec 14, 2014.

  1. jakuza

    jakuza Aktivista

    bahamute nulo cao
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na kojem monitoru ti imas 4K, ovaj samsung iz potpisa?
     
  3. jakuza

    jakuza Aktivista

    Nemam ja 4k monitor ,misli ne posjedujem jedan.I opet vas molim nemojte kvariti temu,nije tema ta sta tko ima i koliko cega netko posjeduje.
    Jasno sam do sada objasnio o cemu se radi.O VRAM usage-u na high end gpu-ovima.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To dok dodje u neki mainstream proci ce jos mnogo godina, pogledaj SSD kako sporo napreduje kada jeu pitanju $/GB. Dok 4K kofiguracija nebude na cijeni kao 1080p dzaba im i 24GB kartice.
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ova Neo je totalno isfrustriran lik i samo vrijedja ljude ako neko ima drugacije misljenje od njega. Eto cist dokaz ce biti njegov odgovor na ovaj moj komentar. Uglavnom cinjenica je da neko ko kupi 4k tv ili monitor, a cijene su vec dosta prihvatljive, teze ce se naigrati na max detaljima zbog navedenih stvari.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lik iznad govori da je samo 4K high-end a žali se na vendore koji "neće" napraviti single GPU karticu koja će tjerati sve na max i što je trenutno potrebno dati više hiljada eura da bi se ugodno igralo u 4K. Ko je sada tu lud?
    Ako ti je fetiš 4K onda uloži pare u hardver koji će ispratiti tu rezoluciju a nemoj pisati "i toliko dugo godina jos nisu uspjeli da naprave hardware pristupacan obicnom korsniku koji ne treba da potrosi vise hiljada km-ova da bih sve radilo kako treba na desetak godina starom standardu bar za rezoluciju".
    Ili fino napravi u podrumu monstruozan diy GPU od 1kW i napiši drivere za njega.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    I danas treba zvijer da se guraju novije AAA igre na max out na 60+FPS 1080p. Obzirom da se vecinom gejmeri odlucuju na 144Hz monitore pa i na setup sa tri monitora, nece još dugo 4K biti standard.

    I nema veze kada je predstavljena 1080p rezolucija vec koliko hardver prati prazvoj igara. Sutra moze izaci neka fotorealisticna igra za koju bi trebao titan x SLI setup da se gura 1080p. Rezolucija jednostavno nema veze sa godištem. Da je hardver mnogo pobjegao od grafičkog razvoja, odnosno, da je grafički razvoj stagnirao, davno bi se igrali na 4K. Obzirom da 4K gejmerski PC kosta koliko jedno solidno auto, to nije standard, to je perverzija. Pogotovo iz ugla 200$ konzola.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1080p kao rezolucija jest mainstream danas, ali igranje modernih igara na maksimalnim detaljima na 1080p je vec itekako high-end.

    Mozda nije za amere koji ulupaju $10k (karikiram) u masinu jednostavno zato sto mogu. I onda se zale sto im CF/SLI ne radi. :lol: :lol: :lol:

    I vratimo se Witcheru 3 od kojeg je sve krenulo, ne, igra nije dobro optimizirana za PC.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Očito da nije tako, samo je 4K high end, a rezolucije zastarijevaju sa godinama...
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma hajd sta se palite na djecurliju :)
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Lijepi moj PS 4 od 399,00 USD :D Jest da je nekad dernjava za igre al ubacim Medij u konzolu i pucam :D To sto mi neki coskic u igri nece bit "ispeglan" toliko se nasekiram da ne zaspim sve dok ne legnem :)
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To i jeste fazon, kome nije previše bitno ta grafička perverzija, uzme nešto dosta jeftinije poput PS3/4. Međutim ko baš želi grafičku perverziju, nek se ne čudi (i ne žali) kada to košta 1 i po bubreg.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Ma dobre komponente su fakat preskupe i po meni je sve to ne isplativo jer svako malo nesto novo izadje i ako hoces da budes u toku stvarno su velike sume u pitanju koje moras izvaliz iz depa. Ne zahvalno je totlano. A sve u svemu ako mi se neki naslov svidja odigram ga radi price i atmosfere u igri a ne radi grafike. Samo baci pogled na World of Warcraft koji se vec desetljece igra a grafika je ko u Pinokio lektiri. Sami dokaz da nije sve u grafici i efektima.
     
  14. xman

    xman Komšija

    Gaming iskustvo u globalu,od grafike,frejmrejta,odziva kontrola,kompletne fluidnosti su apsolutno na strani PC-a. Kolega sa posla ima PS4,igrajuci Far cry 4 kod njega nekon 15 min su me oci zabolile od 30 fps a i igra radi u 720p,o igranju sa gljivom koje je kao sex sa kondomom da ne pricam. Ko zeli bolje gaming iskustvo nece zaliti pare za PC,koji nije samo gaming platforma. Usteda na dugorocnijem planu je takodje na strani PC,mimo piraterije.
    The last of us sam sam presao na PS4(posudio od kolege) a tu je bilo jos igara tipa FC4,Dying light,Alien isolation... Nije mi palo na pamet da ih igram na toj konzoli kad moj 4-5 god star PC nudi kvalitetniji gaming.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad ova tema ode u PC vs Console :smt005
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ajd' što si se raspisao k'o školarac, al' nemoj ljudima lagat' da FC4 radi u 720p na PS4.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rofl.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Za cijenu jedne high end kartice npr. 1000km mozes uzeti ps4 i solidan tv :)
    Gdje je cpu, mobo, ram, psu, case, kuleri, itd itd. pa jel driver ispeglan, jel igra optimizirana za amd itd itd. a sve samo radi malo eye candya. Skup sport brate.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neko spomenu prije da oci peku na ps4, meni je tako na ps3 poslije pola sata, na kompu nemam tih problema. Moguce da je do plazma tva.
     
  20. Neso

    Neso Komšija