grafičke karte sa 1,2,3,4,6,8 i 12 gb vrama

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jakuza, Dec 14, 2014.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Svakodnevno igram PS4 (prije PS3) satima, i stvarno se ne mogu pozaliti da sam imao problema sa tim nus pojavama o kojim govorite, kad igrate konzolu. Znam kad izadje kakva nova igra igrati i po 10-15 sati dnevno, bez ikakvih problema sa ocima. Zna me glava zaboliti (veoma rijetko), kada buljim u TV predugo. Ali istu glavobolju dobijem, ha piljio dugo u filmove na TV, ha igrao igrice.

    Najisplativija odluka koju sam donjeo, je ta da ne gejmam na PCu. Ima PC sve te prednosti, slazem se. Super za vas. Ali ne fali meni nista ni na PS4. Za te pare koje bi ulozio u dobar PC, sam uzeo PS4, i mogu kupovati igrice godinama. Pogotovo ako se share trosak igrica sa nekim.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bice da je do tv-a koji nema full RGB prikaz kao monitor, vjerovatno imas full RGB na tvu? Na tvu mi u igrama nekako suha slika, nema dubine.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nemam pojma druze. TV - Toshiba LCD 32' (32XV500P model), sam uzeo kad i PS3, tj. 2007/2008 godine. Ne mogu se pozaliti da sam ikad imao problema sa ocima, a imam sati odigranih na PS3/PS4, ni sam ne znam koliko. Samo na Battlefield igricama sigurno preko 5-6.000 sati.
     
  4. efo

    efo Komšija

    To je brate, ako uracunas 8 sati spavanja, preko godina dana igranja igre dan za dan, bez prestanka (16 sati dnevno)

    Ja imam preko 3000 sati u Doti, katastrofa. Na sta nam mladost ode
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nije mi zao ni minute. Dok drugi sa kafice na kaficu, iz kafane u kafanu po pijankama i zabavama, ja sam radije ostajao kuci uz svoje igrice. Nit pijem, nit pusim, nit kahvenisem. Jedini su mi porok igrice. :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nit umačeš,jedino ako imas kakvu virtulenu seku :D
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta ces imati djetetu ispricati kako si pwn0 po serverima ccc. Zali Boze toliko utrosenih sati.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Svako ima neki svoj cejf. A sta ce to onaj sto ide na 5 kafa dnevno ispricat sutra djeci? Nista oni pametno nit nauce nit pricaju po kafanama. Sve je to centrifugalna suplja prica koja je u toku svaki dan. Velika vecina onih sto sjede po gradu sa Lacoste torbicama i telefonima od milju maraka ne umakaju isti tako, sve je to makeup :smt002 U ovom gradu svakako pismenoj raji mjesta nema.

    Btw. odosmo u Off Topic :)
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja ne vidjeh nigdje da sam spomenuo kafane... Ima varijanta s drustvom, djevojkom, vecerica, restoran, vinarija itd. Da ne pricam sto se 6000+ sati moglo utrositi na daleko korisnije aktivnosti, od putovanja, sviranja instrumenta do iscitavanja literature, licne edukacije i 1000x drugih stvari. Svako ima svoj cejf i uredu je igrati igre jer su vid licne satisfakcije i zabave ali daleko od toga da je za pohvalu da nekom kazes imam 6.000h u samo jednoj igri (a odigrao jos xy drugih). Daleko od toga da napadam covjeka, samo sam se osvrnuo, vise iz zajebancije.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali kako misliš imati društveni zivot ako se neces druziti ? Sa tim istim ljudima ces sutra otici na more, na planinarenje i sa nekima od tih "sa kafe" ces imati sutra djecu. Kako mislis sa igrama steci porodicu i prijatelje ? I ne kontam po kojoj je to logici da je kafa odmah = šuplja ulicarska prica. Gdje se to vodi pametan razgovor, u ćevabdžinici ? Kada se kaze "na kafu" misli se na druzenje, ne iskljucivo ispijanje piva ili kafe.

    Naravno, svakome svoje potrošeno vrijeme. Meni je licno zao kada neko utrosi toliko vremena u nesto od cega nema koristi. I ja sam više za trening ili planinarenje u društvu nego ispijanje kafe, ali se valjda zna šta je druzenje.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Tema je OT odavno, pogotovo sad kad je skrenula na drustveni zivot gejmera u BiH.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    U USA nagledao sam se dosta degenerik djece kojima je PS i tablet zakletva i uvijek sam protiv toga. Znaci kao prvo ja sam debelo protiv tog sr*nja i sve to pricas pogresnoj osobi. Ja mogu vise pod vodom nego u stanu a kamol` ispred konzole ili cega vec. Veruj drugar dobro ja znam sta je druzenje i uvijek sam za kvalitetnog izlaska i znam na sta tacno mislis. Samo hocu da kazem svakom svacije. Ne ispunjavaju nas sviju iste stvari u zivotu. Meni je merak teretana, sjest u restoran sa djevojkom, flasa vina itd i jako gadan porok cigarete. Ali je mozda nekom istom taj moj trening sa "gvozdjem" barbarski ili primitivan jer ga ne ispunjava isto ili mu je persperktiva drugacija. Momka ne znam licno ali decko kaze iskreno sta ga ispunjava i respect za to Patton :wink: Sve su to cejfovi koji dodju i prodju, ozenice se momak ko sto smo svi kad je vrijeme doslo.

    Btw sry jos jednom za Off Topic. Ja rekao svoje :)
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sto me napadose. :D Daleko od toga da se samo pred tv sjedi i igra... Druzi se naravo. Izlazi se naravno (ne po kafanama jer definitivno to nije moj neki nacin druzenja). Imam svoje drustvo. Kad nismo na nekim utakmicama Celika (strastveni navijaci. Krenuvsi od fudbala, pa rukomet, kosarka). Volimo cesto otici na izlet pa rostiljat. Ili se okupimo svako malo kod prijateljice na kuci, pa rostilj, pa zabava. Kino je obaveza. Nasa guzica voli puta pa znamo i do Sa, Tz, Mo otici malo turisticki, ili na utakmicu. Kino ponekad. A to da li se umace sta, se ne brinite :D

    Vi predstavite dugosatno gejmanje kao nesto lose. Ja sam preko pleyke upoznao bruku ljudi. U ovom klanu koji smo ja i prijatelj iz Hr. napravili, su sve balkanci. Mogu iskreno reci da su mi skoro svi veoma dobri prijatelji. Vecinu sam ih u zivo upoznao. Jarani iz klana iz Novog Travnika i Sarajeva, maxuz navrnu do Ze da se druzimo. Bas sad u nedjelju bili. Upoznao sam momke clanove iz Zg, Rijeke i Karlovca. Prosle godine kada sam putovao za USA iz Zg. ti sto zive u Zg, dosli na aerodrom da popijemo kavu prije leta. I tako se sastajemo gdje ko god je u blizini javi se pa se sastanu. Planiramo aBd iduce godine kakvo prvo klansko masovnije sastajanje odraditi.

    Tako da tih 6.000 na bf, zaista ni sekunde ne zalim. Uzivanje kakvo ja imam na pleyci sa gore navedenim prijateljima, preporucujem svima. ;)