GRAFIKA

Discussion in 'Igre i konzole' started by *_* Juvee, Feb 17, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    Halo prenese

    ispocetka mi se nisu svidjali likovi ali poslije sa "poplavom" sve popizdi, prava psihodelija, stajavsi na jednom mjestu upucao sam 79 protvinika (zanimalo me zbog zadrzavanja na pojedinim mjestima pa sam brojao, znam znam psihopata)

    mada nikako ne mogu porediti sa doom-om onu

    "This game has just begun" patetiku na samom kraju Halo-a

    ustvari sa doomom sada kao igracko iskustov ja licno jedino mogu porediti Quake 2 (5 puta ga presao, svidjelo se to vama ili ne)

    doom je broj 1 trenutno

    Splinter Cell mi se svidja, mada je skroz drugaciji zanr, nadam se da ne pucam u off topic...

    peace....
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    halo - instalirao, vidio animaciju - uninstalirao

    unreal2 - isto tako

    doom3 - odigrao par nivoa, uninstaliro

    farcry - nikad vidio

    hl2 - nikad vidio

    beat that! :D
     
  3. Spider

    Spider Aktivista

    Ista stvar i kod mene,samo sto ja nisam ni doom3 probao :D . . .
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    ma warcraft 3 ima najbolju igrivost od svih RTS-ova (barem za mene) 8)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Sudden Strike.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    HL2 Odlicna grafika... malo siromasan engine... pogotovo kada sam ukljucio 10 (umjesto 600 gravitaciju). Dosta ogranicenja... pokusao sam da predjem ogradu ono na stanici... stavljao milion kutija i zivce trosio... kad ono skroz do plafona nekakva nevidljiva blokada.... hajd protiv "letaca" stavili neku zabranu.. al' zar nisu predpostavili da ce se neko poigrati "hawok" nafuranim kutijama i napraviti stepenice za preko zice :)... al' popeo sam se na kantinu sa kutijama.

    Doom3 i inace sto ID pravi je uvijek prava stvar... samo HL2 engine ima jednu prednost a to je da se prilagodi komponentama koje ima igrac... ustvari grafici. Igrao sam ga sa ATI9600XT DX9.0 a sada ga igram sa gef$ MX 440 DX7.0 High detalji textura i likova, Bilinearno rend. isl... grafika lijepa a usto igra ide brzo....

    Doom3 zahtjeva jaku masinu... to je to... a meni mrsko igrati 800x600 na 19" monitoru slika pobjegne u stranu pa treba po monitoru stimati... plus Doom je horor i treba to trpjeti nakon sto dojdem sa posla... pa zena pa dijete... huh.

    Inace Warcraft 3 ima sjajnu grafiku i pricu. Plus ko prati i skida MOD-ove iliti mape (castle defense, tower defense, arena isl...)
     
  7. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    WoW ima extra grafiku...i kad se sve sabere, meni najbolja igra koju sam ikad igrao...

    HL2 je dobra ali previse podsjeca na HL kec...nekako sve isto, sam sa boljom grafikom...

    I poslije Riddicka kad god u kojoj igri vidim ono "blesavo" penjanje uz ljestve ko u HL, pa i Far Cry ?!...blago djeluje...bas blesavo...dok npr eto i CoD ima cak normalno i realno penjanje...
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Poslije ovog Riddicka sve je ostalo u sjeni, ali HL 2 ima definitivno super texture bar kad gledamo na daljinu, zgrada je bas zgrada, izgleda pravo super, far cry mi je nekako previse obojena, pretjerana je sto se tice shadera sve zivo se sjaji i reflektira :) Ovaj Godfather sam prelistao sreenshotove i mislim da ce biti pravi hit, sad kakva ce biti prica i igrivost ostaje da vidimo. Nije mi jasno kako nemogu da smisle npr. jednu simulaciju fudbala koja bi imala likove odradjene sa shaderima, normal mapama itd. da vidim fudbalera ono super odradjenog kao sto su Ruby ili Nalu iz ATi i NV demosa. Eto nemora bas tako detaljno ali da ima neki skin shader, animaciju lica... Samo FPS prave ono da je super sto se tice grafike. Ima finih strategija ali nije to to.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Svi fusbali su konverzije sa konzola.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za PC jedino Fifa nesto ko i valja, a ko hoce pravo soccer iskustvo uzece PS2 i Pro Evo Soccer 4.
     
  11. dr.web

    dr.web Novi član

    Najzahtjevnija igra Footballmenager 2005, :D
    A po igrivosti je nikad nijedna nece stici( pogotovo ako krenete iz zadnje lige i dok dodjete do prve dok je osvojite treba vam jedno 5 dana ( 24X5) samo igranja ako ne i vise.Ja sam svjedok.
    Sa Hull-om iz 4 lige dosao sam do premier lige i osvojio je pa onda Ligu Prvaka , napravio stadion 88 000 gledalaca. Sve to za oko 100 sati igranja.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo 5 sati igranja - smijesno. sta bi rekao da vidis neke moje saveove na PSone memory kartici - Final Fantasy 7-preko 80h, Front Mission 3-preko 100h, FF8-oko 50h (nezavrsena), Gran Turismo 2-isto toliko, Breath of Fire 3-oko 60h, Soul Reaver-20tak sati... trebam li nastavljati. :mrgreen: a ovo je samo najmanji dio koji mi je pao na pamet. danas igru zavrsis u sedam dana max - i onda zali boze para koje si dao.
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    po meni naj igra svih vremena Final Fantasy 7(110 sati igranja pobjedjeni svi weaponi ukljucujuci podvodnog)naj danasnjice doom3 onda redom hl2,farcry,ridick itd.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    FF7
    FFT
    Suikoden2
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    stavio sam danas warhammer dawn of war... bit će zabavno kolko mi se čini.
     
  16. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    najbolja igra je Tetris sa najboljom grafikom, Solitaire i Prince of Persia 3D i btw. Đukac Nukac 3D hehe :D najbolje igre vremena svih :mrgreen:
     
  17. dr.web

    dr.web Novi član

    rekao sam 5 dana po 24 sata to je 119 sati samo igranja
    :D :D
     
  18. dr.web

    dr.web Novi član

    tako se na menadzeru racuna vrijeme igranja pis dani/sati/minute
     
  19. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    ahahha, nebi igro igru pet dana, max. 2 dana sto je igram dok nekupim novu :mrgreen:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zato nisi nikad odigrao prave igre.