GTX 780 Ti ili GTX 970 -Iskustva ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by emirsehic10, Sep 29, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    When nothing helps, there is facepalm.
     
  2. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Hahaha pa rekao sam ti na viberu da mi je ova gigabyte windforce ruzna, mislio sam da ima ona sa 3x coolera ali te verzije nazalost nema a i ova msi je vanserijska, meni treba msi gaming, crvena
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da stvarno nije uredu tako vrijeđati osobe koje su se potrudile da dobiješ najviše za svoje pare bez ikakve lične koristi.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svasta, da cujem da je bitan izgled graficke.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: GTX 780 Ti ili GTX 970 -Iskustva ?

    Pa izgled joj povecava "gaming" efekat, dragi Stivi kako to nisi do sada cuo :)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    isto kao sto je nekome bitan izgled morota kod automobila, pa digne haubu pa se divi :) Ferari cak stavi providni poklopac da se uvijek vidi, kako nije bitno :D
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    efo ebo ga tu ne handri covjeka pri uputama, obrn'o si redoslijed linkova :smt003

    elem, vidje li ti PM?
     
  8. efo

    efo Komšija

    Vidje brate, sacu te prozvati
     
  9. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista


    Rekao sam cast izuzetcima, mislio sam na nekolicinu istih.
     
  10. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ja ako vjerujete na ovom racunaru sto sklapam zaigrat cu pesa 17 mozda najzahtijevnije igre.
    Hocu da kad sklapam da sklapam po svom ukusu i onako kako dam ja zamislio, volim urednost i preciznost a kad sastavim istu dobijate slike pa cete vidjeti
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Svaka nova tema na forumu se zaspama, bilo oglas ili nesto drugo. Covjek za svoj novac ima pravo da zahtjeva sta mu srce pozeli pa tako i izgled grafike.
    Nije lako potrositi svoj novac ako ga nema na bacanje, pa tako je i tesko se odluciti sta kupiti, to se zovu slatke muke koje nekad znaju da prerastu i u opsesiju :D
     
  12. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Bravo, ti si me prvi razumio.
    Ovo su slatke muke, zeznuta situacija jer zelim sve upasati ali ne ide kad kod nas na piku nista nema a i ono sto ima skupo.
    Evo gledam na njuskalu ima par r9 390 grafickih za 1800 kn (oko 450 KM) a kod nas za istu koristenu traze 600 KM, nije fer ali eto.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ničega teškog u izboru između 780Ti, 970 i 1060, izbor je vrlo jasan i jednostavan, a kolega je odlučio da se usprotivi zdravom razumu.
     
  14. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ja sam gledao na gamedebate-u poredjenja, gtx 780 ti bolja od gtx 970 za slagacu ti 9%, a 970 i 1060 su isto tu negdje. Neko je spomenuo ima manje shadera, manje memorije ali mozda brzi processor, radni takt, sve ima svoje
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu "tu negdje" već je 1060 3GB također brža za 10% od 970, još i više kad dodaš oc u kombinaciju. Da si ovjerio bolje stranice skontao bi i sam.
    Nema tu ništa "možda" sve specifikacije i rezultati su dostupni i transparentni.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  17. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ima i 970-ki OC modela a i stranice nisu iste, na gamedebate npr pokazuje da je 780 ti jaca od gtx 970 dok je na gpu boss-u obrnuta situacija
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije valjda da gledas gamedebate, gpu boss i slicne stranice?

    Ti nas pitao, sve ti rekli.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Druže moj ovo je no brainer Gtx 1060ftw u ovom slučaju a ako nemaš tih 50km dodatnih sacekaj pa skupi pa uzmi da valja. Ja ne bi pogledao gtx970 je stara ima 3.5gb rama a Gtx 780ti je stara do bola em troši ko genšer i grije se ko rerna u odnosu na sta ti preporučuju.

    R9 390 nemoj za te pare ja je imam super je karta al troši dosta a bolja u testovima Gtx 1060 jedino gdje je vulkan kao npr Doom tu je sije amd i lafo dx12 kad dodje da će biti jaka al to će bit ko mantle.

    Ako ti je boja bitna i izgled onda uzmi sta si naumio i nemoj smatrati raju bezveze
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja preporuka bi bila zapravo RX470 4GB. Trenutno jest sporija od GTX1060 3GB, ali ipak ima 1GB VRAM-a vise i bolju DX12 podrsku.
     
Thread Status:
Not open for further replies.