HAF ili...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by LoLo, Apr 6, 2009.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Narucio u Genelecu :smt006
     
  2. LoLo

    LoLo Novi član

    Evo odlucio sam se za HAF, i plus je sto antec ima samo tri ladice za opticke, koje bih ja odmah popunio, a i dosta je glasniji (gledao sam usporedbu na You Tube) cak i onaj gornji vent koji je istih dimenzija kao u HAF je dosta glasniji, ne sjecam se sad koliko je bilo u decibalima.

    Antec je ljepsi, al ovaj mi se nebjasnjivo svidja, sto ga vise gledam to mi je sve bolji.

    Nego jutros nazovem Genelec, i kaze mi lik da kosta preko 200KM, da, nije greska, ja ga pitam jeste sigurni to je 1200, on kaze da i 10 KM dostava. Ali ga nemaju na stanju pa nije mogao precizno rec, nego da nazovem sutra, ovi u Imtecu su pravo bezobrazni.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sto ce ti vise od 3 opticka uredjaja :| Pirat?
     
  4. LoLo

    LoLo Novi član

    Imam 2 i citac kartica.
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Jesi kupio kućište?

    Samo da kažem da je 1200 u KimTecu prilično skupo i da je Imtecova cijena sa zaradom realna ako nabavljaju od njih. ;)
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Cek, ako onda genelec i imtec nabavljaju iz kimteca, sto je u imtecu skuplje 70km :lol: :smt005

    "realna zarada" FTW :smt007
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Ja ne znam odakle Genelec nabavlja a u KimTec-u je kućište 350KM bez PDV-a (doduše februarski cjenovnik ali nije bitno).
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Genelec nabavlja iz Kimteca takodjer, meni je odatle i doslo kuciste.
    Izgleda da je sada Kimtec podebljao cijenu :x
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Da! P182 je skocio za 50KM!
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Posto imate uvid u kim-tec-ov asortiman, moze li neko javiti koliko kosta acer h233?
     
  11. LoLo

    LoLo Novi član

    Sutra dan nakon sto sam zvao Genelec, mi kazu da oni 1200 vise i ne drze, iako su mi dan prije rekli da je 200 i nesto KM-ova, ugl ne isplati se, HAF je mnogo zaokruzeniji proizvod, odlican, (usudim se rec i bolji od 1200) i to je sad moj case, :D :smt006
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kako si se fino utjesio. :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. LoLo

    LoLo Novi član

    hehe, da nije to neobicnao, ali stvarno mi je bolji, filteri se naprave (a ni Antec nema na vrhu filter, gdje ulazi dosta prasine), a u vecini stvari je isti ili bolji, npr,ventovi mnogo tisi to je ogroman plus jer da ne znam kako je case lijep i kvalitetan ako je bucan mozes ga hebat, i naravno uza sve to je dosta jeftiniji :D
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I ventilatori se naprave tisim :wink: Bolje hladjenje - veca buka. Sa istim ventilatorima 1200 bi bio tisi jer je manje supalj. Ako ti je tisina primarna, ti gledas u pogresna kucista. Sto se tice cije, kao sto sam naveo na pocetku, ona je ogromna prednost. Fol je sto su ova kucista u istom cjenovnom rangu ali ovo je Bosna pa... Na newegg: haf 932 149$ a 1200 159$. Razlika bi trebala biti u okviru 20KM.
     
  16. LoLo

    LoLo Novi član

    Da baba ima muda ne bi bila baba, jel tako. :D

    Gle, nisam tudum totalni sto se racunala tice, uzeo sam mnogo kucista za razmotrit i svako ima neku svoju prednost, (nemoguce je imat sve) kao sto sam vec pisao 182 i sl mi ne treba zato sto ja svoje komponente u otvorenom kucistu NE cujem, (o tom je vec pisano) ventovi su mu po mnogima bucni a jos mi je skuceno,(260 GTX, 2x WD, 2 opticka, Phenom x3, Sonic Tower plus proc i grafa klokano i eventualne nadogradnje u buducnosti a ne opet mjenjat case) Antec 900 i 1200 su po mnogima jedna od naj bucnijih kucista uopce, ne znam kako ces ventove utisat (osim ih zamjenit, ili low rpm).

    Drugo case moze biti bucan ako nema otvora jer zrak nema gdje otic pa "udara u kuciste", sve zavisi gdje su otvori a ni HAF ih nema osim malih sa strane, i ogromne bocne mreze i one gore pa protok zraka ne ide kroz male rupice (otvore) sto inace stvara buku, a i Antec-u je citava straznja strana izbusena. HAF ima jako fino balansirane intake i outake ventove, pa malo zraka prolazi kroz rupice, onda HAF ima jakoo debel lim, svakom njegovo meni je HAF fantastican i ono sto mi treba, i jedan zaokruzen proizvod koji je u svemu nadprosjecan.

    Samo ne znam od kud ti da Antec toliko bolje hladi, a iako je tako taj 1-2 stupnja nista ne igraju, il da je HAF bucan bez obzira na otvore, prosao sam 101 review i u svi ali svim se se HAF pokazuje kao tisi, pa i hladniji od mnogih,(tog tipa kucista) neka su tisa, ali su ili midi, losije hladjenje i sl, uvijek za nesto dobit moras nesto i dati, a HAF tu daje naj bolji omjer, dobiveno-ulozeno, hladjenje-buka, materijal-kvaliteta-ogroman. Plus svako se kuciste da modificirat, i za vibracije i sl, ma HAF mi je fantastican, i ja sam zadovoljan a to je ono sto je nakraju naj bitnije. :mrgreen:

    I jos nesto, trazim (trazio) sve u jednom, ne mora biti naj tise, kazem ne cujem ni intel vent u otvorenom case-u, ali Antec je vec pre bucan i za moj ukus.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    LoLo, ako svoje komponente ne cujes u otvorenom kucistu onda ti ni najgori Antec nije bucan.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Izvini ali pricas napamet. Ja IMAM haf, imao sam antec 900, a 1200 sam vidio na djelu. To sto si ti citao, ne daje ti iskustvo koje ja imam. I da, mislio sam na smanjivanje rpm. Za to mozes kupiti fan controller ali filtere za ove ventilatore ne. Nemoj me pogresno shvatiti, ne isticem to ni kao prednost ni manu pojedinog kucista. Samo primjecujem. Ako ti intel fan nije bucan, ne bi bio ni antec. Ja da mislim da je haf lose kuciste, ne bih posjedovao isto. Moje je samo da 'ispravim' pogresno iznete cinjenice ili zakljucke. Taj debeli lim o kojem si ti citao, ja sam morao ispravljati jer je dosao iskrivljen :wink:
     
  19. LoLo

    LoLo Novi član

    Ha, pa iskreno ne znam, npr ne cujem intelov hladnjak nikad, PSU, 25 cm vent (kod A+ kucista)...dok npr TT 12 cm kad sam stavio mi je nadglasao sve i bio je zamjetno bucan. Ja ih jednostavno ne cujem. :D
     
  20. LoLo

    LoLo Novi član

    Gle, svakom njegovo, ok, stvar oko te buke je dosta subjektivna tako da...Preslusao sam usporedbe sa neta mnoga kucista na istom volume-u, i HAF je tisi od Anteca i to mnogi kazu. Sad sto si ti to dobio s iskrivljeno stranom to se dogadja, vidio sam na netu Anteca sto je dosao na review doslovno polomljen, sto ne govori nista, takve se stvari jednostavno dogode.

    A filter, ok, oko tog sam se i naj vise i mucio pri izboru, ali kao sto rekoh tesko je bas imati sve, uostalom i Antec ima veliki otvor na vrh bez filtera gdje ce vremenom naupadati prasina. Kazem nekako ulozeno-dobiveno, buka-hladjenje, da HAF daje po naj bolji omjer.

    Nego daj mi molim te reci sta sam ja to pogresno zakljucio? :)

    Samo jos, mnogi se zale na ventove procesora da su bucni, sad procitao sam negdje da je moguce dobit bolje koji se ne cuju, jer ja ovaj svoj stvarno ne cujem pa skoro kad ga do uha stavim, ovo naj ozbiljnije, i ne, nisam gluh.

    Oba su odlicna kucista, s tim da svako od njih ima svoje mane i prednosti, ja sam tu prevagu dao HAF-u plus kod nas je dosta jeftiniji.