Hard disk pitanje ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by zippoo, Oct 25, 2012.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Blue, već 2,5god nikakvih problema. Također pogledaj Toshiba(inteso) odlični.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ok, hvala na preporukama. Blue nabavljen. Vidjet ću da večeras bacim jedan benč u hd tune da vidim kako se ponaša. Sad da je još spasiti sve podatke sa starog diska valjalo bi.
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Kontam da uzmem WD Blue 320GB ATA.DA li su mnogo losije performanse u poređenju sa SATA diskovima?
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da pitam ponovo posto niko nije odgovorio:

    Jos jedno pitanje, imam PATA HDD, pa kako bih ga mogao prikljuciti da spasim podatke, postoji li neki konverter?
    Na ovoj maticnoj nemam PATA konektor.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija


    Postoji adapter da se HDD prikljuci preko USB porta.Košta nekih 20KM na Piku.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imaju i adapteri Ide to sata.
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    I kako to funkcionira u praksi? Ima li kakvih usporenja ili drugih nuspojava?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako radi radi dobro. :)
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gdje da nadjem taj adapter?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pik ili ebay
     
  11. black

    black Komšija

    Imam WD Green 10EZRX u HTPC-u i super radi.Ostvaruje 150 MB/s u crystaldisk a pored toga potpuno je necujan.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kako to? molim te malo na "nas" prevedi, tek toliko da se "tockici" u mozgu pokrenu :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: Hard disc pitanje ?

    evo mene opet
    znaci na moju maticnu mogu i SATA i PATA
    e sada sam u jednom starom kompu nasao HDD samsung sp2014n 200GB i kontam da ga isprobam i spojim na pomenutu maticnu plocu,da li ce odgovarati ?...ako sam dobro shvatio,hoce
    http://www.chip.de/produkte/Samsung-Spi ... 54309.html

    zanima me trebam li uzeti i onaj tanki pljosnati kabal koji ide na maticnu i HDD ili taj kabal bude na napojnoj...ovo pisem sa posla,nisam kuci da pogledam ?
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    Za taj disk trebas uzeti siroki (PATA) kabl + spojiti molex sa napojne. Eventualno ces morati jos i podesiti stagod u BIOSu (ako si, recimo, ugasio PATA portove)...
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izvadio sam taj kabal,sa njim je bio spojen na starom kompu a molex mislim da ima jedan viska na napojnoj
    vise me interesuje,da sta ne shebem maticnu,vec je prilicno stara a ne bi da mi ode komp,nemam para za to sada
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo dosao sam kuci,otvorio kuciste,kada imam sta i vidjeti,maticna nema PATA port,ima 6 sata portova i IDE port za dvd
    Ova je maticna u pitanju
    http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/int ... p?S_ID=371

    Imaju li konektori pata to sata?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ide je pata
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Malo se provaljujem a naknadno sam skontao i evo spojio na onaj drugi dio sto je ostao ,mada mi je to kratko,pa sam ubacio gore u kavez gdje ide dvd drive...neka improvizacija
    Evo dize mi sistem ali ne prepoznaje ga ,da li trebam negdje nesto ukljuciti ?
    da napisem da ga prepoznaje u biosu,samo ne znam,mozda i tamo nije nesto nastimano
    on je prepoznat po IDE master
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li ga prepozna u biosu? Je li vec formatiran?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u biosu da a nije formatiran,radio je na starom kompu
    gdje je onaj menadzment diskovima na win 7

    sada mi ne radi dvd rom,je li moguce sto je spojen istim kablom i hdd na maticnu ?