HD PORTAL D.O.O. - AV TESTOVI + TESTOVI BIJELE TEHNIKE

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 21, 2014.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Njegovo pravo isto kao i moje i tvoje da se javi koliko cesto to zeli. Ja sam na forumu svaki dan, i to po par puta, a to sto nemam postova u ovih 6-7 godina kao neko u 2 mjeseca uopste nije moj problem, niti problem te druge osobe.

    Sta je to jos aktivno na ovom forumu osim Roflamo, Oglasa i Sporta? Poneka tema koju cika Zeleni ubaci, i na koju se ljudi obruse kao da je ... Treba biti realan i priznati da imamo problema sa sobom samima.

    Covjek barem radi, trudi se, puna podrska, ne treba pljuvati ako ti se ne svidja, ako zelis dati savjet daj. Nije se rodio ko je narodu ugodio - enough said.
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Lijepo je vidjeti da jedan ovako ozbiljan site ima sjedište u Sarajevu i svaka čast Naniju pa to i forsira. Koliko god Nani da si isfrustriran našim ljudima (sa pravom), ovdje si se totalno bezveze istresao na Tesli, čovjek je samo htio da ukaže na greške ...

    Kad smo kod sajta, najiskrenije, mislim da je fula. Kada uđem na homepage, ne znam gdje da daljem idem. Homepage link bi trebao biti možda na vijestima ili testovima. Stranica vijesti je prenatrpana sa ovim tilesima što podsjećaju na windows phone OS. Masa je sadržaja tu, ali djeluje previše kompleksno i nepovezano.
    http://hdportal.eu/recenzije/ i http://hdportal.eu/hd_vijesti/ kao da su različite stranice. Ovo treba biti mnogo vizuelno jednostavnije.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Vec sam rekao da podrzavam rad portala i nema potrebe za bilo kakvim vrijedjanjem ovdje ni u jednom smjeru. Nani dok je bio redovan na forumu pomagao je svima, pregledajte temu za preporuku TV-a i slicne teme pa se javite. Ako covjek promovise svoj site i to ne smeta administratorima, to onda ne treba smetati ni ostalim clanovima foruma jer cete svi imati koristi od ovog portala. Ne vidim kako vam moze nasteti jer ste svi trazili pomoc od Nanija kad vam je trebalo.

    A sad druga stvar, vezano za Nani-ev odgovor gore za oglase. Ako se niko nije javio to znaci da niko na forumu nema pojma o tome. Mozda ljudi nece da se upustaju u takvu avanturu jer tek pocinjete, nekima mozda izgledate neozbiljno ili jednostavno ljudi koji se bave tim poslom vec imaju svoj redovan posao (sto je 99% sansa da ljudi ne traze full time posao da doradjuju Wordpress ako vec imaju iskustva u izradi pravih portala). Vjerujem da na ovom forumu ima barem 10-ak ljudi koji bolje znaju te stvari raditi od osobe koja vam je postavila taj portal, ali imaju druge poslove, tako da to sto se tice oglasa i znanja ne stoji.

    A sad vezano za portal, nesto sto sam tek sad vidio... Ne znam sto ste zakomplikovali pa za svaku sekciju site-a koristili drugi wordpress template? Time ste samo otezali i ucitavanje i odrzavanje. Ako vec idete na jedan portal, bilo bi lijepo da se sve uradi uniformno, ne vidim potrebu za toliko razlicitih template-a. Ok, intro page moze biti neki parallax one-page, ali da bude static cisti html jer je wordpress prespor za toga i sam takav template je "tezak" tako da dobijete nesto sporo. A sto se tice ostalih sekcija, top100 i bestbuy imaju svoj template (timeline ili kako se vec zove), ovo se moglo uklopiti u glavni template na kojem se nalaze testovi i recenzije. Takodjer ne kontam sto odvajate bijelu tehniku ponovo na novi template (nadam se ne i na novu word press instancu) ako vec nemate ideju da cete to nekad odvojiti na skroz drugi website (iako mislim da ne postoji trziste za to, sjetimo se kako se itpro i gadget odvojili od hwb-a pa se vrlo brzo sve vratilo u jedan site).

    EDIT: Evo bas ovo sto sgtPepper rece za ovaj moj zadnji dio: "kao da su razlicite stranice", sto u pozadini jesu, imate 4-5 razlicitih stranica na jednoj.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prije svega, najbolje bi ti bilo da ne komuniciras toliko s rajom. Samo vici "yes" kao i svi ostali :) Stranica jeste malo over the top, a ovoliko crne boje ce sigurno odbiti dosta raje. Vecina stvari na netu ima bijelu pozadinu, pa ovaj kontrast bode oci. Sto se news tileova tice, previse ih ima. Treba staviti tri i u to u jedan red, tako da jednim pogledom mozes vidjeti sve. Ovako ne znas u sta da gledas, malo razbacano. Dole onda imas 4 kolumne za vijesti, jednostavno previse informacija za svariti. Mada je to sve stvar navike, s obzirom da nije uobicajen dizajn, svako ce se pogubiti na prvu.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hvala, zaista nisam mislio nista lose, cak sam i naveo da postujem Nanija i da njega nije bilo ne vjerujem da bih i uzeo TV koji sam uzeo i u kojem uzivam jos uvijek.

    @Nani. Nisam momak ima dosta godina, i nick mi je Tesla kao sto znas, te nisam rekao da mi je mrsko skrolati jer mi je eto nako' mrsko, nego iz razloga sto ne uzivam u tome na ovoj stranici a radim za ISP-a i imam naravno ogroman bandwidth.

    Sto se ice programiranja sto Selvin rece, ili je neko drugi, zaista bi najbolje rjesenje bilo ( znam da je skupo, jer moji programeri naplacuju i po nekoliko hiljada KM za custom CMS-ove ) upravo da se napravi custom CMS koji ce biti jedinstven.

    SVako dobro zelim u svakom slucaju.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Nekoliko hiljada uopste nije cifra o kojoj se govori ovdje, nije to posao za dva mjeseca tj. nije 2 man-months job. Moze za 2 mjeseca, ali "malo" vise ljudi :D Oni su sa WP-om dobili brzo rjesenje koje se moze postaviti za par dana ali koje ce biti tesko odrzavati, pogotovo sa ovoliko templates-a. Nani spominje platu radniku 1500+ (ne znam je li na to ide jos plus doprinosi ili ne). Cijena custom rjesenja ovdje ne treba dolaziti u pitanje jer ces za platu radniku dati godisnje dosta novca, a neces imati svoje rjesenje niti ces imati potpuno editabilnu opciju da dodas sve sto ti zelis. Ako nista, ovo bi tebalo barem svesti na intro + jedan WP, a nikako na 4-5 WP-a, ne samo zbog funkcionalnosti, odrzavanja itd, vec zbog korisnika kojima je muka saltati se izmedju 4-5 razlicitih tema dok su na jednom sajtu.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Hvala vam svima iskreno, evo svi u timu gledamo vase postove pa razgovaramo na tu temu;
    -kako da olaksamo site
    -koji logo bi odgovarao - molim ako ima neko prijedlog za logo
    -poslusat cemo vas i posvijetliti intro stranicu - uradimo nesto na temu custom parallaxa
    -poslusali smo vas pa smo dodali na HD TEST univerzalne nazive na eng
    -gledat cemo da objedinimo sve u istu temu
    -Prelazimo na jaci server
    -Uradit cemo bolji pregled u top menu-i svih linkova
    -WP je privremeno rijesenje a sve ovo radimo da bi smo odradili jedan custom cms s HTML5 modulima

    Vi znate da sta god bude trebalo u bilo kojem smislu, da sam ja tu za vas, za bilo koji savjet kao i kompletan team sa svim sektorima od mobile do bijele tehnike ce biti na raspolaganju za savjete

    U 2 mjesecu u Zagrebu se otvara predstavnistvo za 10 brandova media playera, mi imamo ekskluzivu na test svih 10 brandova
    Od 4.1 krecemo s testiranjima bijele tehnike Samsung i Gorenje za sada
    Svi TV brandovi koji smo radili poslije CES-a salju nam ekskluzivno televizore na test - imat cemo recenzije prvi u EU

    Vjerovatno prezentovat cemo i brand Tesla (kolegi Tesli ce ovo biti zanimljivo) :) Tesla posjeduje televizore i tablete
     
  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Selvine, custom CMS gdje korisnik dobije kompletan code na cd-u sa svim pristupnim podacima i apsolutnu kontrolu unosa svih daljnih sadrzaja bez potrebe za kontaktiranjem moje firme vise ikad je nacin na koji mi obavljamo taj posao. Dakle to je korisnikovo rjesenje.

    Nije u pitanju klopka kao sto rade odredjeni dileri koji klijentima naplacuju samo obnovu ba domene 800 KM godisnje iako je njena obnova 30 KM, i gdje dalje ako korisnik zeli da preseli tu domenu na bilo koji hosting prodaju ime domene za 1 ili 2 hiljade KM.

    Znam da ima i takvih i naravno necu ih spominjati, ali ponavljam mi apsolutno transparentno obavljamo sav posao sa klijentom. Troskove oko domene samo prefakturisemo, nase provizije nema.

    Cijene nisu opet kako ti govoris u hiljadama maraka. Posao jeste u sustini 30-60 dana, prije svega se kreiraju 3-4 dizajna stranice na testom serveru radi biranja dizajna itd...

    Cijene mogu biti u hiljadama maraka, obicno to ide od 800 pa vise. Zauzeo si se kao da navodim vodu na svoj mlin. Nikad na ovom forumu nisam spomenuo gdje radim, niti cu, trenutno imamo nekoliko projekata do mjeseca marta, tako da se nisam ni ponudio da prodam usluge kompanije u kojoj radim vec dugo vremena jer to nije prikladno raditi na forumu gdje sam privatni korisnik i naravno to nije strategija moje kompanije.

    Nani.

    Mnogo srece zelim.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ma jok druze, nisi me skont'o izgleda :) Ja govorim da to sto njima treba nije posao za par hiljada, vec za mnogo vise (a ne manje kako si me izgleda shvatio). Par hiljada je plata jednog radnika za 2 mjeseca, to je ono sto ja gore spominjem. A za kvalitetno rjesenje ti treba barem 6 man-months sigurno, pa ti onda uposli ljudi koliko ti brzo to rjesenje treba.

    Mada ne znam sta je to sto ti spominjes 30-60 dana, ne moze se za to vrijeme nista napravit ako hoces kvalitetno cjelokupno rjesenje koji ce imati integraciju i editabilnost svega, module, lagane izmjene tema i slicno. Jer ovdje ima stvarno dosta detalja sto WP nudi out of box sto bi rekli od kojih su neki primjetni a dosta toga ima u pozadini o cemu se ne moras brinuti ako ga koristis a uzima vremena za implementaciju.

    Jedno je radit CMS nekoj firmi sto ce ponekad unijeti sadrzaj ili poneku vijest na sajt (tekst + slika), a drugo je jedan ovako ozbiljan portal gdje je kompleksnost sadrzaja 10x veca.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Site se dosta sporo otvara, iako je dobra konekcija.

    recenzije i HD vijesti stvarno izgledaju kao totalno različita site-a, to nekako ujedinite (puno bolje su podjele kao na hd vijesti kategorije gore (u tekstualnom obliku) one nego na recenzije (gdje su ikone TV-a, mobitela i sl.)

    Registrirao sam se, ali nemogu se logirat uopće, a ocjena telefona koju sam htio ostaviti (iphone 5s) i dalje nemogu ostaviti.

    Možda malo glupo ali napisat ću, uglavnom http://www.anandtech.com/ ima najljepše fontove od svih stranica koje sam ikad gledao, odmaraju oči, pa eto, razmotrite ih malo :D

    Također, valjalo bi kada bi komentari bili malo 'više' da između recenzije i komentara nema čitav red scrolanja da se dođe do komentara.

    Također, puno sreće u daljnjem radu, fino je vidjeti da ste se zadali tako, samo još malo sredite stranicu.

    Što se loga tiče, hmm

    možda povećalo (lupa) neko da bude (što asocira na detalje, ispitivanje, testiranje bla bla) i nešto što će možda asocirati svu tehnologiju koju obuhvaćate testovima.