HDD DVD Recorder Firmware

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stryker, Jul 14, 2009.

  1. Stryker

    Stryker Komšija

    Otac je nabavio jedan HDD DVD recorder. Riječ je o AGK 10219 s ugrađenim 250 GB ata hard diskom.

    Više o njemu možete vidjeti na http://www.agknordic.com/new/index.php?side_id=44

    Donio ga je polu-ispravnog, odnosno ne radi kako treba.

    Naime, prilikom snimanja na hard disk dolazi do zaleđivanja svih komandi. Slika ide, ali tipke na daljinskom, a niti na uređaju nikako ne reaguju. Ovo se dešava kada se snima na HDD, poslije nekih 20-ak minuta i poslije jedno dva sata gledanja nekog DVD filma. Nisam pokušavao snimanje na DVD.

    Prvo sam mislio da se pregrijava procesor, pa sam stavio hladnjak i kuler. Međutim, stanje je ostalo isto.


    Pokušavao sam s drugim hard diskom, isto se dešavalo. Pokušavao sam bez hard diska, pa nije mogao ni upaliti onda kako treba.


    Došao sam do zaključka da ne valja firmware, tj. da bi ga trebalo ponovo instalirati, što bolju verziju.


    Otišao sam na njihovu stranicu u nadi da ću pronaći ono što tražim, međutim od toga ni traga ni glasa. Također, nema ništa po internetu.



    Da li neko od vas ima ili zna gdje se može nabaviti firmware za ovaj uređaj?

    Šteta bi bila da ga ne popravim, jer je super stvar, ima i HDMI priključak.



    Hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Jesi li kontaktirao njihovu podrsku? Ako nisi, to je prvi korak, pogotovo za ove nepoznate firme. Bas te nesto hoce ovi poluispravni uredjaji :/
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

  4. Stryker

    Stryker Komšija


    Tražio sam kontakt podatke po njihovom sajtu, ali nisam našao ni mail ni broj telefona. Čitao sam po internetu da im je pravo loša podrška korisnicima.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    osim što je lol stavljati kuler, po nekom mom iskustvu kod takvih problema (pregrijavanja video/dekoder čipa) pomaže jedino ona kantica kompresiranog zraka iliti jako-hladno, a i to je jako kratkog vijeka (čim se zagrije odmah počnu trzanja i smrzavanja)... naravno ukoliko subzero hlađenje rješava problem, onda možeš ili zabit uređaj u zid ili peltier staviti :D

    kako si došao do tog zaključka i koja je to "što bolja verzija"?
     
  6. Stryker

    Stryker Komšija


    Peltier?


    A kako sam došao, pa šta ti misliš kako? Valjda sam testirao sve, oprobavao šta radi , šta ne radi, gledao "do čega" je :).


    "Što bolja verzija" podrazumijeva to da npr. može biti ponuđeno više firmware-ova, pa najnoviji može imati još nekih grešaka, dok onaj malo mlađi bolje radi, a ovaj moj je najmlađi , ne radi dobro i slično.



    Da mi je malo duže radilo normalno, s kulerom, znao bih da je u pitanju pregrijavanje tog čipa,a pošto je stvar ostala ista, zaključio sam da je do firmware-a.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma


    Pa isto kao kad ti doktor kaze ''ne mogu ti nista, idi hodzi'' tako je i on zakljucio da je firmware jer nije mogao uperiti prstom u nista drugo.
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija


    Stručnjak, da li bi ti znao ovo riješiti i tačno ustanoviti do čega je?
     
  9. GV

    GV Komšija

    Koliko je para to bilo?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    20 KM na pijaci :smt003
     
  11. Stryker

    Stryker Komšija


    De mi nađi gdje su po 20 KM odmah ih deset uzimam.


    Ako nemate ništa pametno napisati, nemojte svraćati na ovu moju temu. Prosipate neke gluposti, spamate, mislite ko je ko vi, fol vi neki frajeri što sve imate (ako imate). Dosta je ljudima vaših nebuloza i ubleha, oteli ste se kontroli.
     
  12. GV

    GV Komšija

    Ma samo pitam koliko ti je stari to platio, ako ništa HD vrijedi stoju
     
  13. Stryker

    Stryker Komšija


    To jeste, a nisam siguran koliko je platio.


    U uređaju je Samsung-ov hard disk, ko nov je.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    sorry, ali jedini koji baca nebuloze i neko kvazi-servisersko znanje si upravo ti.
     
  15. Stryker

    Stryker Komšija


    Nažalost nije tako, ja nisam nikakav serviser, pišem šta sam radio da vam je lakše shvatiti i eventualno POMOĆI pri rješavanju problema. Vi (delegati sa par hiljada poruka na forumu) ste veliki spameri, pravite se važnim po forumu i potcjenjujete druge.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ajde pročitaj moj prvi post u ovoj temi sa razumijevanjem... znači dajem ti info o problemu s kojim sam se susreo irl.

    firmware si naravno pomislio da je pošto je to jedino što možeš plug-and-play obaviti, a di je tu kvar na napajanju (ili nekom njegovom dijelu), ide kontroleru, tuneru etc. etc.

    ako nema firmware-a, možeš pokušati nabaviti servisnu shemu (vjerujem teško), unimer u ruke i rokaj sekciju po sekciju uspoređujući vrijednosti.
     
  17. Stryker

    Stryker Komšija

    Hvala na odgovoru.

    Možeš li mi preporučiti nekog dobrog majstora u Sarajevu koji bi znao naći problem i eventualno ga riješiti
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    pogledaj moju lokaciju.
     
  19. Stryker

    Stryker Komšija


    Vidio sam to davno, postojala je mogućnost da možda znaš za majstora.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Postoji i mogućnost da te sada grom udari, ali je vjerovatnoća vrlo mala. Upravo to leži tvoj problem Strykeru. Tebi fali nešto što se zove opći razum. Radi toga uvijek imaš problem sa određenim članovima foruma. Vjerovatno je tako i van foruma. Moraš shvatiti da je u tebi problem i pokušati se promijeniti.

    To što kažeš da se članovi sa par hiljada postova prave važni nije tačno. Volimo se zezati i ismijavati neznanje i na to imamo svako pravo. Razmisli samo o tome koliko se problema riješi na ovom forumu zahvaljujući nama. Razmisli samo koliko smo raje spasili od odlaska u servis i time im uštedili određenu svotu novca, ili koliko je raje kupilo kvalitetan računar i bilo porteđeno milion i jedno problema. I sve ostalo što uradimo, a nekad i ne dobijemo ni obično hvala. I sad reci da se nemamo pravo malo zezati. Članovi koji prihvataju takav humor nemaju nikakvih problema ni sa kim.