HDD pisti

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kAcA, Feb 25, 2009.

  1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nakon sto sam stavio Freezer-a i Accelero S1 shvatio sam da najvecu buku ustvari pravi hardisk
    Ali ne pravi buku time sto 'grebe' vec pisti
    Ne znam ni sam kako da objasnim, ali kad vracam kompjuter iz stand-by moda cujem (kako krene da se okrece) pistanje koje se postepeno povecava (sve dok se hdd ne zavrti do max, a naravno tad se i pistanje poveca na max.)
    Probao sam snimit to pistanje ali ne moze, vjerovatno mikrofon izoluje takve zvukove ili frekvencije...

    U pitanju je WD 160gb Sata2 8mb cache
    Temperatura je 35C a max. je nekih 37-38C
    Nema bad sectora i koristen je skoro 4 mjeseca
    Hvala unaprijed na odgovorima i pomoci
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Kao stari IBM diskovi (1999god)?, jedino probaj drugi konektor sa napojne.
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ejs sad :D ne znam kako piste ti IBM diskovi iz 1999 god.
    Imam dva sata konektora probat cu sa drugim, a vidjet cu i sa molex x2
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    meni su poslata dva wd-ejca od 250GB (AAJS serija ako se dobro sjecam) da sastavim dvije masine, i strasno su pistali, ali bas pistali. nisu to oni vec poznati zvukovi diska, kao kad vibrira, ili kod onih starih, kad nesto pises po disku ili citas s njega. sjedio sam 5m od tog compa, gdje sam ugradio jedan,a zatim probao i drugi drugi, i nisam to mogao slusati. nisam se htio zezati s njima, vratio sam ih kolegi koji mi dobavlja robu.
     
  5. GW

    GW Moderator

    "frižiderski zvuk"
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    Upravo ta serija je i kod mene AAJS. A i ti zvukovi...
    Nervira me, posebno navecer jer je tad tisina. Moze li se sta na garanciju izvuc u ovom slucaju?
    Ili ako postoji neki nacin da se sredi?

    Probao sam sa promjenom konektora - i dalje pisti

    @GW da :) tako nesto
     
  7. GW

    GW Moderator

    AAM probaj.
    Garancija? Sumnjam, s obzirom da disk radi ok, samo je glasan. Možda da probaš sa kakvom izolacijom? Silentpcreview je tvoj prijatelj.
     
  8. kAcA

    kAcA Aktivista

    Accoustic managment?
    Probao sam, stavljeno na 128 ali ne pomaze...Pisti i dalje
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma