HDD problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kio, Jan 25, 2014.

  1. kio

    kio Komšija

    Stavljen je novi HDD u racunar, prethodno u Linuxu je izvrseno prebacivanje vaznih podataka na njega. Poslije instalacije Win 7 taj HDD je vidljiv ali ne moze mu se pristupiti jer su podaci na njemu .RAW. Da li postoji nacin da se .RAW podaci prebace u NTFS (format) bez formatiranja istog. Podaci zauzimaju nekih 100 giga mozda malo vise te svako formatiranje je :roll: zadnja opcija.

    Trenutno je pokrenut program EaseUS da proba izvrsiti konverziju, koliko sam upratio i Recuva je dobar program?

    Postoji li jos nacina osim formatiranja. Moze li se nesto u Windowsu pronaci.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: HDD problem

    Je li particija ext3/4 ili neka druga? Treba ti neki tool za citanje Linux particija ako je to slucaj.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    spasiti podatke sa raw particije sa nekim programom, recimo getdataback, pa formatirati i vratiti podatke.
     
  4. kio

    kio Komšija

    Prvo je probano sa Recuva programom, nakon sto je skenirano podaci su svi razbacni po folderima gdje je sve nepregledno.
    Skeniranje se upravo vrsi putem Getdataback, do sada je proslo 35% i ima jos nekih 7h da se izvrsi skeniranje. Poslije toga se nadam backup i format :D
    Koliko sam upoznat ta je particija.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. kio

    kio Komšija

    Re: AW: HDD problem

    Vidjeti cu moze li pomoci hvala,
    Edit: nazalost svi podaci su .RAW ima li kakav program koji bi to mogao prebaciti ili mountati.

    Umjesto getdataback je koristen Raise Data Recovery v5.12 (trial) za koji nakon detekcije, nema kljuca da bi se backup mogao izvrsiti :twisted: :roll:

    Raja dajte mi link moze i PM od provjerenog data recovery back programa, kod Raisen Dara Recovery je sve super, sve prikazano kao sto je bilo. Ali nemam kljuca. Treba mi narodna verzija slicnog ali provjerenog programa :(
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koristi na gdb opciju iznenadan gubitak particije ili nesto slicno, puno brze ce zavrsiti i sve ce biti kao sto je bilo.
     
  8. kio

    kio Komšija

    Mozes li mi poslati link od gdb provjeren? hvala :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    De ba vidi negdje neki torent, nisam trenutno za kompom.
     
  10. kio

    kio Komšija

    Nasao sam i instaliran je gdb for ntfs, do sada je skenirano ured pola. :mrgreen: Vidjeti cemo rezultate.
    Skeniranje nije nista pronaslo.
     
  11. kio

    kio Komšija

    Ljudi odavno je rijesen problem samo sam zaboravio updateovati temu.
    Problem je rijesen uz pomoc DiskInternals Linux Reader, link http://www.diskinternals.com/linux-reader/
    Jednostavan korisnicki interfejsn, cita fajlove sa svih fajl sistema.
    Moze katanac na temu, :smt006 i jos jednom hvala svima na pomoci :smt023