HDD problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bhd, Nov 17, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jaran mi koristi externo kuciste za "interne diskove". Elem spao mu je taj disk sa stola i vishe ne radi. Ne vidi ga u biosu, (koristi mac), i da nesto se cuje kad ga upali :D

    imali nade za podatke ?
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    ako ne pomognu tradicionalne metode (pokusaj na drugom/tvom racunaru), priredi mi after-party :D
    (jos jednom ga drmni od pod :smt005 )
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    zavisi sta se cuje, pricali smo na jednoj temi prije, ako je 2,5 inchni zna se cesto desiti da zapnu glave pa ih treba malo pogurati :). Kakav je zvuk?
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    3.5 je.
    Da li neko ima u tuzli ko bi pokusao da uradi taj prenos elektronike na taj sjebani, uz naknadu naravno :D I da se proba to isprebacivat :D
     
  5. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    zaboravi. nema se sta raditi sa prenosom elektronike. kao prvo ta fora vise nepali. em sto su zakomplikovali proces em sto ti treba podosta znanja. kao drugo cinjenica da je pao disk sa stola znaci da su glave stradale.

    za zamjenu glava ti treba "cista soba", iste takve glave i specijalan alat. Jedini koji ja znam da rade takve stvari su u beogradu ali masno naplacuju (300 eura otprilike)