Hdmi female to female adapter

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Dec 20, 2018.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Situacija slijedeca: monitor mi je vga pa koristim dvi na vga adapter ali imam i hdmi na grafickoj.E sad zatrebao mi ovaj dvi na vga ma poslu pa privremeno uzmem od kuce i htio da sad kuci povezem tv preko hdmi ali naravno sva 3 hdmi su mi zauzeta (android box,mojatv i soundbar) pa sam uzeo tj narucio sa gearbesta ovaj hdmi adapter pa imam hdmi kabal od 3m ustekao ga u racunar a onda vamo na dr kraj adapter pa samo istekam iz boxa kad hocu tv da na racunar prikljucim medjutim kada to probam tv detektuje da nema izvora tj no source kao da racunar nije upaljen.Ne znam sada jei do adaptera ili nesto moram sa racunarom raditi?U pitanju je grafa iz potpisa.Narucio sam 3 adaptera i sa svakim je isto.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozes li ikako dobiti sliku sa PCa, kada njega prvog ustekas pa ukljucis racunar? Ako ne probaj direkt PC u tv bez tog produzetka, moguce da je do nekvalitete kabla a uslijed duzine.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma najgore je sada sto nemam svoj dvi na vga nije tu a ne mogu direkt u tv jer je na nosacu i pravo jebeno ga skinuti ne mogu sam.Tako da to ne dolazi u obzir.Kabal je nov i iste kablove korisitim i na dr dva izlaza i sve je ok.Probacu sutra da istekam komp da ga nekako priblizim pa samo napajanje i grafu da spojim direkt.Nemam druge solucije.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ovako.Upravo probao na svom 32" philipsu i radi normala cak ako stavim izmedju 2 adaptera ali samsung nece nikako.Je li moguce da adapter mu uzrokuje neke smetnje i da jednostavno ne detektuje izvor?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 21, 2018
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj bez adaptera sa kracim kablom pa ces znati do cega je
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa znam da ce raditi bez adaptera nije u tom fazon.Na filipsu radi sa 2 kabla i 2 adaptera ukupne duzine od 3.5m 1 kabal od 3m i 1 od 0.5m i 2 adaptera.Nista kuciste cu primaknuti do samsunga pa ustekati direkt kablom iz samsunga sto ide pa cu vidjeti

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako znas da ce raditi bez adaptera a nece da radi sa adapterom onda je do adaptera :)
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma najgore je sto meni nije to opcija da uzmem recimo 5m kabal pa direkt skopcam.Fazon je sto moram koristiti adapter jer imam manjak hdmi portova pa po potrebi bi iskljucivao box i preko adaptera.A sad mi pade na pamet da imam isto hdmi kao hub pa cu i snjim probati da majmunisem sta.Isprobacu sve opcije pa javim jbg.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja imam hdmi kabl od 10 metara, al iz jednog dijela, i radi bez problema. Moze biti da adapter oslabi signal pa ako ga stavis sto blize tvu moguce da onda mogne. Znaci da je dio kabla izmedju adaptera i tva sto kraci, a produzis kabl izmedju PCa i adaptera.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa od tv do adaptera je 1.5m kabal ne moze kraci da ga hebes zbog smjestaja :(

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk