HELP LJUDI !

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by kenci, Aug 11, 2004.

  1. kenci

    kenci Aktivista

    maticna ploca ti ne podrzava disk
     
  2. Miko

    Miko Aktivista

    Neces mi vjerovati ali neki dan je moj rodjak imao isti problem i poenta je bila da mu se ide kabal nekako ostetio i da nije radio. Nekazem da je to tebi ali pokusaj staviti drugi ide kabal
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    upravo drugi kabal

    mene zeza nece da radje uredjaji na dva kabla moram drzat hard i cd na jednom kablu i to na cselect obadva pa da rade i usput cd prepoznaje tek nakon restarta :?

    ima li ko kakvih ideja :idea:
     
  4. Miko

    Miko Aktivista

    Meni je recimo bio pravi problem kada sam kupio sebi novi disk.Evo ovako je kod mene bilo imao sam prije fujitsu 8,4Gb na prvom kanalu i lg na drugom kanalu i obadva su bili master. I ja fino kupim sebi 80Gb disk i stavim njega kao mastera na prvi kanal i nema sanse pisne i stane nema sta nisam pokusao cak sam nosio kod drugog prijatelja i isto i kod njega radilo upali se crvena dole kao da nesta radi ali stoji samo. Treba naglasiti da je na 8,4gb bio xp windows, a da sam stavio i na 80gb xp windows. I nema sta nisam pokusao dok na kraju nisam spasio sebi podatke sa 8,4gb diska i fino otisao i odradio fdisk preko boot diskete i izbrisao particiju i onda je ponovo kreirao. I onda je misteriozno sve proradilo. Znaci koliko sam ja shvatio nesta je bilo do boot-a windows-a i sve se sredilo nakon toga. Znaci pokusaj i ti tako nesta i sretno diskovi su prave napasti pogotovo stariiji diskovi
     
  5. GV

    GV Komšija

    Kod mene ovdje u kancelariji imam jedan sličan IBM i imao sam problem jer je crkao hard disk, kada sam tražio novi rekli su mi da tražim manji jer ova ploča podržava do 8 GB, našao sam polovan od 2 GB i proradio je normalno mada ti je problem sa ovim malim diskovima jer se teško nalaze preko oglasa i dosta su skupi kupuju ih za kafane (MP3)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hvala na odgovorima. Rijesio sam problem tako sto sam malo modificirao plocu po nekim semama koje sam nasao na netu. Bilo je da ova antikna (586HX ploca) ne radi sa diskovima vecim od 7.8GB. Pozdrav.