Higher speed SD memory card?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Amash, Sep 5, 2007.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Trebala bi mi za fotoaparat, SD kartica od 2GB sa vecom brzinom zapisivanja. Trenutno imam ovu http://www.integralmemory.com/product_c ... px?prid=61 i dobra je sto se tice brzine zapisivanja ali je pomalog kapaciteta.
    Moze li mi neko preporuciti neku karticu i mjesto gdje bih je mogao naci?
    Hvala unaprijed
    Pozdrav
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Ta navedena je High-Speed 80X ako se ne varam. Znam da imaju Transcend SD Card High-Speed 80X i 150X. Nisu loše a cijena 2GB 150X kartice je oko 50KM ovdje u TZ.
     
  3. Amash

    Amash Aktivista

    Mozes li mi reci gdje se ima nabaviti ta kartica, tj. u kojoj radnji?
    Hvala
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Imaš PP :)
     
  5. Amash

    Amash Aktivista

    Hvala Looney. Zna li neko kakva je situacija u Sarajevu, je li neko uzimao skoro kakkvu karticu?
     
  6. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ja sam nedavno uzeo Sandisk UltraII karticu od gige koja se preklapa i ide direktno u USB u računar za 55km kod foto Hasanagića na socijalnom.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dizem prilicno staru temu. :D

    Trebam nekakvu SD karticu pristojne brzine, a pojma nemam sta da uzmem. Ogranicen sam na radnje u Tuzli jer konj nisam na vrijeme uzeo kakav San Disk kad sam uzimao A550 (nije bilo 570IS pa sam bio primoran, steta jer je razlika u cijeni svega 35KM).

    Da li ce TakeMS od 2GB, 133x zadovoljit za okidanje vise uzastopnih slika? Za iste pare, ~16KM, ima i 2GB Kingston SD, ali koliko kapiram ovaj Kinston je bitno sporiji. Trazim dakle obicnu SD, nista mini/micro fazoni?
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    takems će imat 133x kad ih staviš 10 u sli i to ako će sve raditi od prve - zaboravi iskreno, to su valjda najlošiji takems proizvodi (ne-jednom sam provjeravao kompletan lager sd kartica na ispravnost).

    ja sam uzeo apacera 4gb sdhc class6 i čak raw zgura u jako kratkom roku tipa 2-3sec 12-15mb fajl, jako popularne cijene.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko, gdje? Ujak ima da popizdi kad cuje da mi mora uzimat i karticu. :D

    Zbilja trebam bilo kakvu konkretnu preporuku, da vec sutra uzme.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, vec je kupljena ta apacerica. :D Steta sto one torbice nije bilo.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oooo daaaaa, A550+4GB apacer odlicna kombinacija, beton za 230KM.

    Dvije makro fotke, aparat sam danas dobio tako da je to iz prve ruke. :D Sve na Auto, zasada...osim sto je blago smanjen MP i odabran makro mod.

    [​IMG][​IMG]
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    makni se sa auto postavki brzo :)

    imho boje su preoprane i hladne.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko sam vidio, ima puno manuelnih postavki pa bi se sasvim sigurno dalo bolje postelat. :D Jos je vjetar puhao vani, a ja ekspoziciju ni tak'o nisam. Za pivu je steta sto nije bila dovoljno hladna da se orosi casa. :D