Hitovi iz 1998. godine

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, May 8, 2018.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    @heroic Civilizacija nije bas bila novi zanr 1998 :) ja je igrao u ratu na PC-u :) meni se cini na tri diskete dolazila, slagat cu ti...
     
    heroic likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sjećam se teksta u jednom od regionalnih časopisa, vjerovatno hrvatski, kako će u budućnost razvojni timovi, da bi uveli novitete, kombinovati žanrove pa ćemo imati kombinaciju FPS i RPG i slično. Tad je to izgledalo nespojivo a danas, i već duže vrijeme, sasvim uobičajena stvar :) mislim da jos uvijek negdje kući imam primjerak tog časopisa. U njemu je bio i prohod za Heroes of Might and Magic 3, koji sam dugo godina tukao s jaranom u hot seatu a glavni izvor inspiracije i strategije nam je bio taj prohod.
     
    heroic and Esh like this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad sam ulazio u bracne vode jedva sam se izborio da stare casopise i CD-ove sacuvam u jedan kutak :D

    Krenula u ciscenje pa sve te hitove u kantu da baci, iako nisu orginali nesto mi zao bilo historiju baciti :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Druze, tu kutiju nosi negdje na tavan, podrum, nazad kod staraca na cuvanje, ko god udijeli koji cm prostora :)

    Mene pukne nostalgija kad krenem pregledati sve to, lijepa vremena....

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Prve igreu dos-u blood, nfs prvi,hesen, heretic, doom, duke nukem 3d, quake. Sjecam se da sam dugo skupljao pare za karticu sa 3d aceleracijom. Riva TNT :), kad je izasao half life i nedugo nakon toga Counter Strike kao ekapanzija :). To se deralo u lanu dugo.
     
    Last edited: May 11, 2018
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moja prva igra je bila atletika na Spectrumu :) ali to je bilo davno prije 1998 :D
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ja bih izdvojio ove naslove, pogotovo Half-Life, koji sam prvi put zaigrao na nekom Intel Pentiumu 1, Voodoo 1 kartici, na rezoluciji 640x480. Jest da je igra "trzala" ali sam uzivao u atmosferi te igre.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mogao si uživati jer ti nije pola interneta govorilo kako ne valja ništa što nije lock 60 fps kao što je to danas slučaj :)
     
    Esh and Sena like this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ba, prije 30 fpsa bilo tecno pravo :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Lol, pa vecina NES igara je radila na 60FPS.

    Danas je 50-60minimum i za spot i za youtube a ne samo za igre. A hipsteri neka igraju pong.
     
    GV likes this.
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako je pacing ok, 30 fps je super igrivo, nemam nikakvih problema prelaziti igre i na najtezim diff.
    Ako pacing ne valja, moze biti i 120 fps, bit ce karina.
    Sve probao, sve vidio, ne pricam iz glave.
    Naravno da je 60 bolje, ali da je 30 neigrivo je suluda tvrdnja.
     
    Last edited: May 13, 2018
    Vedo likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam kako vam nije mrsko opet na tu temu..
     
    heroic and zoi like this.
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i filmove gledamo u 24 fps i izgleda sasvim normalno, ali sasvim je druga prica za igre. Na 30 fps nema tog blura koji ti moze pomoci da "prikrijes" manjak informacija i nedostatak fluidnosti. Cudi me posebno sto to od tebe dolazi, jer si imao vrhunski hardver i mogao si igrati sigurno u 144fps. Pa cak sad pored tehnologije gdje imamo monitore koji rade i na 240fps mi je je prosto smijesno i pomisliti da neko moze uzivati na 30fps. Jedino ako samo "igras" interaktivne filmove.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uvijek su mi detalji bili iznad performansi.
    A ja kad sam igrao kompetitivno, nije mi to bilo bitno.
    G-sync 4 K i 60 fps je najbolje iskustvo sto sam probao, ali trazi veliku investiciju.
    Vjerujem da i Free-Sync radi takodjer odlicno.
    Ja govorim sta nauka kaze, a mozak svaciji moze da vjeruje u sta zeli.
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  16. Esh

    Esh HWB

    Ovo je tema hitovi iz 98 :)
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni dvije jako drage igre iz te godine

    Future Cop L.A.P.D

    [​IMG]

    Colin McRae Rally

    [​IMG]
     
    Esh and Sena like this.
  18. Neso

    Neso Komšija

    Delta Force, 1998, moja prva igra na PC-u :)

    [​IMG]
     
    Eldorado and heroic like this.
  19. heroic

    heroic Komšija

    Ovo je prijatelj igrao kod nekog i danima nam pricao o igri :D Nekad poslije smo je i nabavili.
     
    Neso likes this.
  20. Neso

    Neso Komšija

    [​IMG]

    Army Men mi je ostao u sjecanju, takodje :)
     
    heroic, Eldorado and Sena like this.