HL2 sutra...

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Nov 15, 2004.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ja price oko nicega.....startash igru pa u konzolu upishes "ai_disable 1".eto gotovo.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    oki reći ću mi... thx svima.
     
  3. Anonymous

    Anonymous Guest

    i ja sam kupio na DVD ali meni ne moze da se snjimi sve s DVD :cry: :cry:
     
  4. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Half-life 2 ima preko 40.000 fajlova , zato moja preporuka očisti disk
    prije nego što ga ubaciš.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija


    Meni se to dogodilo zbog OS-a.Čim sam formatirao disk i instalirao win xp sve sam uspio iskopirati.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Upisi u hl2/cfg/autoexec.cfg sljedece:

    ai_disable "0"
    ai_resume
    cl_ragdoll_collide "1"
    ai_norebuildgraph 1
    ai_disable 0


    Tako ce se sve pokretati normalno.

    Inace, samo piratska verzija ima problema, pa bi se mozda isplatilo uzet oridjidji, a brat bratu HL2 i jest dovoljno kvalitetan da stuces pare na njega. Sta cemo kad izadje hrpa modova i par ekspanzija? Valja se zafrkavat sa smecem i kojekakvim fixovima, a to kvari ceif.


    EDIT: malo sam promijenio one komande, samo sam ih pejsto iz svog ispravnog autoexec-a. ai-disable ne mora dvaput, normalno, a i ne trebaju navodnici koliko ja znam.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    thx again.

    prevelike su to pare u igri za praktički glupost.
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Eno gore sam popravio komande, a sto se tice gluposti i ne-gluposti, nemere tako - pare jesu velike, ali ko voli nek izvoli. Definitivno nije rijec o gluposti, nego o novoj vrsti umjetnosti. BTW, igre su trenutno glavni pokretac razvoja novih procesora, RAM-a, grafickih kartica, pa prema tome i povezano s time, jacih napajanja, boljih sistema hladjenja, itd. cak i kucista, za foliranje na LAN-ovima :)

    Drugim rijecima, informaticka populacija tone u tesku prodavac-konzument barustinu zahvaljujuci MTV generaciji koja se docepala tih najskupljih igracaka (kompjutera, ofkors), ali ipak ne mora znaciti da je jedan HL2 zbog toga glupost - to je isto kao kad bi na osnovu Fast And Furious sudio o kvaliteti 2001: A Space Odyssey.

    Eto, tako. :D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam al cilj igara je ubijanje vremena, tako da teško mogu povjerovati u tvoju priču, a 100km za igru nije malo.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nemoj bolan grijesit duse i poredit ta dva filma. a HL2 se predje za nekoliko dana i nema onda poente uzimati original kad pirat ide sasvim ok. a kraj igre je... fuj - zbog cega smo cekali ovolike godine :|
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa valjda će baš zbog toga biti i HL3.Još uvijek se nije otkrilo koje onaj "čiko" u odijelu.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Eh i tebeee Hazime, pa poenta i jest da su neusporedivi. Preneseno u svijet igara, to bi bilo kao kad bi neko odigravsi Pacman: Adventures In Time rekao da HL2 ne valja :) Drugim rijecima, i igre su umjetnost kao i filmovi, ne moze se na osnovu komercijalnog smeca osudjivati pozitivna strana te industrije. Previse zabave i razne krajnosti ne valjaju, naravno i cine ljude parazitima, ali i izostanak zabave iliti ubijanja vremena u zivotu je takodje neljudski i tada bismo vise licili na robote.

    A ne znam sad za piratluk, isplati se neke igre uzeti original, recimo Diablo 2, HL2, itd. Sto se tice kraja, nije moglo biti nedorecenije nego u prvom dijelu :)
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    HL nikad nece ni imati kraj...onaj levat u odijelu fura kroz space/time kontijium ko Q! :smt119
     
  14. Spider

    Spider Aktivista

    Ja ga dosada nisam igrao :oops: jer sam prestao kupovati igre od 3-4 i vise cd-ova.Ali posto svaka nova igra nema manje od 3 cd odlucio sam kupiti DVD citac ali sta mislite kad :?:
    Pa zna se FOR THE BAJRAM :D :D :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HL me podsjeca na Soul Reaver - na kraju prvog (a u neku ruku i drugog dijela) pise "to be continued". Jedino se isplati kupiti original neke MMORPG igre.
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    E jebiga sad :smt001
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  18. ming

    ming Veteran foruma

    samo treba nabavit final fantasyy ili morrowind ili baldura :smt002
     
  19. djambo

    djambo Aktivista

    slazem se
     
  20. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    kako ba u mene nema tih problema , kupio dvd u dilera za 6 KM , sve radi i ai , evo me na HIGHWAY 17 , igram od yuce , inace igra je zagrizena, u gradu Ravenholm il kako vec , usro sam se umro kolko je gotiva igra odo je sad ope igrat, voda ko da je uzivo 8) ccc , nisam igro bolje igre, mislim on je pobjednik u onoj trojci DOOM 3 , Far Cry , fizika :)))) tek sam sad dobio Gravity Gun i ne ispustam ga, mislim moja ocjena je

    grafika : 10
    zvuk : 10,5 (imam Terratec home arena 8) )
    igrivost i fizika : 1000000000000000000000000000000000000 :D:D:D

    poludeo sam al nije me sram :))) razmisljam kupit orginal :twisted: hahaha , mislim meni bi se isplatilo jer ja sam i onaj hl igro do nekidan..... mislim prica izvrsna , neznam ni sta pricam :shock: ma kad sam lud :))

    ej znal ko dje ima skinut SDK ??? il ako nadjem u ranijim topicsima :D:D:D sretno i igri, mozda se nadjemo i i i i sta je sa serverima za igru ,,,, kako ce funkcinoisat sa 56k modemima i tako to :D:D:D poz