Hladnjak za 9800 GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Dec 23, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo jedno pitanje u pitanju je ova grafa Asus en 9800 GT 512 Mb
    [​IMG]
    [​IMG]
    kako vidim nema nikakve regulacije obrtaja..
    Pri loadu mi dodje od 75 stepeni temp i do 80 kad je u sobi oko 30
    pcb bude vruc sa gornje strane a ugrije se i ovaj pasivac na napojnim sklopovima...

    ja sam je mislio upogoniti za folding ali mi se ne svidjaju trenutne temperature,
    pa trebam prijedlog za dobar hladnjak polovno-novo itd koji ce drzati pcb mlakim...
    i jos pitanje da li je ovo referntni nvidia model
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    drug sve je to ok ali ja nisam nigdje vidio acelero x2 na 8800 i 9800 GT
    i dali štima mom pcb-u
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ganjaj kako Accelero S1.

    Ne, nije referentni model, daleko od toga...
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    jesi stavljao novu pastu? ja sam imao problema sa asus 4870 jer se pregrijavala do 95°C u furmarku a nova grafa bila. očistim pastu staru skorenu od po centa, nanesen novu kinesku i temp u loadu spala za 20 stepeni.

    EDIT: imao sam dobra iskustva sa zalmanom. 4670 sa zalmanom bila hladna ko špricer.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    sta mislis o ovome Zalman VF700-Cu
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema sanse da bi on mogo ohladit tu karticu, gori je od tog coolera sa slike.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ma ovaj Asusov je na losem glasu...tako da nije do paste
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Accelero S2 sa nekim 120 mm
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to lose ali kao sto gore kolega rece, bolje je rjesenje S1 zbog vise pipa:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    da razlika je i u [​IMG]

    Budžet je do 50 KM
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Accelero S1 Rev2 (imao ga na 8800GT pa na 4870) sam platio podavno u Ingel.ba 48 KM cini mi se. Tako da ti se uklapa u budzet skroz ;)
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    To su normalne temperature za tu karticu i nize su u odnosu na referentni hladnjak, drugo je pitanje isplatili se za njega davati 50% para ukupne vrijednosti kartice.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    zelim da mi 24/7 radi folding bez ikakve brige da li mi je pcb vreo i tako nesto dok sam ja na predavanjima..
    ne zelim da mi se mota nekakav vreo zrak okolo..
    uostalom kad je budem prodavao, dat cu ovaj njen hladnjak a sebi cu svakako ostaviti ovo sto nabavim...
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nema ga vise :(
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    ma moze ti i S2 pomoci, imao sam i S1 i S2 na 8800GT i 9600GT, za koji stepen samo S1 bolji.
    Trenutno mi je S1 na 8800GT, u full loadu ode do 65-70 C sa 2 AC mala aktivna sto se nabiju na S1
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imam istu verziju ASUS 8800GT, na 675/1675/1800 nije presla 65C u loadu ni kad folda... uopste nije los cooler na kartici, i sasvim je ok da ti kartica radi i 80C nije to nista strasno. Kod mene je nesto vise provjetreno kuciste 4x140mm, 2x120mm ventovi, moze biti da je do toga :)
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druže ja sam ti čudan lik na neki način, tako da ti mene ne razumiješ, meni je sve preko 72 stepena puno...
    Grafa se sad grije na 74 maksimalno ali kad dodje ljeto, biti ce znaci 80 i to je meni puno..
    ja trazim nesto da mi je drzi u ovim uslovima oko 60 stepeni zimski period a ljetni period oko 65 do 70 jer ce foldati cijelu godinu..
    jednostavno zelim da se obezbijedim...

    evo narucio sam sa ebaya iz njemacke accelero s1 rev 2 za 19 eura nov..haver mi dolazi za 2 sedmice ovamo tako da ce mi to ponijet..hvala Stevie najvise tebi na preporuci
     
  19. Soviet

    Soviet Aktivista

    joj imao sam tu kartu, odnosno dvije zamijenio, krepo im cooler i popucali artifacti, kaze mi jaran iz didakte da im je vraceno hrpa tih karti, dok nisu zamijenili za Gigabyta, koji jos ima Zalmanov cooler...
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    zato ide accelero s1 rev 2 na nju..
    a kad budem prodavao vratit cu njen stari i nabaciti..

    hajde sad jedna dobra preporuka sta nabaciti na accelero s1 rev 2 imaju ovi turbo moduli ali nema ih nigdje da se kupi...
    zna li neko dobar 120 mm koji je tih..

    kakvi su ovi iz Ingela Xilence...
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=592