Hmm interesting

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Neo Bahamut Zero, Feb 5, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. djambo

    djambo Aktivista

    to ce ipak posluziti najbolje profesionalcima zbog boljih konvertera, a igracima i amaterima sasvim dovoljna dvojka
    al da imam para naravno da bi ju stavio cim izadje na trziste
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni bi trebala zbog gitare. a nije nesto pretjerano skupa.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Preseravanje kakvi zvucnici su potrebi da se iskoristi kartica ja mislim da ni genelec ne bih pomogao :idea: :?:


    za sve obavezno pogledat najjaci speakeri i monitori na dunjaluku
    http://www.genelec.com
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    SoundStorm je optimalan...ovo je bash pretjerivanje.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ali fino pretjerivanje. Odlicna kombinacija bi bila Audigy4 + Creative GigaWorks S710 THX zvucnici. Preko 700W RMS snage ne moze da ne valja.
     
  7. monK

    monK Komšija

    gamerske stvari

    moram rechi da mi kartica izgleda skroz neozbiljno
    ja se bojim da ona sa svojim "ultra-codecima" ne mozhe opsluzhiti GENELECOVE monitore pravim signalom

    kartica sa ovim codecima mozhda mozhe pruzhiti prosjechan kvalitet prilikom pretvaranja A u D, ali mislim da bi prilikom eksportacije pokazala sav svoj nekvalitet (odnosno iz D u A)

    GENELEC s kojim mi imamo dodira, deloren, mozhe se opsluzhiti kvalitetno samo s ANALOGNIM uredjajem, makar i prosjechnim, converteri nekako uvijek kaskaju
    druga stvar
    kartica se pravi za ove 5.1, 6.1, 7.1 sisteme, josh jedna stvar koja me uzhasava (kill all the subwoofers on earth)
    s druge strane zvuchne kartice su mozhda trenutno i najloshija stvar koja se proizvodi za rachunare, izuzevshi par profesionalnih stvarki ali i njihova upotreba u profesionalnim vodama se svodi na minimum

    praktichna iskustva, ne samo meni, govore da kartice s ovom namjenom (home theater, gaming, i sl.) nemaju gotovo nikakve prednosti nad integrisanim karticama kada je u pitanju eksportacija zvuka i krajnji ishod, odnosno kvalitet...

    ANALOGIC DEVICES BRING POWER TO THE PEOPLE
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hajd kad probas ovu karticu, javi jel to bas toliko bezveze.
     
  9. monK

    monK Komšija

    necu da kazhem da je bezveze za neke uobichajene stvari (gledanje filmova i igranje igara, za slushanje muzike sam siguran da me ne bi zadovoljila svojom reprodukcijom),

    nemoj zamjeriti drug, ak si ti tezhak na grafichkim karticama, ja sam tezhak na zvuku
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    evo srodna duša is here... restekpa druže :D

    kako ja to vidim... imaš ljude koji imaju 200km logitech 5.1 (i slične pakete), pa misle da kad uzmu zvučnu za još toliko novaca će dobit neki ogroman napredak u odnosu na on-board 5.1 ss/ac97. njima savjetujem da rađe curi neki poklon za valentinovo kupe. a sa druge strane imaš ekipu s parama koji onda uzmu top zvučnu i neke thx (thx multimedia da napomenem... sad brzo na istraživanje koja je razlika thx select i thx multimedia standarda) zvučnike koji su često over-priced, što radi branda, što radi certifikata. takve samo pozovem da dođu kod mene ćut neki entry-level stereo sistem... na kraju imaju druge "slatke" brige na pameti... pa koji receiver/pojačalo, kakav kabel i sl. pitanja.

    mislim ja imam zvučnike na lapu što je fino dok se radi, a kad oću samo spojim liniju i bok... kick ass bilo kojem pc zvučničkom paketu. to je prva stvar, druga stvar je što SVI slušaju mp3/divx koji je relativno loš format i nije baš najbolji izbor (ima ne netu strašno kvalitetno snimljnih mp3 koncerata upravo kao dokaz kvalitete kako mp3 može odlično zvučat... al su to malo extremniji ljudi sa extremnijim metodama). tako da je to već dovoljno da ljudi ne ulažu neke svemirske pare u komp zvuk.

    si vidio moje članke na naslovnici hvb-a? šteta što nisam to uspio kompletirat, al možda se nešto vremena nađe i za to.
     
  11. monK

    monK Komšija

    respect
    par sitnih zamjerki
    ali je teoretski sve OK
    (ove sitne zamjerke se potpuno nebitne,
    da su bitne davno bi ih izlozhio)

    mislio sam da che pocheti flamewar zbog ovoga, a nije mi to cilj...jednostavno moram rechi shta mislim (khm...khm.....khm, i znam o tim stvarima)

    inache mislim da bi se moglo malo vishe raspravljati o ovakvim stvarima
    na ovom forumu
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    daj reci zamjerke, interesiraju me stvarno makar i nebitne bile... ja sam dosta out već duže vrijeme od audia, pa sam ono malo i zahrđao već.

    dok sam ja moderator o audiu se uvijek može pričat jer ljudi jednostavno ne znaju za bolje, tj. nisu bili u prilici poslušat, pa bar da im teoretski približimo o kakvoj se tu kvaliteti radi. mislim ima audio foruma, ali su tamo teški audiofili i extremisti po tom pitanju... ali ipak da se nađe neka zlatna sredina u raspravi 10km tranzistor-komp zvuk-normalni sistem-ezoterija.

    ja sam isto za to da se malo više o tome priča jer se tu nauči i dosta osnova elektronike, mjernih jedinica, tj. standarda koji uvijek koriste u životu svakome tko bi se htio prozvati elektroničarom/informatičarom.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih najvise volio da mogu istresti milion KM na ovakav setup: http://gear.ign.com/articles/561/561931p1.html ,al hebga kad se nema skoro $700.000 (i odgovarajuca soba). A jos da napomenem da postoje jos puno, puno skuplje stvari (hint: Mark Levinson No40 procesor - $30.000).
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Mene je kolega Nosorogo uhm Nostromo uputio u prave vode zvuka, posije onih momenata vishe nevjerujem digitalnom zvuku.

    -usput novi Crush kick ass
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    najskuplje što sam ja slušao u kućnim uvjetima (ne na hi-fi showu) je bilo linn preamp/cd, izlaz parasound, zvučnici mini utopija i na tome još dodan 7.1 sistem jmlab cobalt zvučnici i sub, denon 7.1, dvd pioneer američki sa ntsc progresivom, philipsom 82 uvezenim izvana sa progresivom i naravno diskovima američanske regije... kaj da vam kažem? :D

    no samo kažem kako se minimalnim investicijama može napravit dobar entry-level sistem koji dere ove speaker pakete svjetlosnim godinama.

    naravno sve zavisi o želji slušatelja i preferiranoj glazbi ili filmovima.
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    danas se rijetko i kupuje zvucna upravo zbog smeca na ploci ali razlika se moze osjetit vec i na live seriji(izuzev SS),niko nece kupit zvucnu da se poboljsa kvaliteta mp3-ca,audigy serije su imale jako los d-a konverter upravo zato se i napravila cetvorka a to nece osjetit niko u kucnoj upotrebi,osjeti se tek u studijskim uvjetima gdje je kvaliteta signala vrlo bitna,ali o tom cu pricat tek kad ju isprobamo
    u HI-FI sistem se nemoze ubrajat racunalo jer je bilo koje previse bucno da se moze ubrajat u to, tako da nevolim mjerit analogne sisteme sklopljene da se smire zivci i recimo komp
     
  17. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Eh djambo , djambo ..... da je tebi samo znati kako narod teško skupi lovu za kakav Low-end/mainstream komp , a kamoli da ko ima viška 300KM ili više za kakav dobar 2.1 zvučni sustav. Ako čemo oko zvučnim (kantama)kartama , ispod Audigy 2 ništa nevalja. Oni jeftinjaci sa CMI čipovima , kad ubaciš kakav Audio DVD najkasnije počnu da škripe na području frekvencija od 10k herca.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je, hifi je skup sport i točka. samo da se nekog tko planira potrošit iznos od xxx€ na speaker pakete preusmjeri na hifi komponente je već odlično. tu u hr je bio jedan čovjek na forumu u sličnoj situaciji, a ja sam baš prodavao pioneer dv-350 koji je imao neke probleme kod čitanja dvd-a, ali je zato audio cd-e svirao odlično (za svoju klasu)... pustio sam čovjeku muziku i nakon prvih taktova je samo izvadio novčanik. sad slaže entry-level sistem i 101% će bit zadovoljniji od prvog izbora, tim više što preferira klasiku i sl. laganije žanrove.

    imho ako se čovjek ne bavi obradom audia i sl. djelatnostima, više-manje svaka zvučna je dovoljna.

    komp nikad ne bi po meni mogao biti primarni izvor zvuka iz jednostavnog razloga što je njegov glavni adut mp3... rjetko tko će puštat audio cd-e prek kompa, ako mu je ostatak audio sistema neka snaga. jedino eto te nesretne igre i njihovi standardi. idealno bi bilo da se d/a konverzija radi izvan kompa, tj. da se kupi externi d/a konverter i na takav način slušaju bilo kakvi zvukovi, ali tu je naravno drugi problem koji i određuje "širinu" audio dosega svakog sistema - cijena.
     
  19. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    ... kraće rečeno koliko para toliko muzike
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    upravo to :wink: