Hmm interesting

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Neo Bahamut Zero, Feb 5, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a para nikad dosta, ne?
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kako ja nemam nista od tih silnih zvucnih i nekih 5.1 ili 7.1 sitema, ja sam sebi nabavio dva pojacala od po 150W sinusne snage (rucna izrada, neki svabo radio), kupio fino 6 auto zvucnika 4x sony i 2x tehniks, otiso u OBI kupio bruku iverice, jos kupio dva woofera (neki lijevi brend) i to sve skopco na SB Live 4.1 value :D Ja zadovoljan pravo, na 5% snage sve zivo mi u sobi zvoni i imam osjecaj da ce se srusiti na mene, a kvalitet je na zadovoljavajucem nivou koliko se ja razumijem u muziku :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    stari moj to je razglas, a ne hifi (high fidelity je skraćenica i nije bez razloga). jedna stvar je glasnoća iliti kvantiteta, a druga stvar je kvaliteta koja može biti jednaka na svim glasnoćama.

    vjerovatno slušaš house, rap i sličnu sintetiku pa ti je više-manje bitna glasnoća i snaga basa i to je oke... uglavnom kako sam odmah rekao - svakom svoje.

    ali mi vjeruj da si uzeo neki receiver onih mini dimenzija od recimo denona, onkya ili sl. pa na njih spojio male zvučnike cca. 100€ cijene i na sub pre-out neki 30cm kompresijski sub, onda bi ti već malo jasnija bila situacija o kojoj pričamo, a to je vjernost reprodukcije.
     
  4. monK

    monK Komšija

    eh

    da se ja sad, kao NOSOROG (hvala, hvala), ponovo ukljuchim u ovu raspravu

    znachi, shto se tiche shkole, kao shto rekoh to je sitna zamjerka, sve je fino, u redu, odlichan tekst...ali mislim da se moglo napisati par rijechi o kvalitetu, odnosno nekvalitetu subwoofer sistema u reprodukciji niskih tonova, bez obzira na to da li se radi o pukom slushanju muzike ili home produkciji...citao sam Vidijev test 5.1 sistema, najboljim sistemima je zamjerano na prejakim i nejasnim basovima...

    ja konkretno slusham iskljuchivo elektronsku muziku i hip hop, i ona je, usput recheno, produkcijski, da bi bila kvalitetna zvukom, ovisna o ANALOGNIM uredjajima, (ono shto moji prijatelji i ja radimo na rachunarima i s nekim opskurnim DIGITALNIM mashinama NEMA MUDA upravo zbog toga, o super dobrim zvucnim karticama, dakle nema ni govora, jednostavno se ne razlikuju pretjerano od integrisanih kada je u pitanju produkcija, Djambo je pogodio smisao)...


    dakle, znam da to nije samo moja zamjerka, subwoofer je jeftin (a profitabilan) nachin podizanja nivoa niskih tonova shto najcheshche ne daje jasan zvuk bass-a, bass kicka, i sl...nije bit samo u snazi basa vech i u chistochi i potpunosti zvuka...

    zvuk je chovjeche premutan da bih ga ja podnio bilo shta da slusham...od post-rocka do hip hopa...
    valjda je moj problem u tome shto sam redovno u dodiru sa "pravim zvukom", daleko od toga da glumim prepotenciju, plachem shto nemam takvu stvar kuchi...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma to ti kažem, trebao je i 3. dio doć ali sam to rješio preko foruma i nisam baš totalno zadovoljan... trebalo je sve doć na red: zv. kutije skup sa subovima, pojačala i ustroj i sl. znam da ligi paketi imaju dosta napumpane baseve, ali se malo pametnijim smještajem i to da sredit.

    i ja se isto slažem, najbolja reprodukcija je ona uživo.
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    ovisi ko se s cim bavi taj ce imat para za nesto skuplje,meni se jednostavno ne isplati za moj komp jaca karta(zvucna) jer necu osjetit razliku,za igre je cak i audigy 2 pretjerivanje ista ko jedinica samo sto podrzava snimanje u stvarnih 24bita,CMI 8738 je stvarno jedan od najgorih cipova i ne vrijedi ga puno spominjat jer su ga izbacili cak i sa maticnih,ono sto se isplati na maticnoj su SoundStorm i Via Envy 24 i u zadnje vrijeme Creative live 24bita(isto samo reprodukcija) i svi su DSP cipovi sto moze posluzit amaterima u kuci ili cak i garazi ali mastering se ipak mora obradit u studiju
     
  7. monK

    monK Komšija

    normalno

    ali ponekad zapanjuje i kucna produkcija

    samo treba par hipertona vremena i jos toliko strpljenja

    a onda ako se posreci sve ponovo preraditi u studiju