Home Cinema

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Hells, Oct 5, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Ljudi trazim kucno kino, za sebe, tj. DVD Player i 5.1 zvucni sistem.
    Ako mi neko moze napisati gdje mogu naci i za koliko para, sve informacije su pozeljne.
    Napisite sve sto znate.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    kolko novaca? oćeš često slušat stereo cd-e prek toga ili samo filmove? kolka soba? daj malo više info...
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    Najvise bi dao 240KM,sa porezom,
    slusat cu muziku najvise,treba da ima mp3,
    skart mi je takoder potreban na dvd-u, ali uglavnom za filmove mi nije vazno, soba mi je 4x4metra, nije mnogo velika.
    Ako mi mozete reci ,bil mogao prikljuciti DVD player sa kompom pa da slusam muziku sa kompa, ili se moze direktno iz kompa kablo spojiti na te zvucnike koje dobijem uz kucno kino (mislim jeli ima ulaz za zvuk, DVD palyer ili sami zvucnici)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    imash mustekov 280km u uniexpertu mp3, radio, cd, dvd rw itd (5.1)
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    za te pare..ima vako
    Zvucnici Umax H8000 Silver
    - U kompletu sa Umax DVX-6600
    - Snaga: Subwoofer 6W, Sateliti 3W x 5
    - Frekvencija: 45Hz ~ 20KHz
    - Impedansa: 4 ohm
    - Dimenzije: Subwoofer 150x290x235 mm,
    sateliti 100 x 105 x 140 mm

    Ukupna cijena: 199.5 KM (VPC)

    DVD Player Umax DVX-6600
    - U kompletu sa Umax H8000 zvucnicima

    - DVD/DivX player
    - Medij: CD-Audio, CD-Video, S-Video,
    MP3-CD, MP3-DVD, JPEG-CD, JPEG-DVD,
    DVD +R/+RW, DVD -R/-RW
    - Podrzani formati: MPEG1 (ISO11172),
    MPEG2 (ISO13818), MPEG4 SP,
    MPEG4 ASP, XviD, MP3, WMA, PCM,
    OGG-Vorbis

    http://www.plus.ba
    deloren-jel fino reko do 240?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    da, za te novce i nemaš neki noročit izbor, poslušaj ova 2 prijedloga iznad.

    e sad sam se sjetio... možda da probaš sa nekim malo boljim dvd-om (nagledo sam se tih "jeftinjaka" brdo, ima dobrih, ima loših... pretežito loših) recimo pioneer/sony osnovniji modeli se mogu jeftino nać i uz to staviš logitech z640 5.1 sistem (znam da oke zvuče za te pare). mislim da bi ti to bilo puno kvalitetnije od obje ponuđenog, kako zvukom, tako i slikom na dvd-u.

    zapravo jel ti baš treba dvd ak nećeš gledat filmove? mislim rađe kupi za početak poštenije zvučnike pa spoji samo pc, jer ovako kupovati oboje odmah vrlo vjerovatno je da ćeš dobit smeće kojeg se zasitiš nakon nekoliko mjeseci.
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ako imas muzicku liniju, prikljuci je na PC, te zvucnike postavi jedan prema drugom u dva coska sobe. Dobit ces straha efekte. Jebo kucno kino. Kod mene se trese sve kada odvrkacim film ili mjuzu. Peace :mrgreen:
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    agree :D.

    PC-Linija-2x60W zvucnici--do daske odvrnes -- susjedi se ljute
     
  9. Hells

    Hells Aktivista

    pa to ijest problem ljudi, nemam liniju, a da kupujem liniju ili malo bolji kastofon to me izade isto kao i kucno kino.
    A mene sada interesuje, ako vec kazete da je sve skoro smece do 240Km, da uzmem 5.1 zvuk za komp,
    Gledao sam ovdje kod mene u Zavidovicima ima Genius za 85KM VPC (ali je snaga samo 25W)
    Ja bi nesto sa najmanje 60W ali da je 5.1,
    nesto sam razmislio pa bi sada radije uzeo ovo nego kucno kino,ali da ima power.
    Eto zaboravite kucno kino, demi 5.1 za komp, ali da nije mnogo skupo ca. do 150 KM ,ali da je jako.
    Hvala! Spasili ste me!!!!!!!!
     
  10. Esh

    Esh HWB

    mislim da je syss dao najbolju ideju jer bi tako kupovinom na 2 dijela recimo mogao dobiti poprilicno cool sistem..
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    a od 5.1 za komp koji mi predlazete?
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    Mozda da za takvu malu sobu uzmes bilo koji dvd player sa 5.1 izlazima ili da imi digitalni SPDIF izlaz ako nemas digitalni ulaz na kompu uzmes Soundblaster live5.1 a od zvucnika preporucujem nesto iz Creativove serije Inspire sistema.Imaju puno bolju dinamiku basa od bilo kojeg Musteka ili Quadra.Tako ces imat 5.1 i na kompu i na dvd-u
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    ja sam vidio u sensu nekakve creative labs zvucnike ogromna kutija ja mislim inspire 7.1 nesjecam se najbolje
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    mislim potroši max koliko možeš, ja sam ti logitech preporčio jer sam ih čuo, pa ti iz prve ruke kažem da dobro zvuče, naravno pogledaj i creative, jbl, cambridge...

    kvaliteta zvučne ti nije jako bitna na takvom sistemu, tako da se ne moraš s tim zamarat.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    ma ovi creative kostaju oko 350 ja sam prijavio raji da zna gdje imaju
     
  16. djambo

    djambo Aktivista

    Kod mene u firmi se prodaju Inspire 5.1 sistem sub je 25wata a ostali su po 10wata i zvuce super kostaju oko 50eura
     
  17. Hells

    Hells Aktivista

    Eto uzeo asm 5.1 zvucnike, i zadovoljan sam, uzeo sam Quadro HT-180, bili su jeftini pa sam ih uzeo bez DVD Playera, 70W RMS snaga.
    Imam samo jedan problem, Rear i front speakeri kao i Subwoofer rade, samo mi Centar ne radi, samo se cuje tiho.
    Probavao sam zamjeniti zvucnike ,npr.rear sa centrom, ali opet ne radi koji je spojen kao centar.
    Mozda ima nesto u postavkama ,da nisam negdje iskljucio zvuk?, gledo sam sve ,ali ne znam gdje dalje, imam Sound Max za zvucne postavke.
    Pa eto ako mi mozete jos malo pomoci, pa da mi radi i centar.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    bitno da si zadovoljan :) ma bježio od tog quadra (tv-i su im oke doduše)... šta nisi nešto drugo uzeo?

    ili ti je softverski problem u postavkama drivera, ili ti je krepo centralni izlaz... daj ti malo tu garanciju potraži.
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    pokuaj ponovo pospajati zvucnike i ti izaberi da je 5.1 sistem i onda ga podesi

    i kod mene se javljao isti problem, sve spojim i centralni zvucnik nece da radi.
     
  20. Hells

    Hells Aktivista

    sve sam uradio i opet nece , syss je rekao da je crko centralni izlaz, ali nebi rekao, jer nazad na subwooferu ima prekidac da bude2.1 ili 5.1 ,
    kada je 5.1 svi osim centralnog rade, a na 2.1 svi rade i centralni, samo su svi tihi ,skroz tihi,
    ja mislim da to znaci da nije crko centralni izlaz, pokusavo sam i zvucnike mijenjati ,ali opet isto, ja mislim da je do software-a ali ne znam dalje ,
    hajd pomozite,sta treba namjestiti da bude uredu????
    molim vas!!!!!