Horoscope sucks

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Aug 6, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    LIBRA
    (Sept. 24 -Oct. 23)

    FUCK YOU!!!!



    Ko još misli da je horoskop žešća glupost?
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    Nikad nisam u to vjerovao... i onako to je samo radi profita :mrgreen:
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Eto čuvaj se, ne treniraj previše
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Još malo BS-a;

    Utjecaj Urana

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOL uran u ovnu :lol:

    uran u govnu. :mrgreen:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    I meni je to zapalo za oko;
    [​IMG]

    :oops: :oops: :oops: :oops:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A je**te trunje :lol: :lol: :lol:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ma dajte ba yeb0 vas horoskop
    sama cinjenica da on vazi za osobe sa 11 i 77 godina i za one koji imaju-nemaju ljubav svog zivota, za one koji imaju-nemaju posao, za musko i zensko itd.. mislim stvarno koliko moras biti glup pa da u to vjerujes.. mada, za ljude koji su suevjerni (kako se vec pise) to je naj modernija i naj prosirenija bajka, glupost il sta vec, u svjetu
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    "have you ever been to URANUS?"
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Ovo je trebalo ići u roflmao :lol: :lol: :lol:
    Uran u ovnu :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: koja je ovo smijurija.vjerovao sam do neke 13-14godine poslije NE.mislim glupost ziva.ima pametnijih praznovjerja :lol: najgluplji i najsmijesniji lik za horoskop mi je onaj na OBN televiziji u emisiji "Nedeljom popodne" :shock: :lol:
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Taj se lik zove Žarko Gamiroža i načinom na koji priča djeluje neozbiljno...nije on kriv, da bi pricao nekom o njegovom natalnom horoskopu treba mu mjesec dana a ima 3 minute za 12 znakova, naravno da to djeluje u krajnu ruku retardirano, druga stvar ne postoje 2 covjeka sa istim horoskopom zao mi je sto se na onaj nacin tolika nauka svodi na 12 djelova od po 3 recenice. Presmijesno!
    Kao i sve drugo sto se ne razumije nema potrebe da se podsmijava;
    Koliko je to vas culo za natalni, lunarni, sinastrijski horoskop, sta je uopste to kako se racuna i sta znaci, mislite da je sranje ma lol......
    U trenutku necijeg rodjenja planete su imale odredjen polozaj sto je reflektuje odredjenu energiju. Nadalje horoskop ne prorice buducnost vec objasnjava aspekte neke osobe da bi znala kako da sto bolje iskoristi prilike ili da ukloni mane. To je nauka, koja je dokazana ali ne od ovih nasih balkanskih sarlatana.
    To sto mnogi tumace horoskop na svoj nacin ispoljava cinjenicu da se psuje po istome. Nek mi neko od vas kaze ko to koje rodjen u znaku lava nije preponosan ili da neka ljepsi spol rodjen u znaku djevice nije uredan. Daj mi neko jedna primjer ja cu zavezat odma.
    Drugo sto je mnogo vaznije je podznak koji igra puno vecu ulogu od samog znaka, oznacava polozaj Sunca u trenutku rodjenja. Da vidim pametnjakovica koji ce mi reci da sve zivo sto postoji ne zavisi od Sunceve energije ali nek je horoskop sranje.
    Nije 12 znakova izmisljeno tek tako, ekliptika od 360 stepeni je podjeljena na 12 djelova koja ima svoje energetske tragove, naucno dokazano koji su po 30 stepeni i uticu na ljudsko ponasanje. Da ne bih puno srao, zao mi je sto neko nije imao priliku da se susretne sa ovom naukom na pravi nacin i da vidi da astrologija nije proizvod ljudske maste
    Dnevni horoskop je cisto sranje, jer ne moze se svest 6 milijardi ljudi na 12 podgrupa kojima ce se od znaka do znaka sve isto dogadjati!
    U zaista nauci horoskopa ide se od godine, datuma, geografskog polozaja izrazenog u stepenima pa sve do sata minuta i sekunda da bi izracunao natalni horoskop.
    Da vam neko odradi natalni horoskop na pravilan otvorili bi usta do poda sa mislju; "kako zna i sve pogodi ebo mater sebi"
     
  14. monK

    monK Komšija

    Nezgodna stvar kod horoskopa je to što i najinteligentnije ženske to nešto prate, proučavaju, vode statistiku i dobiješ minus kada kažeš da to ne zentaš, da ti je nezanimljivo, da ti je glupo, imbecilno, itd.

    A, opet, ako kažeš da si OFan sa podznakom OFna, još gore, dobiješ dva minusa. Tako da horoskop trostruko mrzim.

    Ovo Uranus me podsjetilo na Anus Dagotha Ura...
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ostatak na;

    http://www.seesharppress.com/astro.html
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Kakav Gamiroza, kakvi crni horoskopi. Ja mu ne bi dao da mi listic u kladionici ispuni, a ne da mi truni o polozajima paneta i mojim osobinama.

    Jedino u sta vjerujem je da polozaj planeta utice na kvalitet konekcije na europroNET-u. :mrgreen:
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Ebo Gamirožu i ove nase kvazi-strucnjake. Uvjek ce biti onih koji vjeruju i koji ne vjeruju, ebiga tako ti je to, pricali o astrologiji ili o svemircima, oni koji nisu iskusili ili osjetili na svojoj kozi neke stvari nece nikad ni povjerovati. Ebiga ja vjerujem da smo proizvod genetickog inzinjeringa pa ako kazem to nekom vehabiji napunit ce me olovom 8) Koliko jos razlicitih vrsta energija postoji koje nisu otkrivene, o kojima nista ne znamo, koliko jos postoji razlicitih hemijskih elemenata, koji nisu radioaktivni vec imaju svojstva o kojima mozemo samo sanjati. Svemir je je jedan ogroman presjek energija koje se sjeku, da li dolazile od planeta, zvijezda ili nekih fenomena koje cemo tek da otkrijemo. Metal poprima magnetna svojstva samo u blizini magneta, sta je sa covjekom u trenutku rodjenja? Bas kao magnet poprima obiljezija energija koje ga okruzuju u tom trenutku, te energije isjavaju obliznja nebeska tijela. Svaka energja ima svoje karakteristike. U svakom trenutku sva nebeska tjela mjenjaju polozaj jedna naspram drugog pa cak i sunce koje je u galaktici koja se krece. U svakoj milisekundi energetski spektar iam drukcije karakteristike. ne postoji zato ni jedan identican horoskop niti ni jedan covjek koji je identican sa drugim. Ne vidim sta je tu nelogicno.S druge strane Zemlja je jedina planeta gdje je sve napravljeno sa nekom svrhom, od atmosfere, ozonskog omotaca, vode, reljefa, flore i faune sve da bi homo sapiens mogao bez ikakvih problema nastaniti ovu planetu. Ne moze biti tacno da su sve planete sastavljene od istog materijala, ne bitno sto su nastale odvajanjem od zvijezda i hladjenjem, njihove jezgre su molekularno i hemijski drukcije, kao sam sastav tla, drukcije su brzine kojima se krecu oko svoje osi, drukcije su brzine kojima se krecu oko Sunca. Nista nije isto. Kao sto sam i rekao sve je jedinstveno i ima svoju ulogu. Da je jedan molekul kieonika vise u zraku koji dishemo svi bi pomrli! Da je bilo sta sto dozivljavamo zdravo za gotovo pocevsi od razdaljine Sunca od Zemlje, pitke vode, unutrasnje topline jezgre same planete, kruznog toka vode na zemlji itd drukcije nista ovo ne bi postojalo. Crveni div Antares ima u radiusu 300 miliona km. Razdaljina od Zemlje do Sunca je oko 150 miliona km (149 600 000 km). Dakle Antariusov precnik je jednak putu sa Zemlje do Sunca i nazad :D Kakvu vrstu energije ovakvo nebesko tjelo ne smijem niti mogu da zamislim. Koliko je zvijezda umrlo u trenutku necijeg rodjenja a koliko ih se rodilo. Svjetlost koja stize na zemlju poslije nekoliko miliona godina putovanja sa zvijezda je samo jedan oblik energije. Horoskop je prdina bara na prema tajnama koje su oko nas. Dovoljno da vidite par slika koliko smo beznacajno jadni i mizerno mali da bi ista shvatili; Ne mora niko nista vjerovat al mora se zapitat :wink: I da dok gledate slike samo na prvoj slici zamislite koliki je covjek u odnosu na zemlju pa krenite dalje sa poredjenjem, i cjelo vrijeme gledajte Zemlju kako se smanjuje na skali poredjenja i koliko smo mi u svemu tome.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Šteta što te tvoje divljenje prema ovim nebeskim tijeliam vodi ka pogrešnoj spoznaji. Ne sumnjam nimalo (sukladno zakonima fizike, elektromagnetskih djelovanja, inercije, gravitacije i sl....) da ovan ebeska tijela imaju uticaj na Zemlju i na nas same, banalan primjer bi bio korelacija između mjeseca i plime/oseke.

    Samo umjesto da to kod čovjeka ojača samosvijest, i svijest da iza svega stoji Bog koji sve održava i svime upravlja, čovjek (po onoj materijalističko-darvinističkoj teoriji) postaje rob tih prirodnih pojava. Pa i ta stvorenja su robovi Boga, i Njemu su pokorni, pa ako On bude htio od njih će me snaći dobro ili zlo, isto kao od bilo koga od vas ili bilo čega oko mene - zašto bi ove planete bile iznimke?

    Zar i vrijeme ne utiće na nas (pritisak, pozitivni naboj u zraku i sl.)? Trebamo li na osnovu vremenske prognoze donositi sudobonosne i životne odluke? Naravno da ne! Tako je i sa horoskopom, tarotom, grahom, kašikama, stravom, kuglom...

    Kada bi zalazili dublje u detalje (gatanja, vračanja, pronicanje budućnosti, pozitivne karme/aure...) svega ovoga, onda gatare i "prave" vračare ne nagađaju napamet - ali opet varaju ljude. Svaki čovjek sa sobom ima jednog šejtana, koji ga prati dok je živ. Pošto gatare i surađuju sa demonima (džinima), koji dolaze u kontakt sa tvojim šejtanom koji im prenosi neke informacije koje nju zanimaju a sa kojima se predstavlja da sve zna (npr. pogodi šta imate u kući, neke privatne tajne i sl.). Možda mogu baratati informacijama prošlosti ili sadašnjosti, i to koriste da ljude obmanjuju (tj. na osnovu toga dalje vješto grade svoju laž o vašoj budućnosti)

    Zar gatanje, vračanje i igre na sreću ne doživljavaju procvat (ponajviše) u mjestima gdje je siromaštvo/neimaština i gdje su ljudi najpohlepniji za novcem. Umjesto da ljudi ulože jednu marku u nešto konstruktivno (hljeb!) ljudi je daju nekome da mu gata ili na srećku! Mizerija!

    Da ti ljud znaju budućnost, makar djelić nje, makar naznaku ka nekom uspješnom potezu, makar... bili bi bogati, zlo ih ne bi nikad pogađalo!

    Napisah samo u šta ja vjerujem (ipak ovo se tiče vjerovanja) i šta me drži podalje od ovih laži! Hvala bogu.

    EDIT: U šta se "nevina" gatanja mogu pretvoriti (Vidoviti Milan):
    http://www.youtube.com/watch?v=l1-gUsqOTuU
    http://www.youtube.com/watch?v=9YaGjmXRenw
    http://www.youtube.com/watch?v=xVc-r8KEer0
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Slusaj me dobro ti i tebi slicni, svoja religiozna uvjerenja ostavi za sebe, citate iz Kurana, Biblije i ostalih religijskih tomova ostavi za sebe i svoju porodicu. Ni u jednom kontekstu dok sam pricao o energetskim utjecajima nisma spomenuo neko gatanje, kasike, grah da ne nabrajam dalje! Ni u jednom kotekstu nisma ulazio u domene astrologije, pricao sam sa astronomskog aspekta da je nemoguce da toliki objektu ne uticu na sve oko sebe. Tako je Bog napravio posto se nekima treba razloziti na proste djelove!
    Sta ti znas o meni, odakle ti pravo da mi kazes da moja uvjerenja o nebeskim tjelima vode ka pogresnoj spoznaji. Ko si ti ba, da pricas na taj nacin?!
    Da li sam i jednom Boga spomenuo, bilo sta u religijskom kontekstu da bi se ti takav nasao da nesto komentarises na ovaj nacin. Nisam spomenuo astrologiju, spomenuo! Poredba nebeskih tjela je stavljena da se pokaze njihova velicina u fizikalnim razmjerama i da se okom vidi da velicina tolikih nebeskih tjela utice na sve oko sebe! veze sa astrologijom, religijom, priricanjem buducnosti nikave NEMA! Zao mi je sto si se nasao uvrijedjen i napadnut mojim tekstom da si morao da citiras za ovakav banalan tekst svete rijeci Kurana! Mislim da bih trebao da shvatis da ljudi u startu nisu neprijatelji, niti da ima potrebe nekog izvodit na "pravi put". Da si se rodio u Irskoj da li bi mi citirao nesto iz Biblije? Mozda da si kinez otvarao bi Toru da mi nadjes nesto slicno sto si citirao maloprije. Daj mi protuargumenete za uticaj planeta da kojim slucajem ne vjerujes u visu silu, did you get the point ili ti poantu! Imaj siroke vidike u zivotu momcino!
    Da si citao smirene glave, naravno da bi dosao do zakljucka iz mojih rijeci da je iza svega Bog i da je sve povezano. Problem je sto nisam napisao koju suru da bi zadovoljio takve poput tebe. Slusaj me dobro pravi vjernik, pravi ostavlja svoja vjerska uvjerenja za sebe a tudje postuje. Ja nikad nisam cuo ali niakd pravog vjernika da je nekom rekao da su necija uvjerenja u nesto pogresna, jer svo smo Bozija bica i imao pravo na svoja misljenja pa se dobro preispitaj! Podsjecas me na jednog tebi slicnog koji mi je prisao na klupi u wilsonovom i rekao da je grijeh sto ljubim djevojku da se to treba kuci raditi.
    Slusaj me dobro jos jednu stvar, posto povracam od takvih kao sto si ti, preobracanje drugih da vjeruju u sta ti vjerujes nas je dovelo do ratova i do toga gdje smo sada. Ako neko vjeruje u astrologiju, busha i nvidiu ko si ti ba da mu to osporis. Dalje da si toliko duhovno prosvijetljen znao bi sta sam napisao sa
    ovom recenicom! Da ti prevedem, sve na Zemlji je dokaz da Bog postoji. Posto su tvoji vidici tu gdje jesu i volis siriti samo ono sto ti smatras tacnim narem iduci put pokusaj citat izmedju redova da ne bi sam sebi uskakao usta. I da it kazem jos nesto, pravi vjernici a to sma naucio od njih citiraju Kuran tek kad procitaju Toru,Stari, Novi Zavjet i Bibliju, tu su poceci svega vec kad hoces da dokazujes nesto, to rade mudri ljudi, nadam se da ces steci to s vremenom!
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Koji pravi vjernici? Nemoj vise svega ti.